FLASHBACK aneb návrat v čase...

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1310
Registrován: sob dub 08, 2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

FLASHBACK aneb návrat v čase...

#1 Příspěvek od Tomas » pon led 09, 2012 1:38

Na Facebook profilu Minimodel.cz bude pravidelně zveřejňována historie našeho webu a modelů. Protože však ne všichni přišli Facebooku na chuť (ani se občas nedivím), tak hlavní příspěvky najdete i zde na foru.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Flashback Minimodel č. 1 - úplný začátek (na FB 9. 1. 2011)

Září 2005 - začátek stránky o modelech, tenkrát ještě na hostingu zdarma s adresou minibox.webz.cz (stále funkční, ale již neaktualizovaná). Tenkrát jsem ze šuplíku vytáhl sbírku Miniboxů z ABC, že je z 2D převedu na 3D slepené modely jako doplnění sbírky co jsem měl roky v krabicích. A tak nějak vznikl nápad, že vlastně na webu není žádný seznam co kdy kde vyšlo atd. V podstatě mělo jít jen o jakýsi seznam víceméně pro vlastní potřebu, který by byl po ruce i když člověk zrovna není doma u PC.

Ovšem během pár týdnů se ukázalo, že existuje spousta lidí, kterým se stále Miniboxy líbí, začaly chodit maily jestli nemám to či ono, kde sehnat to, nebo s upřesňujícími informaci k modelům atd. A pak také přišel první mail, kde bylo i něco trošku jiného n...ež jen originální Miniboxy - byl od Ivana Chmely, který si vytvářel modely sám - a to jednak ty, které mu v originále chyběly (tady je odpověď, proč některé modely jsou zcela stejné jako původní Miniboxy) a také vlastní modifikace modelů (nové verze nástaveb, barevné provedení nebo i zcela nové typy vozidel). Vše klasicky krabičky, vše vytvářeno ve windows "malování" alias Paintbrush. Dnes po pár letech nepředstavitelné, když vidíme ten vývoj, který časem nastal... Modely původně nebyly ani určené pro zveřejnění, proto neměly věci jako chlopně, návodné kresby atd. Občas jsme s Ivanem něco dodatečně opravovali, protože když člověk lepí pro sebe, tak mu nějaká nepřesnost nevadí, ale někomu jinému pak modýlek nesedí, neví jak to autor konstrukčně zamýšlel atd.

Po Paper Case přišli další dva autoři - Michal Rozínek, nejprve se zemědělskou technikou, prvním jeho modelem byl Lexion 580, který je stále populární a také agromodely, které bylo možné objednat od jejich autora (předchůdci Agroboxů).

Příště se podíváme podrobněji na sérii Paper Case do konce roku 2005 a poté už bych rád rozjel pravidelný měsíční "flashback" aneb co se dělo před 6ti lety - logicky tedy přijde v lednu 2012 ohlédnutí za lednem 2006 a tak dále.

Zájemci si můžou nejstarší aktualizace prohlédnout zde http://www.minibox.webz.cz/aktualizace.html ale upozorňuji, že velká část starších příspěvků již není funkční. Co se týká modelů, ty jsou dostupné i z old.minimodel.cz (až na pár výjimek).

V tomto seriálu se také nebudeme věnovat samotné historii originálních Miniboxů, protože jednak to je na našem webu nebo fóru a také na internetu (např. v rámci Papírové archeologie). Spíše zmíníme, pokud byl nějaký zajímavý model zkonstruovám na základě některého z Miniboxů případně se Miniboxů budou týkat nějaké zde probírané věci.

Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: pon dub 10, 2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od František » pon led 09, 2012 11:08

Nádhera jsem se začetl a začal si zas uvědomovat vznik těchto stránek :wink:
Obrázek

Frenkye
Příspěvky: 686
Registrován: ned led 07, 2007 18:22
Bydliště: Presov, Slovakia

#3 Příspěvek od Frenkye » pon led 09, 2012 11:46

Nádhera Tomáši to by chtelo napsat knihu o Minimodelech :)

Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1178
Registrován: ned dub 09, 2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Martin Happy » pát kvě 18, 2012 19:55

já jen tady připomenu tohle vlákno s prosbou o další díl
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1310
Registrován: sob dub 08, 2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FLASHBACK aneb návrat v čase...

#5 Příspěvek od Tomas » pát čer 13, 2014 18:24

Jedno obrázkové retro - cca 8 let zpátky


Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“