2.ročník Pohár Minimodelů (2012)

Vše o soutěžní kategorii, pravidla, informace atd.

Moderátor: Míra

Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 529
Registrován: 13.09.2006 22:51
Bydliště: Brandýs n/L - Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

2.ročník Pohár Minimodelů (2012)

Příspěvek od Míra »

Zdravím všechny minimodeláře a "pididílkaře" :D

Mám v plánu v Neratovicích prodiskutovat s Milanem Tesařem organizaci druhého ročníku Poháru Minimodelů. Bude - li z Vás někdo přítomen v sobotu 19.11.2011, byl bych rád, kdyby přispěl svými postřehy z minulého ročníku a nápady na ročník další. Předpokládám, že se uskuteční příští rok. Již jsem dostal podnět, že by se mohl uskutečnit v DK.

Takže, kdo přijede do Neratovic, ať se sejdem. A kdo nepřijede - pište nápady sem. Ale to mohou i Ti, co přijedou :)

Míra
[url=http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/][img]http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/muj_banner0.jpg[/img][/url]
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Zrovna nedávno se mě někdo ptal, jestli bude letos "Praha"
Já s tím souhlasím, udělat tam oficiální soutěž, kde taky jinde vlastně :-)
S účastí počítám, ale ještě je to daleko.
Jinak chci zkusit v Brně domluvit, aby se vyhodnotila kategorie Minimodely i pro seniorskou kategorii.
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

nevim co napsat, ale sem pro, snad bych si i zařídil účast
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Michal Rozínek
Příspěvky: 132
Registrován: 15.12.2006 22:58
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Michal Rozínek »

S tím hodnocením minimodelů v Brně je to dobrý nápad, ale pokud tam bude kategorie MT (malá technika), tak bych to nechal pod ní. Bylo by super, kdyby ji zavedly všude tu kategorii. Jen kdo má vymýšlet na každou výstavu jiný model, aby to bylo podle pravidel soutěže.

Co se týče samotného poháru minimodelů - miniboxů, jsem samozřejmě pro Dvůr Králové :) .

Věřím, že se ve Dvoře sejdeme opět ve velkém množství - minimodely a velké modely. Brzo bude ke stažení přihláška a bude akce přidána do oficiálních výstav. Je to už stoprocentní datum. 1.-2. června 2012. Tak si prosím najděte na tuto akci čas. Díky. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Do DKNL sa pridem pozriet aj na buduci rok, velmi sa mi tam pacilo. Praha, Brno a pod. je u mna z dovodu dialky prakticky nemozne
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Do Neratovic přijedu (musím si vyzvednou u tebe modely Míro).

Takže to tam na 100% probereme, jelikož DK je po 2. ročnících celorepubliková konference "pididílkařů" (označení od TEA) tak si myslím, že je to pro nás jasná volba na Pohár Minimodelů.

V Sobotu tam budu jak na koni jelikož je už zima tak protáhnou Rengere až tam :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Technická poznámka: Brno je ze Slovenska blíž než DK ;-) Ale to jen tak mimo téma.

Navrhoval bych to udělat v podstatě tak, že Pohár by nahradil hodnocení modelů v DK (mimo případně samostatně vypsané soutěže např. "velkých" modelů a asi nějaké divácké hodnocení - ale to už je na Michalovi jak si to přesně rozhodne).

Jinak jako účastník 1. ročníku v Praze bych asi nic zásadního neměnil, snad jen na základě 1. ročníku upravit případná pravidla pro hodnocení modelů. Vzhledem k tomu, že Minimodely jsou tak trochu svá vlastní kategorie (nejsou na modelářských akcí zatím samostatnou soutěžní kategorií), tak by neměl být problém upravit některé body hodnocení, jestli si dobře vzpomínám, tak myslím největší diskuze byla ohledně podložky pod model. Posunout to více ke stylu hodnocení "líbí x nelíbí". A taky bych zavedl speciální soutěžní kategorii "Franta a Míra" :twisted:

Musím si ještě projít forum z 1. ročníku, co se tam vše řešilo.

