STAVBA: Zpětná zrcátka na modelech

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Odpovědět
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

STAVBA: Zpětná zrcátka na modelech

Příspěvek od NolthA »

Tomas píše:Možná dobrý nápad, kdyby se napsalo jak nejlíp dneska vyrábět zrcátka - na osobáky je asi dávat nebudu, ale na kamiony a autobusy by to bylo fajn.
No já jsem to zatím zkoušel jen jednou a to na modelu W123.

Použil jsem k tomu "Samolepicí ozdoby na obkladačky", ty co mám já jsou silné 0,25mm.

Obrázek Obrázek

rad si vyslechnu i jiné nápady .... určitě se přijde na něco použitelného.
mazanov
Příspěvky: 31
Registrován: 19.04.2006 08:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mazanov »

Já dělám zrcátka u všech modelů, tedy i osobáků. Ale je pravda, že poslední osobák jsem slepil někdy... Nó, prostě několika lety. U osobáků jsem se spokojil s kouskem nabarveného papíru, rub světle modrá, líc zpravidla tužkou. Dodávky a větší vozidla opatřuji zrcátky s drátkem - tedy dříve ohnutým špendlíkem, ale ten je příliš silný. Na ten již nelepím pomalovaný papír, ale obdélníček z papírku od plátkové žvýkačky, líc v barvě karoserie nebo černou tuší. Lepší je, když se drátek zarazí do malé dírky v karoserii, pak to o hodně lépe drží. Ale i tak není jednoduché modely někam převážet. Úplně nejlepší je, pokud se dá i drátek nahradit papírem, to drží dobře. Největší problém výroby zrcátek je dopátrání se, jak vlastně zrcátka mají vypadat, protože autoři setin na to kašlou :cry: Zkusím dohledat a zwebit pár fotek...
mazanov
Příspěvky: 31
Registrován: 19.04.2006 08:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mazanov »

Fotky zaměřené na zrcátka jsem dal na http://mujweb.cz/www/vitkovi/modely/modely.html
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Já jsem použil na zrcátka drátek z pružinky z propisky (vyžíhaný nad plamenem - musí pomalu chládnout jinak praská)
mazanov
Příspěvky: 31
Registrován: 19.04.2006 08:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mazanov »

U posledních modelů, kde nebyl k dispozici papírový držák zrcátka, jsem použil místo špendlíku tenký pevný drátek, ale bohužel ho nemám zatím na žádné fotce. Jen by bylo asi lepší ho natřít šedě nebo černě, ale tak daleko jsem zatím nedospěl. Až budu retušovat temperami a ne tuší, bude to v pohodě 8)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“