1:100 Minimodel forum

Papírové modely (nejen) 1:100 - od krabiček až po detailně propracované modely
Právě je pát úno 23, 2018 20:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned srp 24, 2008 15:54 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: sob dub 08, 2006 23:09
Příspěvky: 1298
Bydliště: Brno
5. kolo najdete také zde - http://soutez.minimodel.cz/kolo5.html

Jak jsme slíbili, přicházíme s dalším kolem soutěže o nejlepší model v měřítku 1:100

Do 15. září 2008 se můžete přihlásit do 5. kola soutěže.

Téma tohoto kola: autobusy, trolejbusy a příbuzná vozidla pro hromadnou přepravu osob - model ve velikosti 1:100

Jak se přihlásit?

Nejpozději 15. září 2008 zašlete na e-mail minibox@centrum.cz fotografii vybraného vozidla jehož model budete vytvářet, své jméno + e-mailovou adresu, příp. další požadované informace (viz Poznámky níže). Do předmětu napište Soutěž - 5. kolo.

Po uzávěrce přihlášek budou všechny předlohy zveřejněny a začne se odpočítávat čas do zaslání kompletního modelu (předpokládaná uzávěrka 31. října 2008, kompletní vyhodnocení a vyhlášení výsledků + rozeslání cen do konce roku 2008).

Pravidla budou vycházet z minulého kola s mírnými změnami - kompletní znění naleznete zde a na soutěžní stránce do konce srpna.

Poznámky k výběru soutěžní předlohy modelu:

1) Musí se jednat o skutečné vozidlo určené pro přepravu osob - tzn. vozidlo skutečně vyrobené - nejsou vyloučeny prototypy apod., ale musely vzniknout fyzicky. Ze soutěže jsou vyloučeny dodávkové vozy upravené na přepravu osob a kolejová vozidla.
2) Reálné musí být barevné/grafické provedení vozu - tzn. nelze si vytvořit své barevné provedení vozu - bude se posuzovat na základě zaslané fotografie/fotografií předlohy)
3) Rok výroby skutečného vozu je libovolný, tzn. můžete vytvořit i model historického vozu, který dnes již není v provozu. Podmínkou je opět dokladovat, že daný vůz existoval reálně (foto předlohy)
4) Pokud použijete fotografii vozu staženou z internetu, zajistěte si souhlas autora fotografie s jejím zveřejněním/použitím! K fotografii připojte adresu, odkud jste ji stáhli.
5) Nelze soutěžit s modely již zveřejněnými na http://www.minibox.webz.cz / http://www.minimodel.cz a příbuzných webech - tzn. musí se jednat minimálně o novou verzi modelu.
6) Pořadatel soutěže si vyhrazuje konečné právo rozhodnout, zda daná předloha splňuje zadání soutěže a odmítnout předlohy/modely nesplňující kritéria - v případě pochybností, zda vámi vybraný vůz splňuje zadání, nás kontaktujte na mailu nebo zde ve foru.

Přejeme hodně štěstí a nepodceňujte výběr předlohy - již několikrát se ukázalo, že výběr atraktivní, zajímavé předlohy má silný vliv na názor hlasujících. Na druhou stranu, jen atraktivní předloha nestačí ;-)
_________________
Vstupte do obchodu
Obrázek


Naposledy upravil Tomas dne sob pro 27, 2008 21:38, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte srp 26, 2008 21:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte dub 10, 2007 21:55
Příspěvky: 445
Bydliště: Marienbad
Je to velká výzva, možná se ale přecejenom zúčastním :wink: - podle toho, jak to bude vypadat v průběhu září u mě s prací, a kdy se kámoš bude chtít zbavit notebooku - ale čestně prohlašuji, že v případě umístění "na bedně" se předem zříkám jakýchkoliv nároků na ocenění.

