Prosba o vytvoření/předělání modelu do měřítka 1:87

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Odpovědět
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 3
Registrován: 12.11.2013 11:07

Prosba o vytvoření/předělání modelu do měřítka 1:87

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Ahoj,
na svou diorámu kterou momentálně tvořím bych rád umístil i nějaká autička. http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB ... =45&t=3037

Pokud by byl někdo ochotný ať už z řad autorů či modelářů samotných mi nakreslit popř. zvětšit vámi již volně dostupné modely z 1:100 na 1:87 následující modely:

paletový vozík
vysokozdvýžný vozík

nějaký nákladní automobil - Liaz, tatra V3S apod.

pokud možno v nějaké propracovanější verzi - zakládní interiér. apod.

Jsem ochoten i autorovi poskytnout nějakou finanční odměnu za práci, či pokud se prihlásí samotný provozovatel fóra, tak i přispět třeba na chod tohodle DF.
Vše záleží na domluvě a jak si autor bude přát :)

Psát můžete sem, či mě do SZ nebo na mail zkrcmar@seznam.cz

Děkuji a pěvně věřím, že se někdo ochotný najde.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

To by až tak problém být neměl, modely jsou v křivkách, takže jde víceméně o to je exportovat do 1:87 (doufám, že mě teď nějaký autor nezabije, jak jsem to zjednodušil).
Myslím že z modelů o kterých píšeš by to jít mělo, zjistím a případně se autor ozve rovnou.
Tomas
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 3
Registrován: 12.11.2013 11:07

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Děkuji moc a těším se na výsledek :)

Opravdu by mi to moc pomohlo...
toudi_sk
Příspěvky: 33
Registrován: 14.03.2013 22:43

Příspěvek od toudi_sk »

mi nevrav, že nevieš zväčšiť model, lebo zatiaľ o prerábke nepadlo ani slovo

ak potrebuješ zväčšiť model, 100/87=1,1494252873563218390804597701149, čo je zhruba 115% veľkosti

okrem toho sú machri, čo zmenšujú formule z 1:24 na 1:100 a nepoužili tuším iba spätné zrkadlá :lol:

vysokozdvižný vozík kreslil napr. kedysi do ABC aj Hynek/Suk (celkom podarená DESTA), Liaz, Tatra, V3S existujú v 1:32 a suhob lepil aj paleťák
suhob na papermodelers.sk píše:Predmet: Mercedes-Benz Actros 4x2 + Koegel NADress /BucoBox/ 1:100
... mimochodom, za ten paletak musim podakovat Filipovi Buckovi, ktory ho pre mna nakreslil, v pripade zaujmu mozem(e) dat k stiahnutiu :haha: ...
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 3
Registrován: 12.11.2013 11:07

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Toudy děkuji za typ.

Nenapadlo mě pátrat po starých ABC modelch, každopádně ta vysokozdvižka nevypadá vůbec zle.

O paleťák si zkusím napsat na sk forum, snad mi ho poskytne.

Počkám ještě na Toma, zda se mu podaří sehnat nějakou vysokozdvižku a k tomu nějaký valník - V3S, Tatrovku apod.

Mě osobně třeba zaujala tahle tatra 111
http://www.minimodel.cz/tatra-111-valnik.html
Fífa Bůček
Příspěvky: 89
Registrován: 02.04.2012 17:27
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Fífa Bůček »

O paleťák na SK fórum ani nepiš, nemají právo na to Ti ho poslat, jelikož já jsem autor. Napiš mi do SZ jaký přesně chceš.
Bucek Paper Models
toudi_sk
Příspěvky: 33
Registrován: 14.03.2013 22:43

Příspěvek od toudi_sk »

rozhodne takto priamo cez autora to bude najrýchlejšie

inak v ABC č. 23/29 (srpen 1985) vyšiel od Miloše Čiháka ešte vysokozdvižný vozík Balkancar Laktos

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“