Vzhledem k 2-dennímu formátu akce v DK je nutné rozhodnout, kdy bude vyhodnocení, protože určitě ne všichni budou moct zůstat přes noc. Mně osobně se jeví pro vyhodnocení "Poháru" lepší sobota, která je u papíráků už "klasickým dnem".
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

A co k tomu připlácnout i soutěž o nej minimodel jako pohár konstruktérů, jak jsem to už před začátkem 7. kola navrhnul?
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Automaticke_pero píše:A co k tomu připlácnout i soutěž o nej minimodel jako pohár konstruktérů, jak jsem to už před začátkem 7. kola navrhnul?
Loni jsme tam vlastně 7. kolo vyhodnotili, tak by to také šlo, pokud to Michal schválí. Jakou formu myslíš - udělat další kolo soutěže a vyhodnotit v rámci výstavy/poháru nebo nějak jinak?
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Jo, další kolo soutěže (nemusí to být každý rok - stačí třeba jako teď to udělat s dvouletou frekvencí) se slavnostním vyhlášením vítězů ve Dvoře, platícím jak pro autory, tak pro patlaly soutěžících výtvorů, čili aby soutěž byla motivující nejen pro autory, ale i pro lepiče* (tam by nejspíš muselo proběhnout hodnocení výtvorů přímo na místě). Rámcová soutěžní pravidla snad měnit netřeba.

* Samozřejmě se speciální kategorií Franta+Míra :wink:
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Michal Rozínek
Příspěvky: 132
Registrován: 15.12.2006 22:58
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Michal Rozínek »

Měl bych, snad i dobrý, nápad, jak udělat spravedlivou soutěž pro obě skupiny - autoři a lepiči.

Nejlépe slepený model autorem a lepičem.

Bylo by to určitě zajímavé pro obě skupiny, a mohlo by to udělat i takovou reklamu těmto pěkným stránkám. Neboť si model stáhnou většinu zde, nebo na fireboxu.

Jsem zvědavý na vaše další reakce, ale ač tak či tak, už se na výstavu těším moc, až budu vše zas zařizovat a tak podobně. Hlavně si můžeme zas o všem pěkně pokecat a probart co nového by se mohlo zavést, jak se vyvíjí minimodely a další témata. To se samozřejmě týká i autorů větších modelů, i s nimi se rád samozřejmě setkám :) .
Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

To bych zase tak nepřekombinovával, vždyť autoři se můžou s vlastníma konstrukcema účastnit i "běžnýho" hodnocení... a lepičská soutěž je vždycky trochu něco jiného, než soutěž autorů. Včetně speciální kategorie Franta+Míra :wink:

Jde o to, že autorský um se nejlíp hodnotí na nových pracech a tímto by se pěkně spojily dvě v podstatě nezávisle běžící soutěže, přibyl by tahák k účasti na setkání ve Dvoře a i motivace by byla podstatně vyšší, než když se tady v rámci soutěže všichni poplácávají po zádech pouze slovně :lol:
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Michal Rozínek
Příspěvky: 132
Registrován: 15.12.2006 22:58
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Michal Rozínek »

To je pravda, musíme to opravdu ještě dobře promyslet, ale bylo by skvělé, kdyby přibyli ještě další vystavovatelé a vlastně i soutěžíci. Věřím, že něco velmi jednoduchého a zároveň lákavého vymyslíme. :)
Setkání minimodelářů je velmi dobrá motivace a současně si srovnat lepičské schopnosti. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Michal Rozínek píše:Věřím, že něco velmi jednoduchého a zároveň lákavého vymyslíme.
Ještě mě napadla taková blbost: soutěž o co nejjednodušší model nějaký konkrétní předlohy, dnešní výtvory začínají být na hranici slepitelnosti (to je právě výsledek speciální kategorie Franta+Míra, i když jsem to asi tady nakopnul já s tatrabusem...), tedy vrátit minimodely tam, kde začaly u p. Weinera jako snadný, dostupný a zajímavý začátek do modelařiny...
Naposledy upravil(a) Automaticke_pero dne 17.11.2011 23:01, celkem upraveno 1 x.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Automaticke_pero píše:
Michal Rozínek píše:Věřím, že něco velmi jednoduchého a zároveň lákavého vymyslíme.
Ještě mě napadla taková blbost: soutěž o co nejjednodušší model nějaký konkrétní předlohy, dnešní výtvory začínají být na hranici slepitelnosti (to je právě výsledek speciální kategorie Fratna+Míra, i když jsem to asi tady nakopnul já s tatrabusem...), tedy vrátit minimodely tam, kde začaly u p. Weinera jako snadný, dostupný a zajímavý začátek do modelařiny...
To je velice dobrý nápad, vždyť 100 byly vždy vstupní branou k lepení modelů.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „MINIMODELY - Nová soutěžní kategorie“