Rawenova vozidla z (nejen) II světové války

Ostatní modely 1:100
Odpovědět

Jaký další stroj by se vám líbil? Autor si vyhrazuje právo nedělat to co si zvolíte, pokud zjistí že by to bylo těžký jako prase:-)) Ale myslím že tyhle co sem vybral by se dali zmáknout.

Hetzer
4
8%
Sherman
3
6%
Cromwell
2
4%
Kübelwagen
2
4%
Willys
10
19%
Jagdpanther
2
4%
Sturmgeshutz
5
9%
vrtulník UH1 Cobra
10
19%
vrtulník Apache
10
19%
něco jiného ( napište co:-) )
5
9%
 
Celkem hlasů: 53

Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Rawen píše:Tady se můžete podívat na fotky prototypu vlaku.
pěkné... ale jakožto vláčkař a patlalskej hnidopich ti to vytuním trochu víc (hlavně tvar předku není úplně nejpřesnější).
btw. konečně jsem zjistil, kam jsem založil knížku s výkresama šukátka, takže ti můžu poskytnout i detailnější dokumentaci.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Automaticke_pero píše:
Rawen píše:Tady se můžete podívat na fotky prototypu vlaku.
pěkné... ale jakožto vláčkař a patlalskej hnidopich ti to vytuním trochu víc (hlavně tvar předku není úplně nejpřesnější).
btw. konečně jsem zjistil, kam jsem založil knížku s výkresama šukátka, takže ti můžu poskytnout i detailnější dokumentaci.

nebudu se zlobit pokud to vylepšíš ještě víc. Ten předek je jinačí ale pořád mi tak nějak neseděl a zase sem chtěl aby se to dobře dělalo s tím sklem. Pokud by si třeba nakreslil lepší konstrukci tak bych do ní pak napasoval tuhle grafiku a klidně můžeš být spoluautor:-)
Michal Rozínek
Příspěvky: 132
Registrován: 15.12.2006 22:58
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Moc pěkné modely

Příspěvek od Michal Rozínek »

Opravdu krásné modely se tu sešly, můžu jen chválit. Moc pěkný je ten M152.0 (810).
Jen tak dál. :lol:
Naposledy upravil(a) Michal Rozínek dne 31.03.2011 21:30, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vlastimil Pojman
Příspěvky: 49
Registrován: 10.02.2008 21:39
Bydliště: Fredericton, New Brunswick, Kanada (Cheb, Lovosice)

Motoráček

Příspěvek od Vlastimil Pojman »

Tak teda ten motoráček si pamatuju, vypadá skvěle.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

BVP je na světě, ať máte o víkendu co lepit :) Jsem rád, že vojenská technika zaujala, často jste se na ni ptali. Tak doufám, že budou přibývat i fotky sestavených modelů, protože Rawen se do toho pustil po hlavě a během krátké chvíle je tu už celá série vojenských modelů.

Jen pro úplnost - několik modelářů mi psalo, že některé modely od Rawena nemohou zobrazit/stáhnout. Bylo to tím, že některé soubory byly uloženy v režimu CMYK, se kterým si určité verze prohlížečů (zejména IE) neporadily a obrázek nenačetly. Snažil jsem se soubory převést na RGB, příp. indexované barvy, mělo by to již být vše opraveno. Pokud by něco nefungovalo, mailovou adresu máte k dispozice ;-) Je možné, že se tato drobnost vyskytla i u některých dřívějších modelů od jiných autorů - v tomto případě můžete a) dát nám o takovém souboru vědět, b) nezobrazovat si obrázek, ale na odkazu pomocí pravého tlačítka myši si "uložit cíl jako".

Pěknou zábavu s našimi MiniModely nejen tento víkend.
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Tomas píše:BVP je na světě...
Nenachystá Rawen na příště třeba SKOTa? :wink:
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Nevím, jestli Skota, ale já dělám na M 113. Sice je to jen experiment, ale mohlo by se mi to podařit.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
Uživatelský avatar
Vlastimil Pojman
Příspěvky: 49
Registrován: 10.02.2008 21:39
Bydliště: Fredericton, New Brunswick, Kanada (Cheb, Lovosice)

Příspěvek od Vlastimil Pojman »

M 113 v Kanadsky armade jezdi docela dost to by se mi hodilo
Corwin
Příspěvky: 6
Registrován: 04.02.2009 07:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Corwin »

Nebylo by možné dávat vícestránkové modely v jiném formátu, např. pdf? Aby všechny stránky byly ve stejném měřítku? Mě se totiž povedlo při tisku tanku Maus tohle:
Obrázek
A všimnul jsem si toho až v okamžiku lepení bočnic.
Když jsem potom pásy vytisknul ve velikosti 100 %, zjistil jsem (pro změnu) že mám celý tank cca o 10 % větší.
Na počítači, kde můžu modely tisknout není žádný grafický program, takže pdf by tyto problémy vyřešilo. Možná i ostatním zájemcům o stavbu.

Ale jinak se model velice dobře staví. Chtěl bych za něj Rawenovi poděkovat a budu doufat, že pro nás připraví dálší německé tanky.
Uživatelský avatar
Vlastimil Pojman
Příspěvky: 49
Registrován: 10.02.2008 21:39
Bydliště: Fredericton, New Brunswick, Kanada (Cheb, Lovosice)

Příspěvek od Vlastimil Pojman »

Mě zase pdf nevyhovujou protože nemůžu sehnat správný papír, musim modeli upravit a vytisknout na 8x11 palců a s PDF se to nedá a nebo jsem to aspoň nevyřešil ale jestli máte nějaký nápady tak mi dejte vědět.
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Vlastimil Pojman píše:Mě zase pdf nevyhovujou protože nemůžu sehnat správný papír, musim modeli upravit a vytisknout na 8x11 palců a s PDF se to nedá a nebo jsem to aspoň nevyřešil ale jestli máte nějaký nápady tak mi dejte vědět.
Pokud bychom se domluvili, že budeme využívat jenom plochu odpovídající průniku formátů A4 a Letter mínus nějakej tiskovej okraj, budou spokojený obě strany Velký louže...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
Vlastimil Pojman
Příspěvky: 49
Registrován: 10.02.2008 21:39
Bydliště: Fredericton, New Brunswick, Kanada (Cheb, Lovosice)

Příspěvek od Vlastimil Pojman »

Jo to by šlo, naše jsou tlustý a krátký a vaše hubený a dlouhý.
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Tak s tím tiskem to je blbý. Já s tím nikdy problém nemam, prostě to nechám vytisknout při zachování velikosti a nedávam přizpůsobení stránce ani nic podobného. Záleží asi také jakou má kdo tiskárnu. S tím pdf je to dobrý nápad a už jsem o tom přemýšlel dřív. Každopádně teď dávam na každou stránku tu kontrolní 5 cm lištu. Takže ještě před stavbou jí doporučuju změřit a je li tam nějaká nesrovnalost pak víme že se tisk nezdařil.

A z jiného soudku, dobrá zpráva, dokončil jsem Panzer IV, budou to doufám 3 barevné varianty. Momentálně bude nutný betatest modelu.
Pokud jde o vláček, tak u něj ještě piluju detaily ale dočkat byste se jej mohly také tento měsíc.
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Obrázek

Další přírustek je hotový a ke stažení bude jen co bude otestován ještě takový malý dáreček který k němu chystám. Model jsem nelepil já ale "Walter". Teď přemýšlím jaký model bude na příští měsíc.
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

docela jsem překvapený jak s dalšími modely roste i tvá kvalita, jen tak dál. doufám že bude i něco bojového bez pásů.
:lol:
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“