Petr Vávra

Ostatní modely 1:100
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Petr Vávra

Příspěvek od Martin Happy »

Tak tenhle Magnum je opravdu povedený kousek.Zajímalo by mne,jak by dopadl při vzájemném souboji s LBS.Pokud by zaleželo na mne,hlasuji asi kvůli atraktivnosti předlohy pro LBS,ale tenhle Magnum je i Tak skvěle provedený.Když se podíváte,jak autor vystihnul každý ohyb,tak tleskám
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
petanus
Příspěvky: 37
Registrován: 21.06.2006 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petanus »

Děkuji,
opravdu štěstím pro mne je, že nesoutěží LBS se svým Magnumem. Přesto jsem se snažil o co nejvěrnější provedení modelu.
K tvorbě modelu: Celý model je zkonstruován pomocí AutoCADu 2005. Poté vytištěn do souboru .png a v malování vybarven - tím je dosažena maximální přesnost a jednoduchost upravovat detaily ( A také proto že v Corelu neumím).
Chtěl bych požádat širokou veřejnost o zkušenosti a hlavně připomínky k tomuto modelu, abych se jich příště vyvaroval. Je mi jasné, že fotonávod ve Wordu skoro 5MB není šťastné řešení, ale musím teprve objevit systém pro kreslené návody.

Petr Vávra
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Fotky sestaveného Renaultu Magnum

Pod odkazem najdete fotky Magnuma, které dříve byly v 5 MB "fotonávodu". Vzhledem k velikosti původního souboru a také nefunkčnosti původního odkazu (blokace od poskytovale :evil: ) dávám nyní fotky zvlášť do alba. Kdyby někdo pro stavbu potřeboval některou z fotek ve větším rozlišení, ozvěte se na mail
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Jak mají být široká kola u Škody šm 16,5 :?:
Uživatelský avatar
petanus
Příspěvky: 37
Registrován: 21.06.2006 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petanus »

Kola jsou široká 3 mm, mezi zadní dvojmontáž se vkládají díly č.39 - stačí jeden; v případě zadního kola jako jednoho válce stačí šířka 6 mm.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

petanus píše:Kola jsou široká 3 mm, mezi zadní dvojmontáž se vkládají díly č.39 - stačí jeden; v případě zadního kola jako jednoho válce stačí šířka 6 mm.
Dostal jsem info, že v reálu by na zadní nápravě vůz neměl mít dvojmontáž, ale jenom jednoduchá kola, protože poháněná je pouze druhá /střední/ náprava. Viz k-report.net a diskusní forum Papírové modely
Frenkye
Příspěvky: 891
Registrován: 07.01.2007 17:22
Bydliště: Presov, Slovakia

ŠM 16,5

Příspěvek od Frenkye »

Existovali dve verzie s jednej bolo vyrobených niekoľko kusov tá dvojmontáž nemala a kolesá zadnej nápravy boly ako u tejto verzie tesne pred zadnými dverami a existoval jeden kus s dvojmontážou ktorý mal zadnú napravu viac v strede medzi oboma dverami. Mám aj niekde fotku obydvoch verzii skúsim ju poslať keď ju nájdem. :wink:
Uživatelský avatar
petanus
Příspěvky: 37
Registrován: 21.06.2006 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petanus »

Abych řekl pravdu, po počtu kol na třetí nápravě jsem nepátral. Přišlo mi rozumné dát tam dvojmontáž z důvodu zmenšení měrného tlaku na kole, jako na dlouhé Karose ( I když má poháněnou třetí ). Ikarus měl poháněnou druhou nápravu a vzadu na třetí jednoduchou montáž.

To Frenkye: Fotku zkus najít - můžu to předělat na dvě varianty.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

petanus píše:Abych řekl pravdu, po počtu kol na třetí nápravě jsem nepátral. Přišlo mi rozumné dát tam dvojmontáž z důvodu zmenšení měrného tlaku na kole, jako na dlouhé Karose ( I když má poháněnou třetí ). Ikarus měl poháněnou druhou nápravu a vzadu na třetí jednoduchou montáž.

To Frenkye: Fotku zkus najít - můžu to předělat na dvě varianty.
O to nejde, nic předělávat nemusíš ;-) Já jen dostal tuhle zprávu, tak předávám dál - a nakonec se ukázalo, že existovaly obě varianty. Mně by také přišlo rozumější dát na zadek dvojmontáž. Fotky pošlu pak na mail.
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od NolthA »

Tak jsem na jedno foru našel foto .... tak jen přelinkuji obrázek.

Obrázek
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Frenkye
Příspěvky: 891
Registrován: 07.01.2007 17:22
Bydliště: Presov, Slovakia

SM 16,5

Příspěvek od Frenkye »

Aj napriek zadnej dvoj montáži je to celkom perfektný model netreba si z toho robiť ťažkú hlavu veď aj pyrotechnik sa môže seknúť. :lol: a zase nieje také ťažké pre každého kto lepí tento model urobiť vzadu len jednomontáž :wink:
Honzys
Příspěvky: 9
Registrován: 17.08.2006 19:54
Bydliště: Ostrava - Výškovice

Příspěvek od Honzys »

Minimálně jeden byl i dvojmontáží. Tuším, že na Liaz truckfóru se to probíralo. A byla i fotka...
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od NolthA »

No jak tak koukám na ty fota, tak mě zaujalo, že některé mají půlené čelní sklo a některé ne ..... mám pocit že jich nebylo moc kusů, ale vypadá to že co kus to originál :lol:
Uživatelský avatar
petanus
Příspěvky: 37
Registrován: 21.06.2006 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petanus »

S tím půleným/jednoduchým čelním oknem - a co vzadu? Byly také dvě verze? :?: Těšte se - hned po soutěži dodám ŠM 11, ŠL 11, ŠD 11 a překvapení :lol:
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“