6. kolo - HLASOVÁNÍ PRO ČLENY FORA

Zapojte se do soutěže o nejhezčí model 1:100. Více informací uvnitř
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Ad způsob hlasování:
V minulých kolech bylo vytýkáno, že systém, kdy se pouze zahlasuje kliknutím pro daný model(y), je moc jednoduchý a navíc je velmi snadno ovlivnitelný - hlasy může jeden člověk naklikat, případně naposílat z jiných mailů (když jsme zvolili pro potvrzení hlasování mailovou adresu). Takže hlasování nebylo objektivní, ale zase bylo jednodušší. A omezit to jedním hlasem na IP adresu nechci, protože to pak přináší problém tam, kde se používá jedna IP adresa v síti apod.

Hodnocení hlasujících a k tomu poroty, která sledovala modely podrobněji, byl asi rozumný kompromis, ale bylo to zase dost zdlouhavé na konečný výsledek a stejně se našli lidé, kteří tvrdili, že je to neobjektivní, že porota moc ovlivňuje výsledky (z tohoto důvodu v tomto kole nezapočítávám hlasy autorů a ani svůj do celkového hodnocení). Navíc, koho zvolit do poroty, když většina lidí, kteří přicházejí v úvahu, je zároveň autorem soutěžních modelů.

Proto jsem s přihlédnutím k počtu modelů v soutěži chtěl vyzkoušet tento systém, kdy předpokládám, že budou hlasovat pouze lidé, kteří mají k modelům nějaký vztah, jinak by na forum nechodili.

Ano, je pro mě zklamáním, že spousta lidí registrovaných a aktivních na foru se zde zatím nevyjádřila, toto jsem nečekal. Uvidíme, ještě jistě nějaká hodnocení přibydou, ukončení bude asi 23. 12. večer, případně 24. 12. Ale stojím si za tím, že tento systém hodnocení, kdy můžete vložit komentáře k modelům (NENÍ to povinné, ale všichni jste to zatím udělali, za což opravdu moc děkuji), je hodně přínosný zejména pro samotné autory modelů a kvalita modelů se může posunout zase o kus dál (a to je již hodně, hodně vysoká). Např. s Michalem Rozínkem jsme již probírali modrá okna, sám se k tomu tady myslím vyjádřil.

I tento systém se dá obejít novými registracemi do fora, ale už vyžaduje více práce než jen naklikat hlasy pro kamaráda a navíc se to dá lépe pohlídat ;-)

Myslím si, že systém hlasování jako takový není stejně až tak důležitý - důležité je, že díky soutěži se hodně zvedla kvalita modelů a samotná soutěž postupně přinesla nové autory, kteří by možná jinak své modely neposkytli atd. Až půjde v soutěži o statisícové ceny, bude to jiná. Tady by mělo jít zejména o ty modely, kvůli tomu se vše dělalo. Vítězství v soutěži je už jen takový bonbónek pro autora modelu a podle mého názoru je v tomto systému hodnocení o to cennější než když si hlasy nakliká široká veřejnost.

A ještě k tomu systému - chtěl jsem využít dnes moderního způsobu hlasování a to přes sms. Bylo by to jednoduché, výsledky ihned k dispozici, jednoduše by se dal omezit počet sms na jedno číslo a pokud by někdo chtěl vyhrát za každou cenu, ať si to zaplatí, pokud by mu to za to stálo. Navíc by se tak mohla zaplatit i nějaká cena pro někoho z hlasujících, aby měli motivaci poslat sms i lidé, kteří by normálně nehlasovali jiným způsobem. Bohužel, momentálně to podmínky firem, poskytující premium sms, nedovolují - levné sms se nevyplatí abychom nemuseli nakonec doplácet my a za vyšší částky bychom zase poslouchali, že chceme platit za hlasování těžké peníze.

Možná je tohle poslední soutěžní kolo, takže už nebudeme muset systém hlasování řešit.
Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 529
Registrován: 13.09.2006 22:51
Bydliště: Brandýs n/L - Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra »

Tomas píše: Ano, je pro mě zklamáním, že spousta lidí registrovaných a aktivních na foru se zde zatím nevyjádřila...

