Škoda 706 RT...

D_C modely, fotky, návody, rady...

Moderátor: D_C

Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Máš pravdu, je zřejmě hodně modifikací. JJ, určitě bych se přimlouval za toto zbarvení a když už tak bílé ráfky (trilexy).
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Asi budu za nevzdělance, ale co to jsou ty trilexy?
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Trilexy jsou dělené ráfky (nevím přesně jak) a jsou to ty přední na té Frantové fotce.
Všechny moje fotky podléhají autorskému právu a nelze je bez povolení dále šířit
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Trilex - tři části
Zadní náprava - hranice jednotlivých dílů v červeném kolečku
Obrázek
Přední náprava
Obrázek
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Jo toto. ja si to myslel že to bude asi ono, ale rači jsem se zeptal, tak toto rozdělení kol tam je. sice ty boční "čárky" nejsou vidět, ale jinak to tam je... až se dostanu domu k modelu a foťáku, tak to nafotím. :)
Uživatelský avatar
Ryderko
Příspěvky: 50
Registrován: 27.12.2007 01:36
Bydliště: Topoľčany

Příspěvek od Ryderko »

Tak hrdzavu krasavicu som si zlepil asi ako prvy tak sem dam fotky. Tie zrkadla asi este doplnim. Inak ta kabina a stresny spojler su uplna parada. A este by som chcel vediet ze ci tomu nejak nechybaju zadne svetla ? :P
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Máš to krásně slepený. paprádní práce. :) No chybí tomu zadní světla pokud vim. Neměl jsem fotky té škody zezadu, tak jsem je tam nějak nedodal... Moje chybička.
Takovej dotázek, lepil jsi podle návodu nebo jak jsi chtěl? Pokud podle návodu, byl v pořádku? Neměl jsi s tim problémy při lepení?

Pravděpodobně asi udělám reedici modelu, při tvorbě RTTN jsem použil novou koncepci sestavování kabiny a jestli to projde testem, tak tuto koncemci asi přidám i do této Škody. I když to asi udělám jako opravný balíček ve kterém možná dodám i zrcátka.

Ale to trochu předbíhám, právě testuju nový model, který vznikl ve spolupráci s Frenkym, takže se můžete těšit na něco nového, i když už to vyšlo od několika jiných autorů. ;)
Uživatelský avatar
Ryderko
Příspěvky: 50
Registrován: 27.12.2007 01:36
Bydliště: Topoľčany

Příspěvek od Ryderko »

No diky aj ked chybicky su tam. Diely som lepil podla navodu ale kompletoval som to podla seba. Najprv som spravil ram a napravy potom nadstavbu, kabinu, kolesa a spojler. Kompletoval som to tak ze som prilepil dno nadstavby, kolesa, kabinu, nadstavbu a nakoniec spojler.
Problem som mal trochu s presnostou dielu 4 ked som to lepil na ram ale to bolo sposobene mojimi rukami :) . Diely 6,7 ma dost zdrzali a nejak sa mi ich tam nedarilo napasovat tak tam ani niesu 8)

Neviem aku novu koncepciu chces pouzit ale tato kabina sa lepila dobre takze neni problem. Ale interier by bol myslim problem do nej dostat :twisted:
No zrkadla som si pripravil ale zatial som nic nove netlacil a zrkadla sa mi samotne nechceli...
A co to bude aky model ?? Inak urcite to bude fajnovy model ked si to robil ty a FDS.
Obrázek
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Lákavá myšlenka RT s interierem :twisted: to by byl modýlek určitě bych neodmýtnul :wink:
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

no interier k tomuto... potěš pánbůh. :) ale proč ne. :) jen teď na to neni dost času. takže nevim zdali to udělám. co se týče připravovaného modelu, tak to prozradím až slepim test, což bude buď ještě dnes večer, a nebo což je vícepravděpodobné, zítra. :) s těma dílama 6 a 7, nevim mě to tam šlo lepit v celku v klidu. ale to že je tam nemáš nemění nic na kráse. ty díly tam jsou jen z estetického důvodu a potom z důvodu vytvarování míst pro kola a správného usazení k boku nástavby, ale jak vidím podle tvých fotek, mohl jsem je vypustit. ;)
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Pozor!!!

Vy kteří lepíte nějaké RTněco z mé dílny, dávejte si pozor u střechy.viděl jsem pár modelů, které maji střechu zastřihnutou, nebo se snaží přilepit střechu zarovnanou k bokům. To je špatně!

Jak si jistě někteří modeláři všimli, střecha má větší rozměry než je tomu u kabiny kam střecha pasuje.

střecha se nalepí tak aby rovnoměrně přečuhovala ze všech stra! všiměte si na fotkách mnou slepených modelů:
Obrázek Obrázek

Moc se omlouvám, jestli jsem to nenapsal do návodu.
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Ten tahač bude také k dispozici?
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Ahoj,
Ten tahač k dispozici bude. Jen čeká na návěs. chci ho vydat jako soupravu.
Jen neni na nic teď čas. Takžře musíte být trpělivý. Omlouvám se za takové prodlevy mezi modely, ale vážně mám poslední dobou problémy s volným časem.
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

omlouvat se nemisíš, jen se ptám ze zvědavosti kvůli novému webu
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Koňotrambus je vážně pěkný kus sajrajtu. Vzhledem k tomu, že se mi trochu nepovedl (zkroutila se mi bedna), využiju toho k dotvoření takového malého odloženého diorama...

Obrázek Obrázek Obrázek
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Odpovědět

Zpět na „D_C modely“