8.kolo pro rok 2012

Zapojte se do soutěže o nejhezčí model 1:100. Více informací uvnitř
mbactros
Příspěvky: 1004
Registrován: 24.08.2007 22:32
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od mbactros »

No mne to tak vychadza, kedze nadstavba je siroka 25mm a kabina 28mm, takze cely model je v jednej mierke a kabina od Petra v druhej...
Vidiet ten rozdiel myslim aj na fotke, aj oproti Liazkam... https://plus.google.com/photos/10613955 ... e7sh9b0yAE
Lubo-mbactros-BUCOBOX
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Ano, ospravedlnujem sa. Zajtra mozem poslat opravenu verziu so spravnou kabinou tomu, kto by to chcel zlepit a potom aj Tomasovi alebo Frantovi nech ten subor vymenia.
Este raz sorry vsetkym. Mne sa od zaciatku nepacili rozmery :roll: :oops:
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
JanO
Příspěvky: 1620
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

mbactros píše:Otazka do plena.... stiahol som si komplet sutazne modely a model od Schrouba mi zobrazuje s roznymi ciarami a texturami cez diely... robi to aj niekomu inemu alebo nastala nejaka chyba pri rozbalovani suborov u mna v compe?
Dělá to převod z AutoCADu do PDF, čáry po tisku nejsou vidět. Ja vím, vypadá to strašidelně :lol: , ale snad je jen tím, že si PDF neví rady s velkými plochami a tak si to pro sebe kouskuje.
Uživatelský avatar
schroub
Příspěvky: 266
Registrován: 06.10.2006 09:13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schroub »

Pro export používám PDFCreator a v náhledech ty čáry jsou. Nevim proč to dělá. Exportuju to z CADu. Při tisku jsou barvy normální.
Jaký používáte export ostatní? Vyzkoušim klidně jiný tiskový editor.
Pár mnou navržených a zpracovaných modelů na
http://schroub.sweb.cz NEW
http://schroub.rajce.idnes.cz
technik
Příspěvky: 495
Registrován: 12.02.2007 15:25
Bydliště: Louny

soutěž

Příspěvek od technik »

i když současné probíhající otázky a odpovědi jsou mimo mé "Malování", musím se vrátit k soutěži - gratuluji vítězům a je teď na mně které modely začnu stavět abych si dodělal sbírku letištní techniky. Škoda jen, že Tatry p. Rozínka a Richiho ČSA neměla. Asi si je ale se souhlasem autorů přebarvím. Rovněž tak se budu snažit o doplnění barevné verze AM110 ze současného letiště KV.
JanO
Příspěvky: 1620
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Richi píše:Ano, ospravedlnujem sa. Zajtra mozem poslat opravenu verziu so spravnou kabinou tomu, kto by to chcel zlepit a potom aj Tomasovi alebo Frantovi nech ten subor vymenia.
Už je soubor vyměněný :?: . Že jsem začal lepit soutěžní modely, tak jestli mám Richiho Tatru přeskočit :roll: .
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Ano je to opravene ale neviem kde to mam nahrat. Moj web nechce akosi spolupracovat s FTP takak niekto chce lepit tatru rad mu ju poslem,
tak isto ako som ju uz poslal Schroubovi
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Richi píše:Ano je to opravene ale neviem kde to mam nahrat. Moj web nechce akosi spolupracovat s FTP takak niekto chce lepit tatru rad mu ju poslem,
tak isto ako som ju uz poslal Schroubovi
Richi nevím zda je to nevědomost nebo úmysl. Přihlásil si CAPL 16 do soutěže tak by snad bylo vhodné abychom opravu tvého modelu dali ke stažení pro všechny ostatní modeláře.
Jinak pokud chceš tak můžeš prezentovat modely přes minimodel.cz jako ostatní autoři.
Stačí zaslat
Tomas píše:- můžete nadále posílat tak jak jste zvyklí na minibox@centrum.cz my už si to předáme. Případně zároveň v kopii Frantovi na frantadc@gmail.com
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Máme pár měsíců na to, abychom Frantovi vnuknuli nápad na další soutěžní téma. Já tedy navrhuju

:arrow: Soutěžní automobily (navrhuji je již pošesté, a stále ani ťuk. Sice českých Dakar-trucků a rally aut je hodně, ale co závodní tahače, dakarské osobáky, okruhové závodní vozy jako TCC nebo DTM, truck trial, formule....

:arrow: Vozidla IZS - obsáhlé téma, hodně toho je, ale hodně autorů by se určitě chytlo. A co třeba Horská služba například?

:arrow: Komunální vozidla - sypače, popeláři, zametače

:arrow: služební vozy - něco jako SPOJE, Pošta, vozidla různých firem, jako APB Plzeň, nebo Berger atd...

:arrow: Vozidla z filmů (ale ne jen obyčejná, musela by to být specifická vozidla, Batmobil, Duel, Rychle a zběsile.....

Ale moc a moc bych uvítal ty závodní :lol: (už konečně)
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Fífa Bůček
Příspěvky: 89
Registrován: 02.04.2012 17:27
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Fífa Bůček »

Já bych tedy byl pro vozidla IZS a komunální techniku :)
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Ono pokud by byl podobný počet autorů, kteří by do toho šli, tak by se dalo udělat i jedno soutěžní kolo navíc, řekněme do Vánoc a pak druhé do Dvora. Akorát to má nevýhodu, že "Vánoční" kolo by bylo ochuzeno o prezentaci a hodnocení přímo na výstavní akci. Tak nevím :-) Ale pokud by byla tato dvě kola tak jedno z nich chci taky "závodničky" ;-)
marek116
Příspěvky: 177
Registrován: 19.10.2009 19:36
Bydliště: Prešov-Slovakia

Příspěvek od marek116 »

a čo tak poľnohospodarska technika? alebo lesne stroje? :D
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

marek116 píše:a čo tak poľnohospodarska technika? alebo lesne stroje? :D
U techniky všeobecně je takový problém, že ji moc lidí nedělá - bylo to poznat v kole, kdy jsme měli stavební techniku - nakonec se sešly jen 4 modely (sice naprosto perfektní, ale přece jen bych uvítal po soutěži více modelů co do počtu).
JanO
Příspěvky: 1620
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Tak mě by stačilo jedno kolo, kdo to má pak lepit :lol: . A do dalšího kola by se přimlouval za závodní stroje 8) .
Naposledy upravil(a) JanO dne 27.10.2012 10:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Soutěžní kolo bude nakonec jen jedno a vyhodnocení opět v DK u Michala.

Přemýšlejte o tématu, hlavně autoři - nechci nikomu určovat co má dělat, protože když mu to nesedne, stejně model většinou neudělá ;-)

Možná by nebylo špatné, aby si tu (hlavně) autoři, kteří by se chtěli zapojit, napsali každý příspěvek s nějakou TOP 3 modelů / témat, které by chtěli v soutěži tvořit.

Třeba přijdeme na něco nového, i když navrhovaná témata výše se mi líbí všechna ;-)
Odpovědět

Zpět na „Soutěž pro autory o nejhezčí model 1:100“