2. Paralelní stavba: Mercedes Benz Actros 1848 4x2 s návěsem

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Odpovědět
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

tak už to mám vytištěný, když nebudu unavenej z práce, tak bych se do toho dnes pustil. ještě dotaz, tisknout ten interier mám podle DPI?
Uživatelský avatar
skrlub
Příspěvky: 181
Registrován: 06.11.2009 22:36
Bydliště: Bohdalec - Vysočina

Příspěvek od skrlub »

Abych pravdu řekl, tak nad tím jsem napřemýšlel :oops: Já totiž tisknu přímo z AutoCADu kde kreslím i vybarvuji Ale myslím že pokud se bude tisknout na A4 při zachování poměru stran mělo by být vše v pořádku
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Hlásím hotovo:
Obrázek Obrázek
Kolikáté místo jsem obsadil :D ?
Uživatelský avatar
poiuztaa
Příspěvky: 3
Registrován: 31.01.2010 19:36

Příspěvek od poiuztaa »

tak actros uz je hotovy, este pracujem na navesi

tahac ma komplet modelovy podvozok upraveny z axor-u a zadne blatniky bez vrchneho krytu (oddelitelny)
Obrázek Obrázek

naves zatial v takomto stadiu
Obrázek Obrázek
technik
Příspěvky: 495
Registrován: 12.02.2007 15:25
Bydliště: Louny

BB18

Příspěvek od technik »

Obrázek Obrázek

Hotovo a jdu na zahradu
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

parádní kousky. :)
Mám takovej dotaz, vytiskl jsem si ten interiér a tak nějak se mi zdá, že je o něco menší než vystřihovánka mercedesu... je to schválně s ohledem na tloušťku papíru a vloženého sklíčka, nebo je chybička jinde? protože šířka kabiny mi ujíždí o 1,5 milimetru...
Uživatelský avatar
skrlub
Příspěvky: 181
Registrován: 06.11.2009 22:36
Bydliště: Bohdalec - Vysočina

Příspěvek od skrlub »

Interiér jsem dělal menší právě kvůli papíru a sklíčku, ale jen o pár desetin 1,5 milimentu je moc. Asi jsem někde udělal chybu. Musím se na to podívat
Ještě bych se chtěl zeptat jestli tak vychází jen šířka, nebo i délka?
blazen620
Příspěvky: 25
Registrován: 09.03.2011 20:13
Bydliště: Tužina-Slovensko

Kabina ???

Příspěvek od blazen620 »

Interier je do ktorej kabíny ???
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

skrlub píše: Ještě bych se chtěl zeptat jestli tak vychází jen šířka, nebo i délka?
No proměřená byla jen šířka kabiny jestli i délka to si nejsem jist. ale možná to byla i chyba v tisku. :) Jinak okna se mi zdáli o něco menší, ale to jen, když jsem přiložil kabinu interieru na ještě nevyříznutou kabinu modelu, skusim si s tim pohrát abych to nemusel dělat od začátku. :)
Uživatelský avatar
skrlub
Příspěvky: 181
Registrován: 06.11.2009 22:36
Bydliště: Bohdalec - Vysočina

Příspěvek od skrlub »

Interiér je do megaspace Pokud jsem to dobře vypozoroval z fotek co mám Tak rozdíl u skutečných kabin je v tom, že megaspace má rovnou podlahu a L má mírný tunel Ale ať se snažím sebevíc u své L kabinky na podlahu nevidím takže interiér se může použít i u ní :)
Včera jsem dokončil L kabinu a skoro vše je v pořádku Jedné co uplně nesedí je střešní okno To se mi mírně rozchází je to vidět na druhé fotce Jen nevím jestli to není mojí nešikovností
Obrázek Obrázek

Z toho mě vyplývá že chyba musela vzniknou když jsem interiér převáděl do PNG To zjistím až si vytisknu interiér pro megaspace
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

no možná vznikla i chyba při tisku. model mercedesu má totiž vytisknutej podle DPI a interiér jsem tiskl na zarovnání na A4 se zachováním poměru stran... ještě bych se chtěl zeptat, kam patří ten proužek papíru co je na vystřihovánce napravo od středového "tunelu" a pod podlahou?
Uživatelský avatar
skrlub
Příspěvky: 181
Registrován: 06.11.2009 22:36
Bydliště: Bohdalec - Vysočina

Příspěvek od skrlub »

Ten proužek má přijít nad přední sklo Je to imitace odkládacích prostor
Obrázek
Je to spíš pro ty co si chtějí přidat práci jako já Jelikož podobně jako zvýšená podlaha u L kabiny není v konečném výsledku vidět Těm co by ho tam chtěli dávat se musím omluvit Je potřeba ho upravit Zapomněl jsem že se kabina nahoře zužuje Měl by se směrem doleva od dělící čáry mírně zužovat aby tak kopíroval tvar kabiny
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

Tak sem zkusil postavit ten interiér. Stavba OK, stačí si sem tam dodělat chlopně a lepí se to bez problému. Porovnával sem to s hotovejma kabinama a vypadá to že by to tam mělo sedět. K dokončený L kabině asi podvozek už nedodělám, moc se mi nelíbí představa že bych ty kolečka stavěl třikrát.
Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

tak už mám taky skoro hotovej interier, sem ho zkusil přiložit na mercedesa a takto to dopadlo:
Obrázek

Obrázek
jyrka
Příspěvky: 540
Registrován: 12.06.2010 15:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od jyrka »

Tak už mi u koníka (tahače) chybí jen zrcátka a musím začít na návěsu.
Trošku jsem upravil nádrže, jinak zachovávám autora MB.

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“