Říkal jsem si, že když hodnotit, tak si také zkusím nejdříve hodnocené modely slepit. Ale měl jsem málo času / změna zaměstnavatele, změna poskytovatele internetu, přeinstalace PC, atd,atd.../ takže jsem toho moc neslepil.
Začal jsem ale lepit podle toho jak mne prezentované modely zaujaly a tím vlastně i napůl naznačily mé hodnocení :) .
Jako první jsem začal s modelem Hyundai HL770 a potom Wirtgen W2000. / ještě jsem je nedolepil /
Ke zbylým dvěma jsem se už nedostal.
Protože se pomalu, ale jistě blíží konec hlasování a Vánoce a já to asi stejně nestihnu slepit :(
tak bych to zhodnotil takto:

1.místo-Michal Kružík a nakladač Hyundai
dobře zpracovaný, hodně detailů / až na to "tlusté" zábradlí / lepí se v pohodě

2.místo-Vladimír Zadák a fréza Wirtgen
také se lepí dobře, není tak složitý jako Hyundai, ale je to zase zajímavý typ předlohy

3.místo-Zdeněk Kružík a nakladač UNC
možná si ho také časem slepím
/špatná retuš na fotce trochu shazuje hezký model /

4.místo-Michal Rozínek a jeřáb Terex
tady by se interier hodil
fotonávod je dobrá věc, ale trochu popisu by neškodilo


Možná je tohle poslední soutěžní kolo, takže už nebudeme muset systém hlasování řešit.
??
[url=http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/][img]http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/muj_banner0.jpg[/img][/url]
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Míro, na Tebe to nebylo mířeno ;-)
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Takže já už asi rok minimodely nelepím (pauza kvůli lepení 1:32) a taky se mi do toho nechce kvůli jejich složitosti (ne že bych je nedokázal slepit ,ale nechce se mi s tím tolik hrát). Je fakt že se nelze zavděčit všem ( to nelepím to je moc primitivní , to nelepím to je moc složité).
Hodnocení podle slepených modelů autorů taky není objektivní (Ten nemá retuš,ten má tlusté dráty,ten to má takové a ten zase makové), kazdý neumí lepit jako Míra :D
1.Michal Kružík a nakladač Hyundai
2.Vladimír Zadák a fréza Wirtgen
3.Michal Rozínek a jeřábTerex
4Zdeněk Kružík a nakladač UNC
Naposledy upravil(a) Budulman dne 20.12.2009 10:57, celkem upraveno 1 x.
Všechny moje fotky podléhají autorskému právu a nelze je bez povolení dále šířit
Uživatelský avatar
karlos61
Příspěvky: 18
Registrován: 06.07.2008 17:52
Bydliště: Jihlavsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od karlos61 »

Také bych se chtěl zapojit do této diskuse i když jsem pouze lepič modelů(a i to je dost nadsazené).Na začátku jsem měl dilema zda hlasovat "očima" podle toho,jak se mi modely líbí na první dojem nebo hlasovat "rukama" podle toho kdybych si ty modely chtěl slepit já sám.Nakonec jsem sobecky zvolil druhou možnost,za což se autorům omlouvám.
1.místo : V.Zadák----tento model mi nejvíc připomíná Miniboxy,které jako
postižený lepím nejvíce a nejraději.
2.místo : M.Rozinek--tady mne zaujala hlavně velikost modelu a i když se
mi Terexy nevejdou mezi ostatní slepené modely,
tak obdivuji,že se někdo pustí do modelů takové
velikosti.
3.místo : M.Kružík----tady mě fascinují detaily modelu,které bych
sám nebyl nikdy schopen vystříhat,natož slepit.
Pokud bych hlasoval "očima" byl by jednoznačně
vítězem.
4.místo : Z.Kružík----tady mne bohužel odradily fotografie modelu,kde
by i z mého pohledu patlala retuše tento model
posunuly výrazně nahoru.
Karlos61
Uživatelský avatar
mahmuda
Příspěvky: 52
Registrován: 03.05.2007 20:50
Bydliště: Milovice

Příspěvek od mahmuda »

Zdravim kolegy v cas predvanocni. Tak si take zahlasuji. Komentar bude jen kratky, protoze jednak jsem take jen lepic, jako kolega predchazejici a sam opravdu nejsem schopen vytvorit zadny model, ktery by se jen vzdalene podobal temhle nadhernym kouskum a jednak me stavebni stroje nijak neoslovuji, nijak se v nich nevyznam a modely teto kategorie jsem nikdy nestavel.
1.místo-Vladimír Zadák a fréza Wirtgen - jednoduchy, pohledny model.

2.místo-Michal Kružík a nakladač Hyundai - krasny, propracovany model - druhe misto jen za ty klandry na zabradli - z propracovaneho supermodelu to dela pohledem temer hracku - ale zase takova chyba to neni, sikovny stavitel si s tim poradi.

