7. kolo (2011) - Vítězem Michal Rozínek + modely ke stažení

Zapojte se do soutěže o nejhezčí model 1:100. Více informací uvnitř
Odpovědět
Picaso
Příspěvky: 6
Registrován: 19.03.2011 08:51
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Picaso »

Martin Happy píše:No Picaso, tolik slepenejch, to dávej fotky

Stavební stroje asi nebudou, ty byly v minulém kole


fotky dám v piatok teraz som na internáte (tu je vela času na lepenie :wink: )
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Přeci jen mi ale téma trochu dělá obavu (viz fiasko osobáků ve třtím kole)

Napadlo mne, udělat dvojsoutěž a hodnotit zvlášt osobáky a nákladáky. A už by zůstalo na autorech, zda se přihlásí jen do jedné, nebo do obou kategorií. Ale co vy na to, ostatní autoří? Šli by ste do toho?
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

No kedže ja veľmi osobáky nerobim ale ak by som to stihol tak by som bol za prihlasiť sa do obidvoch, pripadne komu nejdu nakladaky by sa prihlasil len do osobákov, ale ako to bude s cenami? prve tri miesta pre MDT a 3 miesta pre VDT?Inak ja som za
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Vy mi to zase komplikujete :D
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Nevim, jak s cenama, nevim, kolib bude cen, ale vždyt nejde o ceny

jinak je to přesně tak jak píše richi, každej by si vybral bud jedno nebo obě
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Picaso
Příspěvky: 6
Registrován: 19.03.2011 08:51
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Picaso »

slúbená fotka je na viewtopic.php?t=542[url][/url]
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Nazdar ludia. Ja len taku malu technicku otazku. Ked napriklad robim súpravu (tahac + naves) musia byt obidve modely vyrobene v rokoch 80-89? Diky
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

ty 80. léta se berou jako období, kdy bylo vozidlo ve výrobě, nebo vzniklo jako takový?
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Automaticke_pero píše:ty 80. léta se berou jako období, kdy bylo vozidlo ve výrobě, nebo vzniklo jako takový?
Původně jsem myslel ve výrobě, ale myslím že může být i možnost č. 2. Nakonec kdyby někde udělal třeba jen nějaký prototyp, který v té době vznikl a později nešel do sériové výroby, tak bychom to uznat museli :-)

Takže oboje.
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

ste mi ludia velmi nepomohli :(
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Soupravu bych asi neomezoval, Pak by nešel udělat třeba starej nákladák, s novou nástavbou, nebo starej osobák s moderním tuningem
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Abych vyjasnil nesrovnalosti předvedu několik extrémů
80. léta jsou roky 1980 - 1989

:arrow: Může soutěžit model vozu, který se vyráběl v letech 1970 až 1980 :?: - ANO :!:
Ano, protože výroba končila až v 80. letech. Ideální je jít do soutěže s verzí z roku 1980. Pokud ale automobil vypadal celou dobu produkce víceméně stejně, není to nutné. To by se týkalo jen případné výrazné modernizace

:arrow: Může soutěžit model vozu, který se vyráběl v letech 1989 až 1999 :?: - ANO :!:
Ano, protože výroba začala v 80. letech. Opět doporučuji verzi z roku 1989. Pokud by automobil vypadal celou dobu stejně, je to asi fuk, pokud by ale v budoucnosti výrazně změnil vzhled, pak tato modernizace už by v soutěži bý neměla.

:arrow: Může soutěžit model vozu, jehož prototyp vznikl v 80. letech a seriová výroba probíhala později :?: - NE :!:
Do soutěže se můžete řihlásit s prototypem, ale ne se seriovou verzí. Vyjímku by tvořilo, pokud prototyp vypadá stejně . Pak vám nedokážeme, že jste vytvořili model sériového vozu a ne prototypu.

:arrow: Chci do soutěže postavit vytvořit set modelů (automobil+vlek, tahač+návěs apod.) Musí být oba modely z 80. let :?: NE :!:
V takovém případě by měl být z 80. let alespoň ten hlavní model (tedy tahač a automobil) Je to pro to, že některé takovéto soupravy považují někteří autoři za 1 model.

Snad jsou tedy vymezená pravidla už jasnější, kdyby něco, tak se ptejte :wink:

Jinak je to klasika, budete potřebovat fotku předlohy, fotku slepeného modelu, návod, návodnou kresbu, model má mít černá okna a měl by mít na výběr mezi krabičkovým a modelovým podvozkem.

Ideální také je, aby vítěz soutěže byl osobně přítomen ve Dvoře Králové i se slepeným modelem a převzal si tam cenu
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

tak by mě zajímalo jak to s tou soutěží je, jestli už se vyhlásil počátek, či teprve vyhlásí. já jen jestli jsem nepropásl registraci...
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Myslim že to stíháš. Uzavírka soutěže (myslim hotových modelů) bude až před výstavou ve Dvoře králové, kde proběhne vyhodnocení.

Uzavírka přihlášek, zda nějaká je, bude asi koncem dubna tušim. Kdyžtak at mě Tomáš opraví
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

1) Přihlášku prosím do Velikonoc (25. 4.), včetně nějaké fotky předlohy (nebude zveřejněna jako v minulých kolech, aby byly modely pak trochu "překvapení" pro modeláře

2) Model odevzdání do 31. 5. 2011 na mail minibox@centrum.cz spolu s fotkama sestaveného modelu (model si můžete nechat od někoho sestavit, nafotit atd.)

3) Vyhodnocení proběhne na modelářské akci ve Dvoře Králové, hodnotit nebude veřejnost, ale přítomní autoři, modeláři apod. Bylo by fajn mít modely na výstavě fyzicky, ale nebude to podmínka pro účast v soutěži, nemůžu k tomu nikoho nutit. Ale samozřejmě při hodnocení může hrát roli to, zda model známe s fotek nebo bude stát vedle na stole.

Co se týká dalších pravidel, tak vyjděte prosím ze 6. kola, provedu nějaké drobné úpravy, ale základ zůstává.

Téma s čím lze soutěžit za mě rozebral Martin a ušetřil mi práci, nicméně pořád váhám nad tou soupravou, ale vzhledem k tomu, že nebude hodnotit široká veřejnost, tak uznáme i část soupravy, která by případně neodpovídala době výroby v 80. letech. Asi bude nejlepší, pokud něco takového plánujete, domluvit se předem jak budete posílat přihlášku.
Odpovědět

Zpět na „Soutěž pro autory o nejhezčí model 1:100“