Mikromodely 1:250 aneb renesance krabičkových krajinek

Forum pro menší měřítka (1:250 - 1:300)
Odpovědět
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Pěkný :)
Dnes jsem dodělal vagonek. Tak co na to říkáte? Snažil jsem se přiblížit Rawenově stylu aby se to po grafické stránce nehádalo.
Obrázek
co je malé, to je milé :lol:
pastetazrava
Příspěvky: 71
Registrován: 06.03.2010 12:43
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pastetazrava »

dobré len co ja viem tie kolesa tam niesu az tak vidiet :( ale tak inac je to dobre :wink:
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

No já si myslím že je vše v pořádky, jelikož jsem to dělal podle vkresů, fotografií apod. Mě přijde, že kola trčí tak akorát...posudte zde
http://vytopna.hekttor.biz/fdokimgfull.php?dok=11&pos=8
co je malé, to je milé :lol:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

No vida, první vlaštovka z oboru železnice :-)
V čem si to kreslil? Já jen kvůli určité unifikaci toho stylu těch modelů.

Já to dělám v Corelu, síla čáry 0,18 - někomu se může zdát hodně tlustá ale je pěkně výrazná a modely působí dojmem jakoby byly kreslené od ruky, pididetailům a vlasovým obrysům se snažim uplně vyhýbat. Zkrátka tak jak to dělával mistr.
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Noo, toto je taky v Corelu. Akorát jak píšeš, já to mám udělaný do detailu. Takže se pokusím udělat Low detail model :D

PS: Weiner to kreslil od ruky?
co je malé, to je milé :lol:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

štefíno píše:Noo, toto je taky v Corelu. Akorát jak píšeš, já to mám udělaný do detailu. Takže se pokusím udělat Low detail model :D
super, já ti to nechci nějak pomlouvat samozřejmě ale v tomhle měřítku opravdu bohatě postačí "low detail" protože ty detaily stejně pak nikdo neuvidí. Ač to bude znít krutě, je to zkrátka zbytečná práce navíc. Ale chápu to, taky sem měl tendence si tam vyhrát s kdejakým šroubkem než sem zjistil že ultradetailní verze vypadá skoro hůř než ta jednoduchá, kreslená tlustýma čárama.

PS: pokud to není kachna, tak sem někde četl, že to všechno dělal od ruky
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Já vím, já jsem holt detailista :D
co je malé, to je milé :lol:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Tak dnes ještě něco na nahlédnutí a tim pro dnešek končim děcka:-)

Obrázek
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Já bych měl něco pro betatest, právě jsem dokončil betaverzi Suchoje Su 25. Zájemci hlašte se po SZ.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
Uživatelský avatar
Ryderko
Příspěvky: 50
Registrován: 27.12.2007 01:36
Bydliště: Topoľčany

Příspěvek od Ryderko »

Rawen píše:Tak dnes ještě něco na nahlédnutí a tim pro dnešek končim děcka:-)

Obrázek
Tak na toto sa tesim. Daj aj nejake ukazky budov. A bude aj viac takychto casti ktore budu nadväzovat na seba ? Inak vsimol som si tie stromy, tie mas nakreslene tiez ? Myslim ze toto bude pekne pokracovanie tristovkovych miniboxov a dufam ze toho bude viac a nezanikne tento napad. A drzim palce pri vydani do ABC :) .
Obrázek
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Mám tu první nepřesnost. Jak dělám L-410ku, tak vůbec nesedí čumák. Tady je napsané, jak to upravit. Vrch zkrátit o 1-1,5mm, spodek o 0,7 prodloužit.
Obrázek
co je malé, to je milé :lol:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Díky za tip, určitě na to kouknu. Mě šel slepit dobře, ale oproti tobě lepím dost humpolácky takže mi tam nějaká milimetrová nepřesnost mohl uniknout.

Ale nyní pozor. Dle toho co vím, tak to zatím vypadá na 90% že to skutečně bude v ABC vycházet.
Jako první bude soubor polní nemocnice a jednotek zahraniční mise.
Do celé sestavy jsem zařadil ještě novinkovou stavbu
- strážní věž amerického typu. Čistě jen aby tam byla trochu rozmanitost neboť nemocnice sama o sobě je dost jednotvárná. Přemýšlím ještě o nějakém úseku HESCO bareiéry ( něco na způsob pytlového opevnění, jen se tam plní zeminou místo pytlů takové drátěné skládací komponenty )

Pokud jde o pokračování - plánuju to asi nějak takto:

1. Polní nemocnice ( technika jednotek na zahraniční misi )
2. vojenská základa ( převážně nebojová technika, AČR/ ČSLA )
3. výcvikový prostor ( převážně bojová a obrněná technika )
4. Letiště ( je asi jasné co tam bude:-) )

5. zatím jen v plánu soubor s historickou tématikou
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Mám tu další betaverzi letadla. Tentokrát se jedná o Mig 21. Opět zájemci o betatest přes SZ.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Tákže, mám tu zbytek nejnovějších modelů.

Jak jsem už nakousl, stavěl jsem L-410ku. První problém už jsem řekl, další je u hlavního podvozku. I přes přesné slepení trupu jsem tam kola nenarval, takže jsem musel udělat verzi bez kol. Poslední detail...na pravé SOP ti chybí naznažení vyhřívání náměžné hrany. Jinak bylo vše OK. Dále jsem slepil Sněžku, zde bylo vše OK.
ObrázekObrázek
co je malé, to je milé :lol:
jyrka
Příspěvky: 540
Registrován: 12.06.2010 15:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od jyrka »

Obrázek Obrázek Pro Štefína: Jak jsem slíbil, dnes jsem dával dohromady Tvoje vagony pro přepravu. Asi by to chtělo odlišit barvu podvozku od černé "krabičkové". U 1-100 to docela ještě jde, ale u těch menších to splívá, jak je na fotkách vidět. Nelepil jsem je moc pečlivě, ale zkoušel jsem různé varianty. Další fota jsou na photobuketu - celé album - vlaky. Jinak detaily dobrý, mně se líbí a po menší úpravě můžeme Rawenovu nemocnici nakládat a dopravit na místo určení :-) :lol: .
Odpovědět

Zpět na „Měřítko 1:250 - 1:300 /více autorů/“