3.místo-Michal Rozínek a jeřáb Terex - krasny, velky model. Na lepeni super, na pohled - to rameno s bilym "vzduchem" vypada divne, nevim proc, ale oci na nem zustavaji moc dlouho, kdyz bych ten model stavel, tohle by muselo pryc i kdyz bych to mel udelat z dratku.

4.místo-Zdeněk Kružík a nakladač UNC - tak nejak se me libi nejmene, i kdyz jak jsem psal, sam bych ho vytvorit nedokazal (tedy postavit ano).
Demokracie je rozdat zbrane lidu.
Uživatelský avatar
skrlub
Příspěvky: 181
Registrován: 06.11.2009 22:36
Bydliště: Bohdalec - Vysočina

Příspěvek od skrlub »

Zdravím Takže i já bych přidal svoje hodnocení, přesto že sem ještě nenašl čas jednotlivé modely slepit

1.místo Vladimír Zadák, fréza Wirtgen: zde se mi líbí zvolená předloha a její představení v návodu, nezamlouvají se mi návodné kresby

2. místo Michal Kružík a nakladač Hyundai: zde se mi líbí celkové provedení stavby a návodu a dále možnost vytvořit model s interiérem, nezamlouvá se mi zábradlí ale to je detail který se dá napravit

3. místo Michal Rozínek a jeřáb Terex: zde se mi líbí zvolená předloha, je to krásný drobek, nezamlová se mi přílišná jednoduchost na tak velký model a jednoduší fotonávod

4. Zdeněk Kružík a nakladač UNC: zde se mi také líbí možnost tvorby s interiérem, nezamlouvají se mi fotky hotového modelu
Uživatelský avatar
Ryderko
Příspěvky: 50
Registrován: 27.12.2007 01:36
Bydliště: Topoľčany

Příspěvek od Ryderko »

Tak ja si tiez zahlasujem a asi budem protirecit dost ludom ale nevadi.
1.Miesto davam Michalovi Rozinkovi a TEREXU lebo ma hned zaujala predloha a aj model ked som ho uvidel este pred uzavierkou na fotkach z neratovic. Modre okna mi nejak moc nevadia ani to ze chyba interier lebo keby sa toto raz rozhodnem stavat tak si ho urcite dorobim.
2.Miesto - Michal Kruzik a Hyundai-Tento model sa mi paci hlavne kvoli detailnosti ako aj ine modely od tohto autora.
3.Miesto - Vladimir Zadak a Wirtgen-K tymto strojom nemam moc velky vztah ale model je pekny ako aj navod.
4.Miesto - Zdenek Kruzik a UNC-Model je tiez pekny ale niekomu uz to posledne miesto musim dat.
Inak skoda je ze neprislo do sutaze viac modelov, bola by o to zaujmavejsia sutaz ale ja verim ze casom pribudnu...

Lepeniu zdar a Vesele Vianoce 8)
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Zdavím uživatele fóra. Tak se taky přidám do hlasování. Modely jsem seřadil takto:

1. místo fréza Wirtgen od V. Zadáka.
Model je velice pěkně propracovaný a zároveň jednoduchý. Návod je skvělý přehledný a oceňuji info o předloze. moc parádní toto... ovšem v návodné kresbě jsem se trochu ztrácel, nicméně mě to nezlákalo dát modelu horší hodnocení. Doufám že budu mít někdy čas si tento modýlek slepit.

jako 2. místo vidím Hiundai od Michala Kružíka
model vypadá opravdu skvostně, bohužel je to docela pěkně složitá hračka. návod je v celku dobře zpracovaný a nelze opomenout možnost výběru měřítka. nicméně právě vysoká detailnost spolu s absencí šablon pro tvorbu zábradlí, stupaček a držáků předních světlometů řadí tento model až na druhé místo na stupni výtězů... co se týče lepení tak nevim jestli bych se do něj pouštěl. je to sice pěkný ale složitý...

