STAVBA: Lakování modelů (miniboxů) - ano či ne?

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Odpovědět
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

STAVBA: Lakování modelů (miniboxů) - ano či ne?

Příspěvek od faltič »

Vedle sice už je téma lakování modelů otevřeno, ale mě nejde spíš ani tak o to kterak lakovat, jako spíše zda opravdu lakujete. Co jsem viděl live modely od Míry na Opatově, tak mi nepřišlo, že by byly "stříklé". Stejně tak Fireboxy od F.S. Ale možná se mýlím. Já si to včera prubnul lakem na vlasy a z výsledku jsem rozpačitej, už proto, že se mi roztekly mé "úžasné" fixové retuše na prešovské policejní Octávce (tisk inkoust). Jinak tedy lak neprskal, to bylo v poho, na druhou stranu, že by se nějak leskl, to na první pohled taky ne. Pak jsem ještě testnul Scanii SA (tisk laser) a tam je lesk zvláště na okénkách docela pěkný, ale na podvozku jsou zespodu opět vidět "mapy". A tak nevím...
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Já svoje modely nelakuju. Lesk způsobuje laserový tisk. :wink:
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

sochor frantisek píše:Já svoje modely nelakuju. Lesk způsobuje laserový tisk. :wink:
Sice to je malinko OT, ale jak vyřešit (teda podle mne to je neřešitelné) na laseru ono "loupání a popraskání" barvy? Mám s tím zejména na ohýbaných (myšleno zaoblených a hlavně černých) dílech celkem problémy... A já konkrétně navíc ještě docela dost na kolečkách... :cry:
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Při nařezávání hran používám ostrý Olfácký nůž, takže vrstvu naneseného toneru proříznu až do papíru. Pak to jde lehce ohnout a barva neprýská. U zaoblených částí to řeším nasliněním dílu v místě ohybu.
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

faltič píše: Sice to je malinko OT, ale jak vyřešit (teda podle mne to je neřešitelné) na laseru ono "loupání a popraskání" barvy? Mám s tím zejména na ohýbaných (myšleno zaoblených a hlavně černých) dílech celkem problémy... A já konkrétně navíc ještě docela dost na kolečkách... :cry:
No, ja to resil velmi jednoduse - pouzitim kvalitnejsiho papiru.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“