Rawenova vozidla z (nejen) II světové války

Ostatní modely 1:100
Odpovědět

Jaký další stroj by se vám líbil? Autor si vyhrazuje právo nedělat to co si zvolíte, pokud zjistí že by to bylo těžký jako prase:-)) Ale myslím že tyhle co sem vybral by se dali zmáknout.

Hetzer
4
8%
Sherman
3
6%
Cromwell
2
4%
Kübelwagen
2
4%
Willys
10
19%
Jagdpanther
2
4%
Sturmgeshutz
5
9%
vrtulník UH1 Cobra
10
19%
vrtulník Apache
10
19%
něco jiného ( napište co:-) )
5
9%
 
Celkem hlasů: 53

Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

Nevíte někdo jak je na tom to zveřejnění?? páč já už sem dost vyklepanej :cry:

To rawen: prolejzal sem tvoje stránky s komiksama a nad některejma sem fakt čuměl, hlavně ten s tou papírovou lodičkou a zazděnejma dětma je boží. Kam se hrabe SinCity :shock: :shock: :shock: :shock:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Takže jsem odeslal už vše co je potřeba, tak snad tento týden přibude Panther, Maus a Lehký tank vzor 38. Teď jsem se pustil do BVP ale tenhle zdánlivě jednoduchý stroj mě překvapil několika záludnostmi. Musim je vyřešit a snad se jej dočkáte, původní idea byla, udělat ho s otevřenými vraty a možností nakouknout dovnitř, uvidím ještě jak se zdaří konstrukce.

21. 2. 2009 vše zveřejněno na http://www.minimodel.cz / minibox.webz.cz (pozn. Admin)
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

tak zatim prvni tri, dva jeste zbejvaj
Obrázek
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Krásně slepeno. Mathewe, pokud nevadí, použil jsem tvoje foto jako prezentaci na svojím blogu, snad to nevadí.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

nn, nevadi. ale stvou me nektery lidi co tam pisou komentare. treba pettrol. ale uz sem mu odpovedel a snad to pochopi. :wink:
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Mathewe, ten Petrrol, kterého znám to určitě nebyl. Víš, ono to v ofp komunitě, ktré se můj blog mimochodem také věnuje dost vře a občas se vyskytne nějaký debílek, co píše za cizí přezdívky, ve skutečnosti chtěl jenom spamovat.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

jj, to je jak na tn.cz. taky sami debilci...
pipal
Příspěvky: 10
Registrován: 16.11.2008 12:26

Příspěvek od pipal »

