Rawenova vozidla z (nejen) II světové války

Ostatní modely 1:100
Odpovědět

Jaký další stroj by se vám líbil? Autor si vyhrazuje právo nedělat to co si zvolíte, pokud zjistí že by to bylo těžký jako prase:-)) Ale myslím že tyhle co sem vybral by se dali zmáknout.

Hetzer
4
8%
Sherman
3
6%
Cromwell
2
4%
Kübelwagen
2
4%
Willys
10
19%
Jagdpanther
2
4%
Sturmgeshutz
5
9%
vrtulník UH1 Cobra
10
19%
vrtulník Apache
10
19%
něco jiného ( napište co:-) )
5
9%
 
Celkem hlasů: 53

JanO
Příspěvky: 1631
Registrován: 24.05.2006 11:38

Tisk

Příspěvek od JanO »

Nějak mi uniklo, jak tank správně vytisknout :roll: . Poraďte prosím.
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Já jsem si ho otevřel v Mircosoft photo editoru, dal jsem tisk a dal přizpůsobit stránce. A vytisklo se mi to ok.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Všechny modely dělám na 300 dpi, a nejlepší je otevřít si je v něčem kde se dá použít reálná míra protože u každýho modelu je i lišta dlouhá 5 cm pro kontrolu. Ideální je tisk z nějakého vektorového editoru (Zoner, Corel a pak nějaký který je zdarma ke stažení a nevim jak se jmenuje )
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Tak jsem včera odpoledne měl čas a tak jsem si řekl, že zkusim něco tvarově jednoduššího a vznikl základ tanku MAUS. Takže jen co betatesteři napíšou své dojmy z Pantheru a T 34, můžete se těšit na pěkného macka:-)
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

O, zajímavé.
Ještě by jsi mohl zkusit udělat Ratte neboli Landecruiser. To byl jenom návrh, ale pěkně velká obluda.
Obrázek

Obrázek
A tady je zdroj (úplně dole) http://www.panzernet.net/panzernet/stra ... ototyp.php

Jinak, díky tomu, že mi celá rodina lehla s chřipkou jsem neměl čas zapracovat na té T 34. Ale dneska se pokusm něco udělat.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Tak o Ratte jsem taky uvažoval - to by mohla být taková serie nazvaná "Monstra":-) - Maus, Sturmtiger, Karl Gerat a Ratte, popřípadě ještě E100 a Dora. Ale Ratte bych udělal v měřítku 1:300, i tak by to byla myslím dost velká obluda. Láká mě hlavně to, že to má celkem jednoduché tvary. Maus mi včera trval sotva 2 hoďky. A spolu s nějakými 300 baráčky a stromky by vzniklo docela zajímavé diorama. Člověče asi do toho pujdu...
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Jak jsem ti posílal SZ, tak jsem tam zapomněl napsat, že ty bukry jsou v měřítku 1/87 a dva jsem taky pokusně udělal v měřítku 1/300. Víc v SZ, co jsem ti poslal asi před 5 minutami)
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

to rawen: kdybys udělal ratte 1:100, nejspíš by si zaútočil na rekord Michala Rozínka o největší Minimodel (nebo už Maximodel :wink: ). Je škoda že ve skutečnosti ratte nikdy nedokončili. Dneska by z toho moh bejt zajimavej hotel, třeba jako z queen mary I :lol:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Po těžkých porodních bolestech je na světě T 34. Předem varuji že jeho slepení rozhodně není nic jednoduchého, už i proto, že ve srovnání s Tigerem je to celkem prcek.
Uživatelský avatar
Ryderko
Příspěvky: 50
Registrován: 27.12.2007 01:36
Bydliště: Topoľčany

Příspěvek od Ryderko »

Tie tanky sa mi nejak zapacili :)
Obrázek

Kedy bude ta T34 k stiahnutiu ?
Obrázek
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Takže jak jste si asi všimli v počáteční galerii, narodil se nám nový přírustek který velikostí vydá za dva, ještě doladím několik nesrovnalostí v konstrukci a může se vesele zveřejnit. Je opravdu zajímavé Mause postavit vedle nějakého jiného miniboxu a kochat se jaké to bylo hovado přerostlé:-)
A pokud jde o Ratte, mam ji doma rozdělanou v měřítku 1:300 - jen tak pro zajímavost, v měřítku 1:100 by měřila na dělku 35 cm!!!! Což je pomalu víc než má řada modelů v měřítku 1:32 nebo 1:48. Je u ní však jeden problém - nikdo neví jak měla vypadat, jediné co je jisté je věž z bitevní lodě s dvěma kanony. Ale umístění další výzbroje je neznáme, takže na tomhle zatím projekt Ratte stojí a přemýšlím jakou variantu zvolit - měl by tam být ještě jeden těžký kanon, a pak 8 protiletadlových děl, a dvě kulometné věže.
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

tak sem si slepil T-34. teď se chystám na druhýho tigra a na T-34 "Šiška" :)
Obrázek
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Páni, čumím. :shock:
Mě se to tak hezky slepit nepovedlo, bílá místa září na kilometry daleko, takže ty fakt umíš lepit moc dobře. Thumbs up
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

díky za kompliment :lol: , mě to příde slepený docela normálně, asi to dělá ta fotka, ale sehnal sem teď docela dobrý fixy na retuš, takže to bude asi taky tim. No a tady je druhej, extrémně rychle slepenej tiger
Obrázek

a pokus o diorámku... :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Hezké.
Jo, když šlověk umí dobře retušovat, tak je potom výsledek skvělý.
J8 nic takového doma nemám a většina modelů mám neretušované, takže jsou nepublikovatelné.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“