Paralelní stavba

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

Podstavecek neplanuju, stejne jako zatocena kola, otevreny motor ani prolisovana zadni kola. Protoze kdybych tyhle detaily udelal, nehodilo by se mi to do sbirky k ostatnim..
mikyno12
Příspěvky: 83
Registrován: 04.02.2007 17:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyno12 »

ja planujem (planujem .. no pekne slovo odo mna) podstavcek a zatvoreny motor
kolesa ci zatocim uvidim, ked ich budem osadzat

alu uz to vyzera s tou stavbou u mna celkom dobre
teraz by som mal dostat diely na velku betu pontonu a ak to bude moc pockat tak spravim tuto korpsku
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Colonel32 píše:Podstavecek neplanuju, stejne jako zatocena kola, otevreny motor ani prolisovana zadni kola. Protoze kdybych tyhle detaily udelal, nehodilo by se mi to do sbirky k ostatnim..
Jako vymluva dobry Coloneli, co takhle zacit novou sbirku, kde budou vsechny modely udelany na maximum a vcetne stojanku? Rikej tomu treba: Minimodel, next generation of Minibox :lol:
VZadak píše:Zdravím, doufám že již nejdu příliš pozdě ale teď jsem teprve dostal chuť slepit si Tatru. Prozatím jsem nenarazil na vážnější potíže, vše sedí. Prořezaná mřížka a motor dává tomuto modýlku nový náboj, ale člověk si musí sáhnout až ke dnu aby to vyřezal. Ale povedlo se. Fotky jsou z fáze po hrubé retuši. Staví to vůbec ještě někdo?
Hezkyyy! Gratuluju. Stavej dal, nejedes v tom sam!
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
VZadak
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2006 19:12
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Paralelka

Příspěvek od VZadak »

Dnešní půlhodinka se podepsala na modelu tímto způsobem. Teď lituji, že jsem nepoužil slabší papír, tyto modely se mi lépe lepí z obyč. kancelářského papíru.
Obrázek
Obrázek
mikyno12
Příspěvky: 83
Registrován: 04.02.2007 17:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyno12 »

tak ja som dnes strihol do tejto tatry
pouzivam 80g/m2 a na diely co to budu drzat davam 180g/m2
zatial asi pohoda :)
mikyno12
Příspěvky: 83
Registrován: 04.02.2007 17:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyno12 »

trochu OT:
v najbliiom abcku ma byt nejaka tatra 111 z vyzboje cs armady 1:50
a pocul som ze ma byt zaujimava

toto moj podvozok pred naterom
Obrázek
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

presne toto povazuji za jednu z chyb staveni tatrovackych podvozku...

onehdy jsem takhle slepil cely podvozek, a pri osazeni na karoserii jsem zjistil, ze mi to tam vubec nevychazi. Takze tentokrat jsem stavel tak, ze jsem udelal stredni trubku + prvni zadni kola, ktere jsem prilepil k modelu, a pak jsem mel predni i zadni slepene zvlast, a osazoval jsem je tak, aby mi ty kola presne vysly (hlavne do prednich blatniku)
VZadak
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2006 19:12
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VZadak »

Tak Tatra je na kolech. Použil jsem jinou konstrukci podvozku - průběžná osa nápravy z 1 kusu a přerušovaná hlavní roura. Je potom snažší nastavit vzájemnou polohu kol.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Hosi pjeknyyyyyyy. Co se tyce podvozku, daval sem si docela majzla, aby to vyslo a nemel jsem problem.

VZadak: Nezapomen prelepit na bocich korby ty cerny zebra prislusnymi dily, bude to vypadat lip... Jinak pekna stavba, skoda jen, ze sem tu este nevidel profilovana kola :( Dyz uz se s tim tolik parate a takovej detail, kterej tomu modelu prida aslespon 20% nechate bejt...
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
VZadak
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2006 19:12
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VZadak »

Nemysli si že jsem nad tím nepřemýšlel, a to dost dlouho, je to ale dost pracné a já si kradu na lepení poslední volné minutky, většinou večer když už děti usnou. Jsem smířen s tím že profilovaná kola mít nebudu.
mikyno12
Příspěvky: 83
Registrován: 04.02.2007 17:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyno12 »

no ja sa pokusim to koleso tak spravit, ale neviem ako sa mi podari vystrihnut ten maly kruzok

a dam ho do hlbky 1 kolesa ( cize polovicka celej sirky zadneho kolesa)

:D a model sa pokusim urobit bez potrebnej retuse na tych krmovych castiach, lebo aby som to nepokazil odtienom
VZadak
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2006 19:12
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VZadak »

Zkus jestli to nebude průměr obyčejné děrovačky. Hezky by se ti zachoval i disk.
mikyno12
Příspěvky: 83
Registrován: 04.02.2007 17:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyno12 »

no vidis, to vyskusam :wink:
VZadak
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2006 19:12
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VZadak »

Ale děruj to na nevystřiženém kole ještě v listě.
VZadak
Příspěvky: 94
Registrován: 13.06.2006 19:12
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Hotovo

Příspěvek od VZadak »

Hlásím úspěšné dokončení hezkého modelu. Podstavec si s dovolením udělám vlastní, aby byl stejný k mojí řádce Tater na poličce v kanceláři. Těším se na další stavbu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“