Tatry od Baryka...

Ostatní modely 1:100
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Tatry od Baryka...

Příspěvek od Baryk »

V pátek jsem se nachal od kámošky ukecat, že jí postavim model T 815 sklopky. Jak každej ví, tak většina ženských nepozná přesnej typ :lol: , jsem rád že vim že to je 815 :lol:

A tak jsem se rozhod začít kabinou a podvozkem a korbu dodělat až na konec. Původne jsem si myslel, že upravim nějaký LBS či zkombinuju nějaký jiný Tatry s kolečkama.

Ale když jsem viděl, že každej autor má kabinu která by měla bejt stejná jinou, tak jsem to vzal z gruntu. Je to moje první papírová tvorba, tak tam budou možná nějaký nesmysly.

Taky jsem zjistil drobný nepřesnosti v měřítku, ale na to nemam teďka čas to řešit. Spasuju to všechno dohromady a úpravě měřítka se budu věnovat později. V pátek to musí bejt předaný kámošce. Bude to mít drahý kočička :lol: :lol: :lol:

Zatim mám hotovej téměř celej podvozek a komplet kabinu. Mam vytištěno na 120g papíru a dneska začnu s Betatestem...

Drobnej náhled mýho výtvoru, je to tvořený v AutoCADu a sejmutý HyperSnapem
Obrázek
Veškerý připomínky uvítám a snad je časem zanesu do modelu. A když všechno klapne jak má, budou možná i další Tatry. :lol:
Naposledy upravil(a) Baryk dne 03.12.2007 20:12, celkem upraveno 1 x.
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

Baryku, pěkný, ale nevím jestli to na první model není složitý, já bych to udělal jednodušeji, ale to je vás. Hlavní je, že by jste si měl založit vlastní téma a tam to dát a né tvořit jedno pro model.
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Název témy změněn. Je to tak lepší Vojto? No přiznávám, že to je krapet složitý, ale nechtěl jsem klasický krabičky ty jsou zas moc jednoduchý. Zatim nevim jestli to vůbec zveřejnim, vzhledem ke složitosti modýlku.

Což úplně vyzývá k vypsání hlasování :lol: :lol: :lol:
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

Ono hrozilo že to admin smaže.

viewtopic.php?t=397
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

Mimochodem ten platsovy hasicak je dobry. Ja zrovna stavim Cutty sark od směru.
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Dík za upozornění... Je fakt, že pravidla jsem si moh přečíst. Asi to má na svědomí ten časovej pres na tudle stavbu. Zajímalo by mě jestli z toho bude nějakej rekord :lol: vývoj modelu + stavba za tejden :lol:

Tak z5 k modýlku. Včera jsem začal se zkušební stavbou a hned se objevilo pár motivů na úpravy. Rám postavim trochu jiným - jednoduším - způsobem, žebra držící rouru jsem už taky konstrukčně upravil.

Dneska snad dodělám zbytek a snad to stihnu i vybarvit. Bude to vyblitě žlutá S3, tak jsem zvědav na výsledek :lol:
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

Pošleš mi to, až mi půjde tiskárna tak bych to zkusil
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Tak šmikajda dokončená. Práce skončila za podpory 2 lahví Budějovickýho 10° energeťáku ve 2:04 5.12.2007

Odpoledne se bude patlat, ale nejvíc se těšim na namotávání 11 koleček :lol:

Vojto Tatru zatim posílat nebudu, páč jí chci ještě doladit aby seděly rozměry jak maji. Zatim se to měřítku 1/100 blíží, ale třeba vejška, dýlka a rozvory nesedí. Taky bych rád dodělal sklápění korby a hydrauliku (ta mi tam chybí bo jsem nikde nenašel jak je to tam uchycený)

Až bude hotov prototyp a bude poladěná k obrazu mému, tak bych možná vyhlásil paralelku a kochal se jak se s tim ostatní perou :lol: .

Model totiž postrádá chlopně i možnost zjednodušený verze jak podvozku, tak kol. Ikdyž při troše snahy se jednoduchý kolečka budou nechat stvořit...
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Baryk píše:Práce skončila za podpory 2 lahví Budějovickýho 10° energeťáku ve 2:04 5.12.2007
Desítka je voda, lepší je to o dva stupínky vejš :wink: .
Baryk píše:Model totiž postrádá chlopně i možnost zjednodušený verze jak podvozku, tak kol. Ikdyž při troše snahy se jednoduchý kolečka budou nechat stvořit...
To neřeš (kromě chlopní), já taky modely dělám zásadně co nejsložitější (kromě dvou výjimek) :lol:
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

O 2 stupínky hustší jsem doma neměl... A navíc by mě to tak v 1 složilo :lol:

Tak mam vytištěno ve 3 kopiích, kdyby náhodou, a pude se pro pivo a pak matlat :lol: Takle to vypadá na pejpru
Obrázek
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

vypadá to na pěkný modýlek :wink:
Obrázek
mikyno12
Příspěvky: 83
Registrován: 04.02.2007 17:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikyno12 »

no pekna pracicka to je....a dufam ze to bude spom tak dobre zlepene ako to vyzera :P

ozaj..pisal si ze si to kreslil v Acade.....aj si to tam vyfarboval????
lebo ja ked som robil v Acade, tak som tom tam ledva ze nakreslil a dal do nejakeho editoru na vyfarbenie
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

to mikyno12: je to kreslený v ACADu, ale vybarvovaný ne to bych se z toho zbláznil a nepomohlo by ani 10 piv. Z ACADu jsem to otevřel v Corelu a exportoval do PNG a vybarvil v klasickým Wokňouským malování...

Tak jsem včera začal se stavbou a po cca 6-ti hodinovým snažení toho moc vidět neni. Věnoval jsem se vyřezávání, nařezávání a podlepování. Jedinej hotovej díl je vzduchovej filtr s držákem, ale to jsem zatim nefotil :lol:

Tady pro porovnání kolik mam zpracovaných dílů z 1. listu. Ještě čekaj kolečka a stojánek....
Obrázek
... a takhle vypadal muj pracovní stolík ve 22:45 při pokusu o ukončení činnosti :lol:
Obrázek
....ale žádnej velkej výsledek jsem neviděl, tak mi to nedalo a dělal jsem ještě chvíli, asi do půlnoci :shock: ale fotil jsem až ráno před odchodem do práce...
Obrázek
... v levým dolním rohu stolku je vidět základ rámu...
Dneska si pokusim na zítřek domluvit dovču abych vše stihnul v čas a neseděl u toho každej den do 2 hodin 8)
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Tak je slepíno a předáno. Stavba probíhala od středy odpolene po práci, taktéž ve čtvrtek a celej pátek. Dnes v 7:40 po celonoční práci jsem jí lípnul na stojánek. Šlo to trochu hůř, než jsem čekal. Zjistil jsem pár více či méně závažných problémů, tak se bude ladit. A taky by to chtělo asi něco jako návod.

Ale s výsledkem jsem v rámci šibeničního termínu spokojen, ale až jí budu dělat znovu, tak snad dopadne líp. Kamarádce, pro kterou byla, i rodičům se moooc líbila, což jsem velmi rád...

A ještě pár fotek, výjimečně bez komentářů, snaď každej pozná o kterou část vozu se jedná :lol:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázek

A takle vypadal stolík po dokončení a předání modelu...
Obrázek
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Model paradny, ale je trochu moc okaty rozdiel medzi prepracovanostou podvozku a maximalnou jednoduchostou kabiny a korby... Mozno by to chcelo este nieco s tym urobit...
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“