Tatra 815 6x6 TP /30% vývoje

D_C modely, fotky, návody, rady...

Moderátor: D_C

Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 529
Registrován: 13.09.2006 22:51
Bydliště: Brandýs n/L - Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra »

Koukám, že do Bohnic pojedeme za chvíli všichni :D Speciální oddělení pro patlaly.
[url=http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/][img]http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/muj_banner0.jpg[/img][/url]
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

už se na to moc těším. :)
jinak dnes jsem dodělal kastli. tak ji ještě vytisknu a když zbyde čas, tak ji slepim.

tu menší foto:
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Tak jsem včera pokračoval ve stavbě motoru a motor je už hotov.

Zde nějaká fota:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
jestli dnes vyzbyde čas, pustim se do kastle. :)
pokračování příště... ;)
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

aaa tak sem se nedavno pustil do lepeni kabiny a nastala jedna konstrukční chyba. model jak byl rozložen tak bez interieru by se dal slepit v pohodě. jenže toto je model s interierem a to jak jsem ho navrhnul jaksi nebylo slepitelne. viz foto:
Obrázek
model musel projít jistou demontáží stěn interiéru a bude se dělat znova jinym způsobem.
takto dopadl interier:
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

po delsi dobe jsem se opet vrhnul do lepeni.
zpusob staby jsem si upravil tak, ze jsem opet lepil nejprve interier, jako posledne ovsem s tim rozdilem, ze jsem nejprvevyrizl prostory pro okna a dolepil okna a az pote jsem vyriznul interier a slepil. z byvale verze interieru jsem si vzal sedacky, volant, radici paku a palubni desku. no model zatim jde smele kupredu. zde par fotek z prubehu stavby:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
kdyz ted zpetne koukam na fotky, tak si rikam, ze budu muset opravit palubni desku
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

dnes jsem se opet pustil do tatrovky a prvni vec do ktere jsem se vrhnul byla oprava palubni desky. a potom jsem se pusil do skonstruovani vnejsiho plaste kabiny. model uz ted pomalu dostava podobu tatry. posudte sami:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Nádhera, si asi předplatím místo v bohnicích :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
ridermann
Příspěvky: 110
Registrován: 19.08.2007 13:15
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ridermann »

František píše:Nádhera, si asi předplatím místo v bohnicích :lol:
taky mi tam rezervuj postel :lol: :lol: JE TO FAKT HUKOT :!: :!:
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

diky za psichyckou podporu. ;) vlivem nedostatku casu bude chvilku tvat, nez ten model dodelam. ale uz ted se tesim azto bude zamnou a budu moci rozjet dalsi projekt. :)
mimochodem. poridil jsem si novej mobil s fotakem. oproti predchozi verzi 2.0 Mpx, ma nový mobil 3.2 Mpx tak snad to je na fotkach znat. me se zdaji teda porad stejny. :)
zde foto co jsem slepil vcera:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
schroub
Příspěvky: 266
Registrován: 06.10.2006 09:13
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od schroub »

Ja jsem v zadny tatre s dlouhou kabinou nebyl a tak me udivuje za na "motoru" jsou dve sedacky. Jeste kdyz jsem jezdil ze skoly stopem tak jsme s kamaradem jednou stoply michacku a sedel jsem na motoru, ze by tam bylo tolik mista pro dva me neprislo.
Jinak to mas opravdu pekne, jen :shock: valim bulvy.
Pár mnou navržených a zpracovaných modelů na
http://schroub.sweb.cz NEW
http://schroub.rajce.idnes.cz
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

podle vykresu ktery mam tam 2 sedacky jsou. nasel jsem i fotku iterieru z dlouhe kabiny. zde dodávám onu zminovanou fotku:
Obrázek
nevim kde jsem ji uz nasel. takze paklize v tom nekdo vidi sve dilo tak se predem omlouvam za nedoplneni informace, kdo to fotil a kde jsem fotku nalezl.
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

tak dneska jsem pokrocil o dalsi kus cesty kupredu. z kabiny mi uz jen schází slepit dvere a udelat zrcatka a dnes jsem se pustil zkusebne do kol. bohuzel neni dostatek casu a tak mam slepeny pouze prvni dil kola. no a zde jsou fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Po delší odmlce, spoustu slepených jiných modelů a dovolený v turecku jsem se o5 pustil do další části Tatrovky.
Bohužel protože jsem dnes musel jet na noční, tak jsem toho moc neslepil a musim si počkat až do středy, kdy se budu moci znovu pustit do lepení.
Stavba pokračuje čím dál tím pomaleji, jak lepim stále menší a náročnější díly. ovšem po dokončení této sekce bude snad zbytek, oproti tomu co mám za sebou, jen procházka rozkvetlim sadem. ;)

Tak co to vlastně je na fotkách... no jedná se o přední nápravy, které mám navrhnuté tak, aby zatáčely, pérovali a to vše s kolama, které se budou točit...
Na první fotce je postup lepení úchytů kol. no byla to fuška sice né jako při lepení motoru ale stálo to za to. ;) na dalších fotkách jsou doposavaď slepené díly, které byly neméně náročné jako uchyty kol. No dost už řečí.... zde jsou fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

mám na Vás malou prosbu. Neměl by jste někdo nafocenou zadní nápravu tohoto skvostu? mam jen jednu fotku a z té toho neni moc poznat...
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Postupujem dále...

Po dlouhých hodinách s pinzetama v rukou se konečně blýsklo na lepší časy a světlo světa spatřila hrubá konstrukce předních náprav. Dodělat se už jen potřebuje pár maličkostí a tatra může zatáčet...

tu jsou fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Jak to jde s Tatrou?
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „D_C modely“