Stránka 1 z 1

Upravované (přebarvené) soutěžní modely

Napsal: pát úno 01, 2008 15:05
od Budulman
V.Zadák psal ve vláknu 4. kola o upravených modelech. Jestli to není nefér soutěžit s upraveným modelem. Je pravda že i s úpravami a přebarvováním je spousta práce, ale přece jenom je to něco jiného než nakreslit model od začátku. Tak mě napadlo jestli neudělat případně kolo pro úpravy a další pro originální model. A nebo případně bodově upravit "přebarvení"

Re: Upravované (přebarvené) soutěžní modely

Napsal: pát úno 01, 2008 15:23
od Ondras
Budulman píše:V.Zadák psal ve vláknu 4. kola o upravených modelech. Jestli to není nefér soutěžit s upraveným modelem. Je pravda že i s úpravami a přebarvováním je spousta práce, ale přece jenom je to něco jiného než nakreslit model od začátku. Tak mě napadlo jestli neudělat případně kolo pro úpravy a další pro originální model. A nebo případně bodově upravit "přebarvení"
zásadní rozdíl je mezi přebarvováním a použitím částí z jiného modelu můj soutěžní model například využil kabinu z jiného modelu ale jinak sem ho kompletně nakreslil sám :wink: a koncepci soutěži bych bral takto

určí se nějaký model který se má upravit každý by si ho pak podle sebe předělal

Napsal: pát úno 01, 2008 22:57
od Automaticke_pero
Svým způsobem je "nefér" i to, když autor vezme svůj vlastní model, vymění na něm nástavbu nebo udělá jinou "nenáročnou kombinaci" a pak to vydává za úplně novej model.

Vím, jak jsem vyráběl všech třiapadesát karos - měly jedinej základ: v roce 2005 ve vektorech překreslená C734. Do doby, než jsem ji vypiplal do slepitelný podoby, jsem nic jinýho nedělal, ostatní vznikly jako různě zásadní obměny původní kresby. A proto taky používám ten svůj "prazvláštní" číslovací systém.

Napsal: sob úno 02, 2008 0:16
od Lukas
Tak já svůj model mám z vlastní hlavy ačkoliov sem nedávno zjistil že už ten model má LBS :oops: ale přísahám že jsem se od LBS neopičil

Napsal: sob úno 02, 2008 2:19
od JoseFxx
Asi si spravne myslim ze je narazeno na muj model.Jenze cela stavba nebyla jsem o tom vzit a prekreslit par dilu.Prace zacala mesic pred vlastnim vyhlasenim souteze.Nasledne jsem kontaktoval jak Administrarora webu tak i Frantiska Behounka ze bych chtel model umistit do souteze jako nesoutezni jelikoz jsem pouzil dily jineho autora(LBS).Pan Behounek napsal ze muzu soutezit ale podminou bylo logo LBS na modelu.Pokud nekomu vadi ze muj model soutezi klidne navrhuji stazeni ze souteze sveho modelu

Napsal: sob úno 02, 2008 20:29
od František
Tak odemne se již klasickho PM modelu nedočkáte, jelikož jsem se rozhodl pro stavby a úpravy LBS modelů. Příprava AWS trvala 3měsíce, zvyraznění čar, zásah do konstrukce a úpravy. Model se pak značně liší od klasických LBS modelů.
S LBS jsem se dohodl na společné kostrukci, zatim společně moc nemáme, ale je to spíše nedostatkem času. První zárodek však je a to Škoda 706 CAS, kde já vytvořil nástavbu, a prodloužil již existující kabinu, LBS pak vytvořil podvozek.
Jestli chcete rozdělovat autory úprav LBS modelů je mi jedno. Jestli chcete nové modely, které nebudou vycházet z žádného dosud vydaného není problém to dát do pravidel

Pro 4.kolo se nebude nic měnit a žádný model nebude odstraněn. Bylo to odsouhlaseno a model neporušuje pravidla nám stanovená.

Napsal: pon úno 04, 2008 10:55
od Frenkye
Môj osobný názor je že každý či už vyrába nový model alebo upravuje či prerába model niekoho iného a robí to kvalitne ma za sebou kus obrovskej práce a niekoľko desiatok hodín strávených pri počítači pri jeho kreslení. Pre mňa osobne každý kto sa účastni súťaže je víťaz 8)

Napsal: pon úno 04, 2008 15:08
od xzelix
Myslím si,že někdy je více práce modl přebarvit,než ho celý kreslit.Takže bych určitě tyto modely ze soutěže nevyřazoval.

Napsal: pon úno 04, 2008 17:02
od Tomas
Jak již bylo řečeno - pro 4. kolo vše zůstává tak jak je, v 5. kole můžeme tuhle připomínku zohlednit, ale na to je ještě čas.

Napsal: pon úno 04, 2008 22:22
od Budulman
Já jsem toto téma založil jako zamyšlení nad dalšími koly a nechtěl jsem ho vztahovat na kolo 4. :!:

Napsal: pát úno 15, 2008 9:02
od VZadak
xzelix píše:Myslím si,že někdy je více práce modl přebarvit,než ho celý kreslit.Takže bych určitě tyto modely ze soutěže nevyřazoval.
To si dovolím nesouhlasit. Nakreslit model dá rozhodně práce víc.

Napsal: pát úno 15, 2008 17:10
od Colonel32
zavisi na tom, jak kvalitne model kreslis a jak kvalitne ho prebarvujes...

myslim, ze ja sam jsem nektere sve modely prebarvoval dele, nez nekteri lide svoje modely kreslili...

Napsal: pon úno 18, 2008 13:40
od JoseFxx
Vsichni mluvi o upravenych modelech ale nikdo se nezmini jak upravene.Je uprava kdyz modelar pouzije stejny styl jako zabehnuty modelar a postavy model do jeho serie?? Co je vlastne serie modelu jsou to jen vzajemne upravy. A muj nazor kdyz autor vidi ze jeho modely jsou upravovany znamena to ze jsou oblibene. Muzou se pak vymyslet sekce kam se budou davat upravene modely kde bude uveden autor puvodniho modelu a autor upravy.Myslim ze tak by to bylo nejvic spravedlive.