modely od Skrlub

Ostatní modely 1:100
Odpovědět
Uživatelský avatar
skrlub
Příspěvky: 181
Registrován: 06.11.2009 22:36
Bydliště: Bohdalec - Vysočina

Příspěvek od skrlub »

Přináším další pokračování Vezmu to zkrátka :) Model dnes

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Misiken
Příspěvky: 37
Registrován: 03.01.2010 20:10

Příspěvek od Misiken »

je to krásne , bude to fajná dioráma .
Tvl ale ten chlapík na dome má nejak zapichnutú kopiju v krku Obrázek
Uživatelský avatar
skrlub
Příspěvky: 181
Registrován: 06.11.2009 22:36
Bydliště: Bohdalec - Vysočina

Příspěvek od skrlub »

Dnes se mi povedlo dokončit hrubou stavbu modelu Výložník se mi nějak nepodařil I když jsem ho nakonec dohromady dal

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Následovat bude doladění detailů Jako madla, rozvody hydrauliky a podobně

A abych nezapoměl Misiken máš pravdu Chlapík měl kopí v krku a také mu chyběla hlava :roll: Ale to jsem napravil Hlavu už má a dostal i nářadí aby tam neseděl jen tak :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

A neměla by se ta deska přibíjet zespodu aby nevadila bednění?
Všechny moje fotky podléhají autorskému právu a nelze je bez povolení dále šířit
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Já bych řekl, že mechanik jen ukotvuje montážní latě, před uoktvení celé konstrukce a jejím propojením.
Obrázek
Uživatelský avatar
skrlub
Příspěvky: 181
Registrován: 06.11.2009 22:36
Bydliště: Bohdalec - Vysočina

Příspěvek od skrlub »

František má pravdu. Myslel jsem to předně tak, jak on píše. Ta lať je pouze dočasná.
Uživatelský avatar
skrlub
Příspěvky: 181
Registrován: 06.11.2009 22:36
Bydliště: Bohdalec - Vysočina

Příspěvek od skrlub »

Tak a Maedu můžu prohlásit za dokončenou. Natáhl jsem pár hydraulických hadic a zamřížoval okna. Bohužel to nedopadlo tak jak jsem si představoval. Mříž na horním okně je moc vysoko a trochu mi připomíní střešní nosič. Ale musím to tak nechat, jelikož při pokusu o nápravu se mi začala rozpadat kabina. Dnes ještě přidám několik fotek z mobilu. Zítra se pokusím dostat k foťáku.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
skrlub
Příspěvky: 181
Registrován: 06.11.2009 22:36
Bydliště: Bohdalec - Vysočina

Příspěvek od skrlub »

Jelikož mi teď skoro všechen čas zabere škola, nemám čas na vlastní tvorku :( Modelování mi však chybělo a tak jsem si řekl že si sestavím model od některého ze zdejších autorů Velice se mi zalíbila Bucobox BB15 Tatra 815 S3 s kabinou od Petra Kudreje a tak jsem se pustil do práce
Při brouzdání zde po foru jsem narazil na stavbu Tatry od Františka která se mi zamlouvala No a ta mě inspirovala k tomu, že bych mohl přidat interiér Když jsem jej dokončil, přišlo mi že by si Tatra zasloužila lepší rám a tak jsem ho vytvořil Jelikož jsem nikdy nedělal bombírovaná kola, pokusil sem se o ně :D Výsledek je sice nic, moc ale mě se docela líbí takže je budu používat i nadále a třeba se kvalita zlepší :) Když jsem byl přibližně v polovině stavby napadlo mě že by mohla mít Tatra společnost A takto to pokračovalo až ...

po přibližně měsíci práce, kdy jsem seděl u lepení skoro každý večer dvě hodiny jsem byl u konce

Tatra vypadá takto

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Toto je zmiňovaná společnost

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A nakonec, celá souprava

Obrázek Obrázek Obrázek

Prostě příjemná odechovka :lol:

Prosím, omluvte kvalitu fotek Mám k dispozici pouze telefon
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

teda musím říct že to je vážně nádhera. fakt paráda. smekám klobouk. doufá, že se uvidíme ve dvoře králové. :)
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Pěkná práce, vypadá že máme s Mírou konurenci :wink: :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Tak tohle je paráda, Ten vlek by to chtělo
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
skrlub
Příspěvky: 181
Registrován: 06.11.2009 22:36
Bydliště: Bohdalec - Vysočina

Příspěvek od skrlub »

Díky moc, jsem rád že se model líbí

To D_C do dvara králové bych se moc rád podíval mám ale dva problémy Jedním je doprava Nemám auto a dopravy vlakem nebo autobusem se bojím Jak se znám dovezl bych míst několika modelů jedno diorama s názvem Šrotiště :) Problém číslo dvě je, že přibližně o týden později obhajuji svoji bakalářskou práci Takže když to dám dohromady, vypadá to, že ač nerad nebudu se moct stavit :( Ale kdo ví červen je ještě daleko a naděje umírá poslední

To František Myslím, že než to dotáhnu na vás dva tak to ještě chvíli potrvá :-)

To Martin Happy O vlek bych se rád podělil Jenže jsem jej kreslil jen ručně Jak jsem psal byla to jen oddechovka Vzal jsem pár fotek a od oka si vlek načrtnul
Uživatelský avatar
skrlub
Příspěvky: 181
Registrován: 06.11.2009 22:36
Bydliště: Bohdalec - Vysočina

Příspěvek od skrlub »

Jako bokovku k jinému projektu jsem se pustil do další menší úpravy. Tentokrát mi padl za oběť ZMK Trans 01 - DAF XF 95 SC (JAPO)
Více se o něm dozvíte zde: viewtopic.php?t=549

Pro stavbu jsem využil značnou část dílů. I když některé jsem si mírně upravil Jako například kabinu
Obrázek

U rámu podvozku jsem se už pustil do vlastní tvorby Přičemž jsem použil metodu pokus omyl :)
Obrázek Obrázek

Stejně tak jsem vytvořil nástavbu. Rozhodl jsem se použít hákový nosič kontejnerů
Obrázek

Původně jsem chtěl celý mechanizmus funkční Nakonec jsem z toho kvůli dosažení vyšší pevnosti ustoupil

Potom co jsem dal všecko části dohromady vznikl poněkud jiný model než byl ten původní :oops:
Obrázek Obrázek

A pro oživení jsem přidělal i malý doplněk v podobě kontejneru, takže celký výsledek je:
Obrázek
Frenkye
Příspěvky: 891
Registrován: 07.01.2007 17:22
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od Frenkye »

Nádhera stratil som slova a spadla mi sánka
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Moc pěkný dafík, povedl se. :lol: , škoda jen toho vystouplého čelního skla ale to je detail :wink:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“