Rawenova vozidla z (nejen) II světové války

Ostatní modely 1:100
Odpovědět

Jaký další stroj by se vám líbil? Autor si vyhrazuje právo nedělat to co si zvolíte, pokud zjistí že by to bylo těžký jako prase:-)) Ale myslím že tyhle co sem vybral by se dali zmáknout.

Hetzer
4
8%
Sherman
3
6%
Cromwell
2
4%
Kübelwagen
2
4%
Willys
10
19%
Jagdpanther
2
4%
Sturmgeshutz
5
9%
vrtulník UH1 Cobra
10
19%
vrtulník Apache
10
19%
něco jiného ( napište co:-) )
5
9%
 
Celkem hlasů: 53

pipal
Příspěvky: 10
Registrován: 16.11.2008 12:26

Příspěvek od pipal »

Chtěl bych se zeptat jak děláte děla u Rawenovi techniky. Respektive máte nějáký tip jak sladit všechna "napojení" papíru do jednoho místa, aby pak nebyla rozházena po celém děle (viz. obrázek - tři napojení, označena červenou čarou, jsem nějak omylem chytl ale zbytek je na druhé straně)
Obrázek
Uživatelský avatar
mahmuda
Příspěvky: 52
Registrován: 03.05.2007 20:50
Bydliště: Milovice

Příspěvek od mahmuda »

No, ja to delam tak - abych mel vsechny konce dole - ze nepouzivam slepe cely pasek, ale proste namotavam, az jsem na pozadovanem prumeru, tak to ustrihnu tak, aby konec byl dole.
Demokracie je rozdat zbrane lidu.
pipal
Příspěvky: 10
Registrován: 16.11.2008 12:26

Příspěvek od pipal »

mahmuda píše:No, ja to delam tak - abych mel vsechny konce dole - ze nepouzivam slepe cely pasek, ale proste namotavam, az jsem na pozadovanem prumeru, tak to ustrihnu tak, aby konec byl dole.
To nezní špatně, to, že tam bude chybět pár milimetrů snad vadit nebude. Dík. Skusím to.
Uživatelský avatar
mahmuda
Příspěvky: 52
Registrován: 03.05.2007 20:50
Bydliště: Milovice

Příspěvek od mahmuda »

pipal píše:
mahmuda píše:No, ja to delam tak - abych mel vsechny konce dole - ze nepouzivam slepe cely pasek, ale proste namotavam, az jsem na pozadovanem prumeru, tak to ustrihnu tak, aby konec byl dole.
To nezní špatně, to, že tam bude chybět pár milimetrů snad vadit nebude. Dík. Skusím to.
Ale tam zadne milimetry chybet nebudou - prumer laufu bude jak ma byt, jen s to omotavani skonci o nejakou desetinku drive - nebude to ani cely milimetr, zadny strach.
Demokracie je rozdat zbrane lidu.
bnmodels
Příspěvky: 40
Registrován: 09.11.2009 15:27

Příspěvek od bnmodels »

:wink: modely su velmi pekne
a co nejaky OT-64 :wink: :wink: :wink:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Opět jsem updatoval první příspěvěk v tomhle vlákně, takže tam mrkněte - najdete tam všechny známé modely + několik nových - zejména onoho slibovaného Shermana.
pipal
Příspěvky: 10
Registrován: 16.11.2008 12:26

Příspěvek od pipal »

Ten Sherman vypadá parádně, jen co dokončím T-34 mám v plánu se na něj vrhnout.
Honza134
Příspěvky: 52
Registrován: 02.02.2010 18:33
Bydliště: Němčany

Příspěvek od Honza134 »

chtel bych se zebtat jestli kdyz budu chtit nejakej ten vas model jestli to neco stoji
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Honza134 píše:chtel bych se zebtat jestli kdyz budu chtit nejakej ten vas model jestli to neco stoji
Leda tak trochu tvého usilí a tak hodinu času:-))) Modely jsou samozřejmě zdarma
Honza134
Příspěvky: 52
Registrován: 02.02.2010 18:33
Bydliště: Němčany

Příspěvek od Honza134 »

a mohl bys mi nejakej zaslat
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Honza134 píše:a mohl bys mi nejakej zaslat
Není třeba, můžeš si je stáhnout. V prvním příspěvku tohohle vlákna jsou malé náhledy - klikni na něj, objeví se ti větší náhled v novém okně, tak klikně ještě do něj ať si ho zvětšíš na max a až to bude, tak klasicky si to ulož jako obrázek. Tisk by pak neměl být problém, je to dimenzované díky tomu rámečku na A4. Rozlišení je na to dostatečné.

A pak nezapomeň nahodit fotky až něco slepíš:-) Byl bych rád za toho shermana, zatím nebyl otestován.
Uživatelský avatar
mahmuda
Příspěvky: 52
Registrován: 03.05.2007 20:50
Bydliště: Milovice

Příspěvek od mahmuda »

Celeho Shermana uz mam - az na podvozek, vsechmo sedi jako vzdy naprosto suprove, model se ti povedl. Nemam hotovy jen podvozek - pokousim se nejak vypotit ty kolecka abych to nemusel delat placaty.
Demokracie je rozdat zbrane lidu.
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

mahmuda píše:Celeho Shermana uz mam - az na podvozek, vsechmo sedi jako vzdy naprosto suprove, model se ti povedl. Nemam hotovy jen podvozek - pokousim se nejak vypotit ty kolecka abych to nemusel delat placaty.
Díky, i když tentokrát mi v konstrukci pomohl Google sketchup. Bez něj bych se asi to takového stroje nepouštěl. Podvozek bude docela machrovina, já obdivuju každého kdo se do toho pustí v tomhle měřítku.
Honza134
Příspěvky: 52
Registrován: 02.02.2010 18:33
Bydliště: Němčany

Příspěvek od Honza134 »

ja nechci se do toho michat ale zjistil jsem ze u toho shermena si smichal dva typy
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Honza134 píše:ja nechci se do toho michat ale zjistil jsem ze u toho shermena si smichal dva typy
Čus, je to možné. Vycházel jsem z nějakých nákresů na internetu. Když tak napiš podle čeho soudíš a můžu to upravit.
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“