(Trabant ani nic z mýho současnýho sortimentu v soutěži nebude, půjde o úplnou novinku - snad jenom napovím, že na našem dvorku se vyskytuje ve dvou kusech (ti, kdo občas čtou příslušné diskuze na K-reportu, mohou začít spekulovat). Ostatně nepředpokládám, že by podle mnou vybraný předlohy chtěl někdo taky modelovat. Co to bude, poznáte po 15. září.)

_________________
Moje modely :: Můj web :: Diskuze o mých modelech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2008 8:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 27, 2007 19:02
Příspěvky: 151
Bydliště: Rajhrad
možná mám ještě někde rozdělanou HD12 takže dodělám modelový podvozek a uvidím :D

_________________
OndraS píše:
I :oops: LOVE :oops: BMX

Obrázek

PLEASE STOP THE TAILWHIPS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2008 16:30 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: sob dub 08, 2006 23:09
Příspěvky: 1298
Bydliště: Brno
Pravidla pro 5. kolo:

1) Přihláška do soutěže - do 15. 9. 2008 spolu s veškerými náležitostmi uvedenými v prvním příspěvku - předloha apod. (od Tomas - Site Admin z 24 srpna 2008 14:54)

2) Uzávěrka soutěže 17. 11. 2008 - nejpozději v tento den musí být soutěžní model + veškeré náležitosti doručeny na e-mail minibox@centrum.cz. Modely došlé po uzávěrce budou zveřejněny pouze mimo soutěž a hlasování. Do předmětu zprávy uveďťe, že se jedná o hotový soutěžní model pro 5. kolo.

3) Podmínkou zařazení do soutěže je zaslání fotografie (fotografií) sestaveného soutěžního modelu spolu s hotovým modelem. Fotografie budou zveřejněny spolu s modelem, měly by proto být kvalitní - je jen na vás jak "prodáte" svou práci. Model bez fotografie sestaveného modelu - nelze se účastnit hlasování o nejlepší model.

4) Soutěžní model:

- model musí odpovídat zadanému tématu (viz první příspěvek)

- model musí být originální tvorbou autora dosud nezveřejněnou na našich webech http://www.minibox.webz.cz / http://www.minimodel.cz a souvisejících

- na modelu lze využít části z jiných modelů za těchto podmínek:

a) je nutné mít souhlas autora modelu, jehož model nebo část modelu použijete - rozumí se souhlas s použitím a zveřejněním.
b) u modelu musí být uvedeny veškeré převzaté věci od jiných autorů / modelů (např. "model vznikl úpravou modelu EAB Karosa xyz" nebo "podvozek je z modelu MRxy od Michala Rozínka".
c) do soutěže nebudou připuštěny modely, převzaté od jiného autora, pokud půjde pouze o změnu barevné varianty - tzv. "přebarvené modely". S přebarvenými modely může soutěžit pouze originální autor - tzn. do soutěže lze přihlásit svůj VLASTNÍ model v jiném grafickém provedení než je již na našich webech zveřejněno.
e) konečné posouzení soutěžních modelů, které vzniknou úpravami jiných modelů si vyhrazuje pořadatel. Bez souhlasu původních autorů nelze soutěžit.

- povinné prvky / součásti soutěžního modelu:
a) měřítko 1:100
(v jiném měřítku nelze soutěžit)
b) kalibrace pro tisk v měřítku 1:100
(bez kalibrace pro tisk -10% získaných hlasů)
c) návod a/nebo návodná kresba na sestavení (jako kresbu lze použít i fotografie modelu)
(úplně bez návodu a/nebo kresby -10% získaných hlasů, model obsahující podrobný a srozumitelný návod a zároveň kresbu +10% získaných hlasů)
d) foto sestaveného modelu (viz bod 3) - samostatný soubor(y) zaslané s modelem. Samostatné fotky se nepočítají jako návodná kresba, pouze jako ilustrační foto sestaveného modelu. Chcete-li využít fotku jako návodnou kresbu, zakomponujte ji k modelu/návodu.
e) chlopně + znázornění veškerých "nepapírových" dílů jako např. osy kol, držáky zrcátek atd.
f) krabičkový nebo modelový podvozek
(model, který bude obsahovat volitelnou možnost podvozků nebo možnost sestavit jak krabičkový tak modelový podvozek z jednoho výtisku modelu obdrží v hodnocení +10% získaných hlasů)
g) formát hotového modelu PNG, kvalitní JPG, PDF.5) Vyhodnocení proběhne po uzavírce soutěže opět formou hlasování modelářů a úpravy počtu hlasů na základě splnění stanovených kritérií. Výsledky budou zveřejněny na webu http://www.minimodel.cz / soutez.minimodel.cz a zde na foru.

