AKCE: minimálně 2 týdny lepení MiniModelů - 2008!

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

driv jsem si presne odrezaval 3mm a 6mm prouzky, pak je natacel, pak je vyrovnaval, a to jeden po druhem. Kdyz namotam 6-8 cm valec, tak namotavani valce zabere 2-3x tolik, co jeden uzky valec, ale narezu z nej kola pro celou soupravu, takze usetrim tak 60-70% casu, ktery bych s koly stravil, kdybych je namotaval po jednom, vysledek je stejny (ne li o trosicku lepsi), ALE HLAVNE, nemam uz problemy s tim, ze bych modely kvuli kolum nenavidel.
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od NolthA »

No já ty kola taky nemusím, vubec mě to nebaví, tak jsem si je taky trochu urychlil, nejdříve si namotám na špejly, válec asi 3-5 mm pruměr od špejle, a potom je asi 3-5 mm obvodový na průměr kola, na toto nalepím boky kol a je hotovo, a není poznat že není namotán celý průměr.
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

taky reseni, ale myslim, ze to moje reseni setri jeste o trochu vic casu, a taky podle me jsou tezka kola pro model dulezita, aby skutecne na tech kolech sedel, precejen to odpruzeni podvozku vetsinou neni uplne 100% presne, takze ty kola to tahnou k zemi.
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od NolthA »

Colonel32:
jo to máš asi pravdu, no já jen že jste tu řešili jak dělat kola tak jsem jen psal jak to dělám, já, ať si každý vybere sám co mu nejvíce vyhovuje :wink:
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

NolthA píše:No já ty kola taky nemusím, vubec mě to nebaví, tak jsem si je taky trochu urychlil, nejdříve si namotám na špejly, válec asi 3-5 mm pruměr od špejle, a potom je asi 3-5 mm obvodový na průměr kola, na toto nalepím boky kol a je hotovo, a není poznat že není namotán celý průměr.
Takhle to dělám u velkejch průměrů kol
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nová lepící akce

Příspěvek od Tomas »

Zvažuju, že zhruba na říjen bych opět udělal pauzu ve zveřejňování nových modelů (a že jich do té doby ještě přibude.... :wink: ) a opět tuto přestávku využil jako LEPÍCÍ AKCI. Navíc si od tvorby webu chci trošku odpočinout a dodělat nějaké věci, na které teď není čas.

Nemůžu a nebudu nikoho nutit ani přemlouvat, ale bylo by fajn, kdyby se zase objevili nějaké fotky slepených modelů - autoři se v poslední době hodně snaží a činí, tak by bylo fajn jim to oplatit a něco z modelů postavit, vyfotit, přidat svůj názor k modelu atd...

Je někdo proti :?: :twisted:
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Já nejsem ještě mi chybí slepit asi tak 200 modelů ... :)
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

Teď po superaktualizaci Mi-Ro M-série si myslim že je to super nápad. Už sem si slepil Oktávku WRC, Fábii WRC, Fábii RS, Favorit pick-up a Roomster
vasek
Příspěvky: 3
Registrován: 09.04.2006 22:13
Bydliště: chomutov

Re: Nová lepící akce

Příspěvek od vasek »

ja bych to docela schvaloval udelat mensi pauzicku at se lepi a pak se uvidi :D at maji lidi cas lepit a fotit co rikas a co lidi co tomu rikate jinak nemohu verit ze to je uz takova doba co vnikly tyto stranky pokracuj je to super stranka :P :P :P VASEK Z CHOMUTOVA
LEPIM JEN PAPIROVE MODELY A JSOU SUPER
Uživatelský avatar
Ýtý
Příspěvky: 43
Registrován: 10.04.2006 18:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ýtý »

Určitě,furt přibývaj nový modely
a já pomalu nevim co slepit.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Přestávka od nových modelů bude od pondělí 9. října. Do té doby vám ještě několik modelů zveřejníme a pak se bude lepit a lepit a lepit. A běda jak ne :!: :!: :D :D :D
JanO
Příspěvky: 1631
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Souhlasím, určitě mě to k něčemu inspiruje.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Tak a je to znovu tady. Opět potřebuji pauzu na spoustu věcí ohledně stránek, nového fora, dodělání restů a také lepení. Proto zanedlouho zopakujeme lepící akci v trvání minimálně 14 dnů. Do té doby bude ještě nějaká aktualizace, zbytek až po skončení.
Modelů a aktualizací je dost a dost, takže lepit je stále co. A pro ty z vás, kteří opravdu lepí, uvažujeme o malém bonusu za snahu, ale to se ještě uvidí, jestli to klapne, takže zatím nebudu nic bližšího zveřejňovat ;-)
Je někdo proti?
Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 529
Registrován: 13.09.2006 22:51
Bydliště: Brandýs n/L - Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra »

Já osobně souhlasím, lepím teď některé soutěžní modely a mnoho dalších, které bych si rád slepil, se objevilo na webu.
A když člověk chodí do práce, má rodinu, tak to chce trochu času :)
[url=http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/][img]http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/muj_banner0.jpg[/img][/url]
JanO
Příspěvky: 1631
Registrován: 24.05.2006 11:38

Přestávka

Příspěvek od JanO »

Jsem pro, klidně pauza i 3 týdny. Zkusil bych dodělat resty :oops: i novější vozidla :D .
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“