AKCE: minimálně 2 týdny lepení MiniModelů - 2008!

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

AKCE: minimálně 2 týdny lepení MiniModelů - 2008!

Příspěvek od Colonel32 »

O co vlastne go? Asi takhle: pripada mi, ze nase komunita chrli neskutecne mnozstvi novych miniboxu, a vetsina lidi uz si je stejne akorat uklada na disk na dlouhe zimni vecery. Navrhoval bych tudiz toto: Predem urcime obdobi (ja osobne doporucuji 2 tydny), behem ktereho by se dely nasledujici veci:

1) Nebyly by zverejnovany zadne nove miniboxy - Tomas by souhlasil, prinejhorsim by vydani nove prichozich pozdrzel, byla by ale potrebna zodpovednost ze stran samostatnych vystavovatelu.

2) Lide, kteri vystrihovanky vyrabeji, by misto tvoreni a zuslechtovani sedli k nuzkam a lepidlu, a lepili by cizi i svoje modely.

3) Lide, kteri uz prubezne lepi by lepili dal

4) Lide, kteri nelepi, a jen cekaji na dlouhe zimni vecery by se zkusili rozhoupat, a neco vytisknout (a postavit)

5) bylo by potreba dodrzet pravidlo c.1, k ostatnim pravidlum by nikdo nikoho nenutil, kdo by se zapojit nechtel, nemusel by.

6) A co by se stalo po tech dvou tydnech? Kazdy by nafotil modely, ktere za tu dobu slepil, a ukazal je zde na foru. Neslo by o zadnou soutez, kdo postavi vic ci min, ale jen o dobry pocit z prirustku do sbirky pro kazdeho z ucastniku, ukazalo by se i jake modely jsou vice oblibene a ktere mene, ale hlavne doufam, ze by to vedlo k jakemusi ztmeleni nasi miniboxacke komunity.



muzete hlasovat, nebo vyjadrit vlastni nazor v diskusi
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

AKCE

Příspěvek od NolthA »

No já bych do toho klidně i šel, ale potíž je v termínu, ono asi stanovit termín který by vyhovoval většině nepujde, každý lepí když má volnou chvilku a to je u každého jiné. U mě je to velmi závislé na zaměstnání, někdy nemám i tři týdny čas a náladu cokoliv dělat. Ale jinak fajn nápad.
Uživatelský avatar
Miko
Příspěvky: 69
Registrován: 10.04.2006 19:12
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: AKCE

Příspěvek od Miko »

Ono by to bylo nejlepší o prázdninách, jenže to zase já nebudu moct k internetu. :cry:
Autor Mikoboxů ze stránky http://mikobox.uverysburinkou.cz
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Já mam takový období.Buď lepim furt,nebo nelepim vůbec.Tejkom je období vůbec
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
LBS
Příspěvky: 58
Registrován: 11.05.2006 07:05
Bydliště: Štramberk

Příspěvek od LBS »

No já už prázdniny dlouho nemám a mít nebudu.
Jsem rád, když slepím 1-2 své modely za měsíc. Teď, když ještě budu tvořit nové modely pro tyto stránky, tak čas už nebude vůbec. Jeden průměrný model trvá 20-30 hodin strávených u PC i s odzkoušením (slepením) a doladěním správných tvarů hlavních kompenentů (kabina, nástavba).
LBS
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 100
Registrován: 14.04.2006 12:05
Bydliště: Ledeč nad Sázavou a Světlá nad Sázavou (škola)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukáš »

Já bych do toho šel protože teď nemám vůbec čas lepit miniboxy a ty velký modely. Aspoň bych s tím trochu zase hnul protože teď lepím model liazu 1:32 a lepím to už asi dva měsíce jindy takovýhle model zvládnu za dva tejdny 8)
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lepení modelů

Příspěvek od Tomas »

K této akci bych doplnil, na čem jsem se dohodl s autorem LBS - dali jsme vám k dispozici slušné množství nových modelů (a některé ještě přibudou).

Rozhodli jsme se, že další modely ale už nebudou po určitou dobu zveřejněny a to zejména z důvodu, že jejich tvorba dá opravdu hodně práce a (každý) autor by rád viděl, že ta práce není zbytečná. Jak autora, tak mě jako admina webu, těší, že se modely stahují, ale to není všechno.

Byli bychom rádi, kdybyste modely také stavěli a dali nám vědět, jak se vám líbí, poslali fotky atd. abychom věděli, že ty desítky hodin, které LBS tráví u počítače (bez jakéhokoliv honoráře!) nejsou zbytečné. Takže přes léto pravděpodobně nové LBS nebudou zveřejňovány (s výjimkou těch, co už mám na mailu - ty na web ještě postupně dodám) a až tedy bude jasné, že modely stavíte, bude autor rád pokračovat a za odměnu určitě vyslyšíme i vaše další přání, jako byla např. nově zveřejněná Scania Longline.

Tomáš - Admin http://www.minibox.webz.cz (minibox.ic.cz)
LBS - autor modelů LBS Systém
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

vzhledem k tomu, ze akce se podle hlasovani shledala s podporou siroke verejnosti, navrhoval bych akci spusit uz, rekneme, uz od patecniho odpoledne, a trvani bych navrhoval do neledel 25. cervna

pokud mate nejaky lepsi napad, nebo duvody, proc by to nemel byt dobry napad, tak je napiste co nejdrive, at mame cas to jeste trochu prodiskutovat
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

no já se stále ještě mořím s Gigantem :lol:
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Oficiální datum této "lepičské akce" je nakonec stanoveno takto:
úterý 13. 6. až neděle 25. 6.


V této době nebudou zveřejňovány nové modely, do úterka přidám ještě několik restů (např. Lancii Deltu), ať máte z čeho vybírat. Těšíme se na sestavené modely.

Také jsem přidal 12 modelů LBS Systém, z těch si také můžete vybrat. Jinak u LBS po dohodě s autorem nebudou nové modely zveřejňovány delší dobu, viz fórum LBS-
JanO
Příspěvky: 1631
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Taky se připojím :idea: . Mám v šupleti několik LBS (hlavně DAKAR), tak se do nich pustím. Jen nebudou foto, nemám totiž digitál.
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

predpokladam, ze mas v telefonim seznamu aspon 100 lidi, a taky predpokladam, ze min. jeden z nich bude
a) vlastnit digital
a soucasne
b) ochotny ti ho na den pujcit, nebo aspon jit s tebou a udelat ti nejake fotky
Uživatelský avatar
Drobek
Příspěvky: 67
Registrován: 09.04.2006 19:42
Bydliště: Neratovice

Příspěvek od Drobek »

Taky se zapojuju,ale nevim jak to budu stíhat máme školu do dvou tak nevim
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

od dvou do dvanacti je 10 hodin

x 2 tydny ?

= vice nez 100 hodin na lepeni modelu
LBS
Příspěvky: 58
Registrován: 11.05.2006 07:05
Bydliště: Štramberk

Příspěvek od LBS »

Nám na vojně vtloukali do hlav, že den má 24 hodin a noc. Takže máte hafo času.
LBS
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“