Můžu se Vás zeptat jak tisknete Rawenovi modely? Já to zkoušel klasicky v Microsoft Office Picture Manager a u československé 38 má ta měřící lišta místo 5 cm 5,5 a u Tigera je naopak menší. Zkoušel jsem to i v Adobe Photoshopu a vylezlo mi taky nějaké divné měřítko. V čem tisknete vy? Popřípadě nějaké zvláštní nastavení (rozměry nebo co já vím) s kterým vyleze model "normálně".
Dík za odpověď.
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Já to tisknu tak, že si otevřu normálně microsoft photo editor a normálně to vytisknu. Případně dám přízpůsobit na stránku, ale prostě se to musí vytisknout ve 100 % velikosti.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Takže jsem zase tvořil, ačkoliv teď mam trochu méně času kvůli nějakým zakázkám na grafiku, a výsledkem je BVP i s modelovým interiérem( pouze zadní část pro výsadek) které se co nevidět objeví na stránkách a jako vedlejšák, jsem v práci konečně dodělal jednu starší blbinku kterou potěším všechny milovníky mašinek a blázny zároveň.
Jde o vláček řady 810 - klasický courák, šukafon, střela(pojmenuj dle regionu svého bydliště) a protože mě BVP inspirovalo, dodělal jsem do něj interiér se sedačkami, kabinou atd. Kdo se tedy cítí na zběsilé vyřezávání okének skalpelem jejich následné zasklívání celofánem či jinou folii a lepení miniaturních sedaček bude poctěn brzy možností betatestu. Zbývá mi už jen vymodelovat podvozek.
Pokud jde o dříve zmiňovanou Ratte, tak bohužel jsem si ji omylem smazal, takže zatím nebude. Na druhou stranu jsem získal plánky jiného německého monstra - Dory. Ta existovala, takže by odpadly problémy s představou jak to vlastně mělo vypadat.
Konec hlášení:-)
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Rawen píše:Takže jsem zase tvořil, ačkoliv teď mam trochu méně času kvůli nějakým zakázkám na grafiku, a výsledkem je BVP i s modelovým interiérem( pouze zadní část pro výsadek) které se co nevidět objeví na stránkách a jako vedlejšák, jsem v práci konečně dodělal jednu starší blbinku kterou potěším všechny milovníky mašinek a blázny zároveň.
Jde o vláček řady 810 - klasický courák, šukafon, střela(pojmenuj dle regionu svého bydliště) a protože mě BVP inspirovalo, dodělal jsem do něj interiér se sedačkami, kabinou atd. Kdo se tedy cítí na zběsilé vyřezávání okének skalpelem jejich následné zasklívání celofánem či jinou folii a lepení miniaturních sedaček bude poctěn brzy možností betatestu. Zbývá mi už jen vymodelovat podvozek.
Pokud jde o dříve zmiňovanou Ratte, tak bohužel jsem si ji omylem smazal, takže zatím nebude. Na druhou stranu jsem získal plánky jiného německého monstra - Dory. Ta existovala, takže by odpadly problémy s představou jak to vlastně mělo vypadat.
Konec hlášení:-)
U toho vláčku bych se přimlouval (kromě 1:100) i na za konverzi na "vláčkařské" měřítko 1:87 pokud by to nebylo nějak moc práce navíc.

Jinak se těším na všechny novinky.
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Rawen píše:... a jako vedlejšák, jsem v práci konečně dodělal jednu starší blbinku kterou potěším všechny milovníky mašinek a blázny zároveň.
Jde o vláček řady 810 - klasický courák, šukafon, střela(pojmenuj dle regionu svého bydliště) a protože mě BVP inspirovalo, dodělal jsem do něj interiér se sedačkami, kabinou atd. Kdo se tedy cítí na zběsilé vyřezávání okének skalpelem jejich následné zasklívání celofánem či jinou folii a lepení miniaturních sedaček bude poctěn brzy možností betatestu. Zbývá mi už jen vymodelovat podvozek.
Pokud to půjde slepit i v 1:120, tak se hlásím dobrovolně a bez mučení :wink: kýbl sice na kolejišti v provozu mám (dokonce 2x), ale z papíru se mi to celkem hodí k bangli (i když jsem taky podlehl vlastní lenosti a koupil si ke zprovoznění vyleptávánku z plechu a vystřihovánka je definitivně odsouzena do role odpadního produktu jednoho šílenýho nápadu).

K tomu BVP by se taky hodilo nějaký vláčkařský měřítko, ještě jsem žádnej schopnej a dostatečně lacinej model bevsona k vypatlání v množství větším, než velkém a navagonování neviděl.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Hajan
Příspěvky: 1
Registrován: 14.09.2008 20:43
Bydliště: Humpolec

Příspěvek od Hajan »

Ahoj Rawene už onehdy sem na tebe pěl slova chváli Tomášovi a říkal že z tebe něco bude a má slova se naplnila.Rawen na hrad,Rawen na hrad .Psal sem mu jak je málo modelů s vojenskou tématikou a že by se mohl někdo pokusit o něco z toho a ejhle už je to tady.Je to fakt dóst dobrý jen tak dál.Děla budou? nebo Kaťuša,flak 88.Měj se jen tak dál
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Obrázek Obrázek

Tady se můžete podívat na fotky prototypu vlaku.
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Tak taková mašinka 810 je pěkná :wink:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“