TVORBA: Jak lakovat modely

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Olda
Příspěvky: 18
Registrován: 19.04.2006 17:27
Bydliště: Praha

TVORBA: Jak lakovat modely

Příspěvek od Olda »

Čím nejlépe nalakovat ,nebo nastříkat papírový model :?:
Jak to děláte vy ,poradí mi někdo.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

já používám akrilátovou barvu testor prodává se v modelářských prodejnách v sortimentu Italeri :wink:
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

Já to buď natírám nitrolakem, nebo stříkám sprejem na vlasy
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 123
Registrován: 10.04.2006 19:18
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Já používám akrylový bezbarvý autolak Motip SD0009. Dočetl jsem se o něm někde na webu, doporučoval ho jeden modelář, kterému to doporučoval zas jiný :) A je fakt, že zatím si na něj nemůžu stěžovat. Lesk akorát tak na miniboxy, barvy nemění odstín, nerozpíjí se a prý nežloutne. (první model jsem tím lakoval někdy v červnu tak nemůžu posoudit - je to moc krátká doba)
Uživatelský avatar
Olda
Příspěvky: 18
Registrován: 19.04.2006 17:27
Bydliště: Praha

Příspěvek od Olda »

Mathew píše:Já to buď natírám nitrolakem, nebo stříkám sprejem na vlasy
jako normalně štětcem jo? ...ten nitrolak :?:
A kolik vrstev :?:

Já sem to zkusil taky nějakým lakem na vlasy ale to je strašně parfemovaný , takže mi teď modýlek smrdí jak dě*ka :lol:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Krzychu74
Příspěvky: 81
Registrován: 15.05.2006 03:18
Bydliště: Klodzko / Poland
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krzychu74 »

Hi all!
I use for polishing acrylic paints Pactra A48 Clear Matt

Best Regards.
----------------------------------------------
Witam wszystkich!
Do lakierowania używam farb akrylowych Pactra A48 Clear Matt

Pozdrawiam.
JanO
Příspěvky: 1631
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Nejprve jsem lakoval matným lakem na dřevo - skvěle zpevňoval, ale povrch pak byl trochu drsný. Teď používám lak na vlasy - je pravda, že trochu "smrdí", ten smrad naštěstí rychle mizí. S tím autolakem jsem to zatím nezkoušel.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

JanO píše:Nejprve jsem lakoval matným lakem na dřevo - skvěle zpevňoval, ale povrch pak byl trochu drsný. Teď používám lak na vlasy - je pravda, že trochu "smrdí", ten smrad naštěstí rychle mizí. S tím autolakem jsem to zatím nezkoušel.
Jestli je ten lak na vlasy dobrej na lakování modelů, tak ze mě bude mít přítelkyně radost :lol: :lol: :lol:

Vydrží to?
Uživatelský avatar
petanus
Příspěvky: 37
Registrován: 21.06.2006 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petanus »

Lak na vlasy určitě vydrží. Tím nejobyčejnějším Tesco lakem jsem zpevňoval foliáž na stromech do kolejiště, ale na malé papírové modely doporučuju kvalitnější - ten z tesca tak divně prskal a dělal pomeranč, sice trochu ale někdy to bylo vidět. Ten autolak mi dělal taky pomeranč, tak nevím. A smrad zmizí za pár hodin.

Modely lakované před 2 nebo 3 lety jsou stejné, bez změny barvy.
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Tak jsem to zkusil Coop lakem na vlasy (vyrábí ho Lybar) tak uvidím jak to bude vypadat Akorát doporučuju lakovat ve větrané místnosti :D :D :D (smradu jak ve veselém domě)
JanO
Příspěvky: 1631
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Používám jakýsi lak na vlasy ASTRA, občas taky trochu prská, ale pak to není vidět. Model to sice moc nezpevní, prach se však na to chytá méně.
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

tak jsem taky zacal lakovat modely.... a dal jsem na vase rady... lak na vlasy vyhral... koupil jsem si 3weather taft senso touch efect a tak testuji.. koupil se drazssi mel by mit super lesk.. tak uvidim... :-)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“