- vyhlášeno bude celkové pořadí a autoři prvních tří míst obdrží ceny za ohodnocené modely
- Admin webu a pořadatel soutěže si vyhrazuje právo udělit jednomu vybranému modelu (jeho autorovi) speciální ocenění - "Cena http://www.minimodel.cz "

Těšíme se na vaši účast a povedené modely.

:!: V případě nejasností, dotazů apod. nás prosím hned kontaktujte na mailu minibox@centrum.cz nebo zde ve foru, abychom včas vyřešili případné nejasnosti.

:!: Odesláním přihlášky souhlasí soutěžící s pravidly a zavazuje se je respektovat. Modely, které budou v rozporu s pravidly nemohou být zařazeny do soutěže. Admin / pořadatel soutěže si vyhrazuje právo konečného rozhodnutí v případě sporů.

_________________
Vstupte do obchodu
Obrázek


Naposledy upravil Tomas dne ned srp 31, 2008 20:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2008 17:31 
Offline

Registrován: pon srp 13, 2007 17:02
Příspěvky: 391
Bydliště: Choťánky
tak jsem si bedlive precetl pravidla souteze a musim rict ze se bohuzel neschoduji s poslednim bodem v casti "povine prvky modelu". modely totiz vytvarim jako 3D model, ktery prevadim do programu Pepacura designer kde jej dodelam a upravim na prislusne meritko. model se da pak otevrit pomoci programu pepacura viever, ktery je volne ke stazeni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2008 17:46 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: sob dub 08, 2006 23:09
Příspěvky: 1298
Bydliště: Brno
D_C píše:
tak jsem si bedlive precetl pravidla souteze a musim rict ze se bohuzel neschoduji s poslednim bodem v casti "povine prvky modelu". modely totiz vytvarim jako 3D model, ktery prevadim do programu Pepacura designer kde jej dodelam a upravim na prislusne meritko. model se da pak otevrit pomoci programu pepacura viever, ktery je volne ke stazeni.


Nelze model vytvořený v Pepacura designer převést na nějaký jiný formát? Jinak volba formátů je daná tím, že veškeré modely na webu jsou v těchto formátech. Nebráním se ale ani jiným formátům - jde spíše o to, jestli si modeláři budou chtít stahovat další program, aby se mohli na model podívat. Ale pokud by se našlo více soutěžících tvořících v tomto programu, není problém se domluvit.

_________________
Vstupte do obchodu
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2008 22:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte dub 10, 2007 21:55
Příspěvky: 445
Bydliště: Marienbad
Tomas píše:
Nelze model vytvořený v Pepacura designer převést na nějaký jiný formát?
Určitě to půjde virtuálně vytisknout do PDF. Programy "virtuální tiskárny" na převod do PDF jsou na internetu ke stažení i zcela zdarma a legálně.

