Modelový nebo krabičkový podvozek?

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

auta s modelovym podvozkem proste vypadaji lip....

Obrázek
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

A když je k modelovému podvozku třeba i sklopná korba nebo cokoliv jiného co se může hejbat....
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

1: krabička, i když modely nevypadají zblízka moc věrohodně, je docela hezká. Je to ale spíš pro velkou sbírku.

2: modelový podvozek mám rád, protože model je daleko povedenější a propracovanější. Podle mně by měl být modelový podvozek jen takovým spestřením sbírky.
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Dlouho sem v tomhle Colonelovi nevěřil,ale modelovej podvozek je modelovej podvozek a je to rozhodně něco jinýho.Asi časem předělam všecky starý modely,aby ho měly

Jinak ale tohle je Minibox web a k miniboxům rozhodně krabičky patří,aaby splnily svou ůlohu a byly pro modeláře začátečníky
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

Martin Happy: Tak v tomhle s tebou totálně souhlasim

Colonel32: Nemá ten kamion benzina s modelovim podvozkem moc nízko kola???
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

ma

IMHO je to chyba vystrihovanky
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od NolthA »

No na téme podvozky mě napadla ještě jedna otázka.
Čemu dáváte přednost u modelových podvozků:
- aby bylo kola otáčecí
- aby byla kola pevná

U miniboxů od WDS je možno vidět obě varianty.
Já uvažuji o tvorbě modelu (určitě je to běh na dlouhou trať) tak by mne zajímalo jaký požadavek převládá.
Je pravda že pokud je možnost udělat kola otáčecí tak není problém je udělat napevno, naopak už to tak jednoduché není, třeba příklad miniboxů tater od WDS.
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

dle meho nazoru je idealni moznost volby mezi:

Trabickou
Modelovym podvozkem pevnym (diry, osy, spejle)
Modelovy podvozek odpruzeny (a la T111 WDS, i u tatrovek)
mazanov
Příspěvky: 31
Registrován: 19.04.2006 08:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mazanov »

No já mám rád, když je na modelu co nejvíce částí pohyblivých. Takže teď dělám už druhý model, který má kola otáčecí a navíc na výkyvných poloosách. Aby to fungovalo, musí to mít nějakou vůli, ale problém je, že ta vůle pak způsobuje, že se kola malinko natáčí do stran. Malinko ve smyslu stavby papírového modelu, bohužel v měřítku 1:100 to někdy bije do očí. Ale zase vypadá dobře, když se vysokozdvižná plošina postaví na podpěry a kola se sklopí dolů místo nepřirozeného trčení ve svislé poloze. systém zkusím ještě nějak vylepšit, aby to vypadalo dobře za všech okolností.

Jo u Zetora a CAT 428B jsem dělal přední kola zatáčecí na výkyvné nápravě, ale také nic moc. Sice to na modelu zas tak nápadné není, ale kola stejně moc nezatáčejí a drží rovný směr :(
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Ještě malej dodatek ke kolům

Myslim že je lepší když je u kol kromě pláště ještě bílej prüh jako mají např. LBS nebo Kopibox modely.Je to celkem praktičtější a snadnější než vkládat pak smotanej pásek do pláště.Co myslíte vy?
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 529
Registrován: 13.09.2006 22:51
Bydliště: Brandýs n/L - Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra »

Martin Happy píše:Ještě malej dodatek ke kolům

Myslim že je lepší když je u kol kromě pláště ještě bílej prüh jako mají např. LBS nebo Kopibox modely.Je to celkem praktičtější a snadnější než vkládat pak smotanej pásek do pláště.Co myslíte vy?
Mně to taky vyhovuje, trošku mi to ulehčí práci.
Dvakrát říznu a smotám ( samozřejmě se předpokládá, že černý pásek pláště má tu správnou délku :) ).
[url=http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/][img]http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/muj_banner0.jpg[/img][/url]
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Mě se zatím nestalo že by černej pásek měl špatnou délku. není problém spočítat obvod a přeměřit :D
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Martin Happy píše:Ještě malej dodatek ke kolům

Myslim že je lepší když je u kol kromě pláště ještě bílej prüh jako mají např. LBS nebo Kopibox modely.Je to celkem praktičtější a snadnější než vkládat pak smotanej pásek do pláště.Co myslíte vy?
Podla mna tie biele pasiky skor zaberaju miesto, kolesa natacam z predpripravenych pruzkov patricnej sirky az na potrebny rozmer (mam malicky zlepsovacik, ktory dokaze simulovat 'vypuklost' pneumatiky na bokoch kolies). Ale tot len moj nazor :D
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
mazanov
Příspěvky: 31
Registrován: 19.04.2006 08:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mazanov »

Pro mě je také lepší, když je černý pásek rovnou prodloužen přes celou délku stránky do bílého. Ale stejně je pak rozstřihnu, aby byl spoj hladký. Jen mi to ušetří práci s kreslením linek pro pásky. Když je na stránce místo, je to fajn. Kdyby místo nebylo, tak mi to chybět nebude.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“