3. místo obsadil Terex od Michala Rozínka
co dodat, je to pěkné monstrum. model vypadá na svou velikost v celku jednoduše a jediné místo, které by mohlo dělat problémy jsou kladky s lanem. návod ve formě fotek je v celku dobrý nicméně tam chybí trochu více popsaný návod, jak přidělat na model lana. rozložení vystřihovánky je na muj vkus trochu chaotické. schází mi tam číslování a až na pár dílů nevim co a jak slepit přilepit a tak. je to škoda, jinak je to opravdu pěkný model. nicméně bych si ho neslepil. neměl bych doma na něj místo :(

no a na 4. místě se umístil UNC 151 od Zdeňka Kružíka
model mi na pvní pohled nesedí. buď za to muže předloha samotná, nebo foto slepeného modelu. zdá se mi že blatníky mají boční hranu tlustčí nežli je tomu u předlohy a taky to vypadá že má model menší kola. Tento model bych si bohužel neslepil.

každopádně jsem velice zvědavý kdo toto kolo vyhraje. je škoda, že se nepřihlásilo víc autorů a že někteří museli kvůli nedostatku času odstoupit od soutěže. Chtěl jsem se také zúčastnit, ale bohužel mám teď poslední dobou hodně málo času. Snad příště...
josef.borik
Příspěvky: 1
Registrován: 28.10.2008 14:49
Bydliště: mořina

Příspěvek od josef.borik »

Tak pro mě :
1. Ten nakladač Hyundai , nádhera , opravdu se mi líbí čili Michal Kružík
2. Pěkně provedený , ale o to velký model - Michal Rozínek
3. Fréza , taky není špatná vedel modelu od Kibri nebyla moc rozdílná - Vladimír Zadák
4. Moc se mi nelíbí provedení - Zdeněk Kružík :roll:
Toť vše a doufám že konec nebude :cry:
daniel
Příspěvky: 25
Registrován: 19.04.2006 15:29
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od daniel »

Všechny modely jsou pro mne zajímavé předlohou a moc složité (počtem dílků) v tomhle miniměřítku - kvůli svým prstům a očím bych potřeboval tak 1/50 :oops: .
Takže mé hodnocení je spíš na základě jak se mi líbí předloha a pro eventuální stavbu bych volil toto pořadí :

1. místo - Michal Rozínek a jeřáb Terex

2. místo - Vláďa Zadák a fréza Wirtgen

3. místo - Michal Kružík a nakladač Hyundai

2. místo - Zdeněk Kružík a UNC 151

Jste fakt machři, díky moc za krásné modely :D
technik
Příspěvky: 495
Registrován: 12.02.2007 15:25
Bydliště: Louny

Příspěvek od technik »

Mrzí mne, že se přidávám na poslední chvíli, ale jsem z mých pragovek nějak vedle a na vše ostatní zapomínám. Jinak bych asi hlasoval takto :

1. fréza Wirtgen od V. Zadáka
2. jeřáb Terex od Michala Rozínka
3. nakladač Hyundai od Michala Kružíka
3. UNC 151 od Zdenka Kružíka

Pořadí jsem sice uvedl takhle, ale po svátkách až rozbalím pracoviště si rozhodně odpočinu od Pragovek a začnu určitě s jedním z nich - budu losovat neboť dilema který první je u tak krásných modelů skutečně těžké.
marek116
Příspěvky: 177
Registrován: 19.10.2009 19:36
Bydliště: Prešov-Slovakia

Příspěvek od marek116 »

kedze som zaregistrovany uzivatel tak ties odovzdam svoj hlas: 1. Zdenek Kruzik -UNC151-Neviem ale tento model sa mi paci,a urobim ho pocas sviatkov.mohlo byt aj viac detailov,ale nevadi,aj tak je pekny. 2. Michal Kruzik-nakladac Hyundai 3. Vladimir Zadak-freza WIRTGEN 4. Michal Rozinek-jerab TEREX vsetkym modelarom prajem stastne vianoce,a do noveho roka vela napadov na nove modely :lol:
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 22
Registrován: 30.07.2007 21:29
Bydliště: Bečváry

Příspěvek od Chimenes »

Dobry den,

moje poradi je nasledujici:

1. nakladac Hyundai - Michal Kruzik
2. freza Wirtgen - Vlada Zadak
3. jerab Terex - Michal Rozinek
4. UNC 151 - Zdenek Kruzik

Pekne svatky a bohateho jeziska preje Josef Svoboda alias Chimenes
jajasan
Příspěvky: 1
Registrován: 30.07.2009 23:21
Bydliště: BRNO

Příspěvek od jajasan »

moje poradi je:
1.fréza Wirtgen - Vlada Zadak :krásný,jednoduchý a čistý model
2.nakladač Hyundai - Michal Kruzik : nádhera, ale na můj vkus moc složitý
3.jeřáb Terex - Michal Rozinek : pěkný, nevejde se mi do poličky
4.UNC 151 - Zdenek Kruzik : pěkný ,ale zklamala mě kvalita zpracování
Zamčeno

Zpět na „Soutěž pro autory o nejhezčí model 1:100“