_________________
Moje modely :: Můj web :: Diskuze o mých modelech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2008 22:42 
Offline

Registrován: pon srp 13, 2007 17:02
Příspěvky: 391
Bydliště: Choťánky
Automaticke_pero píše:
Tomas píše:
Nelze model vytvořený v Pepacura designer převést na nějaký jiný formát?
Určitě to půjde virtuálně vytisknout do PDF. Programy "virtuální tiskárny" na převod do PDF jsou na internetu ke stažení i zcela zdarma a legálně.


mam takovy program teda jen demicko. vytiskne mi to spolu s modelem i ochranou znamku coz se da odstranit kdyz edituji PDF. ale kdyz vytisknu model na 300 DPI tak to vypada jako by to byl model na 50 musel bych model prevest tak na 1200 DPI aby to bylo v poradku. raci to tedy nechavam v danem formatu. sam program ma vyhodu ze onen model vydite jak slozeny tak v papirove podobe. jsem bohuzel spatnej hledac a nenasel jsem zadnou jinou virtualni tiskarnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon zář 01, 2008 8:08 
Offline

Registrován: stř kvě 24, 2006 11:38
Příspěvky: 878
Přece si kvůli jednomu modelu nebudu stahovat nějaký program :evil: .
D_C, zkus to prosím nacpat do formátů uvedených.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon zář 01, 2008 8:28 
Offline

Registrován: stř čer 27, 2007 13:46
Příspěvky: 13
Bydliště: Nymburk
http://www.pdfforge.org/products/pdfcreator/download
PDFCreator 0.9.5 - je free, legálně zdarma a instaluje se jako virtuální tiskárna. Je tedy naprosto univerzální a můžete ho použít v jakémkoli programu, který umí tisknout. Rozhodně nebudu nikde stahovat nějaké pepakury, zvlášť když PDF je standardizovaný a dokáže ho prohlédnout kdokoli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte zář 02, 2008 14:36 
Offline

Registrován: pon srp 13, 2007 17:02
Příspěvky: 391
Bydliště: Choťánky
No jsem právě mimo svůj počítač. K němu se dostanu až nejdřív v neděli. Ale díky za tip určitě ho vyzkouším. Taky bych raději posílal modely do světa v PDF formátu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv zář 04, 2008 20:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 10, 2006 18:54
Příspěvky: 1103
Bydliště: Děčín
Pro ty co ještě váhají, zveřejní ukázku o co mohou přijít, je to nádherný model traktoru je jen jeden kus :roll: .
Obrázek

Už je u mne a čeká na svého nového majitele :wink:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát zář 05, 2008 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 27, 2007 19:02
Příspěvky: 151
Bydliště: Rajhrad
František píše:
Pro ty co ještě váhají, zveřejní ukázku o co mohou přijít, je to nádherný model traktoru je jen jeden kus :roll: .
Obrázek

Už je u mne a čeká na svého nového majitele :wink:


Takový chci odmalička asi využiju tajné zbraně :twisted: :D

_________________
OndraS píše:
I :oops: LOVE :oops: BMX

Obrázek

PLEASE STOP THE TAILWHIPS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát zář 05, 2008 20:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát dub 27, 2007 19:02
Příspěvky: 151
Bydliště: Rajhrad
Jestli bude mít můj model modelový podvozek a detaily které budou opravdu micro prvaděpodobně ho nebudu schopen slepit (na lepení jsem tak nějak levej slepým max. krabičku) pokud by mněl někdo zájem dělat betatestera modelu ať se mi ozve na ondras.freestyle@gmail.com

_________________
OndraS píše:
I :oops: LOVE :oops: BMX

Obrázek

PLEASE STOP THE TAILWHIPS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon zář 08, 2008 9:38 
Offline

Registrován: pon srp 13, 2007 17:02
Příspěvky: 391
Bydliště: Choťánky
tak jsem se konečně dostal ke svému PC a odskoušel jsem ten PDF creator. po menším nastavování kompaktibility PDFcreatoru a Pepacura designeru se mi konečně podařilo dosáhnout kýženého výsledku a mohu vám tedy s radostí oznámit, že modely budou v PDF formátu. ;)
Tímto velice děkuji Woodstockovi, který mi ukázal zmíněný PDF creator. díky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz