Model versus skutecnost

Archiv - již uzavřená témata především z obecné diskuze, ale i odjinud.
Uživatelský avatar
Tomage
Příspěvky: 29
Registrován: 29.04.2006 13:35
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Tomage »

Co se tyce me tak bych radsi treba ne uplne 100% vernou kopii, ale aby byla, a ne aby ste rekli to nejde, delej si to sam, chces nas nastvat. Ucelem tematu je upozornit na nedostatek osobnich aut. Tot vse. A rozhodne u me neplati cim vic modelu je tak tim vic si stezuju. Sam si kreslim sve modely, dostal jsem tip ze by ste chteli benzinku nakreslil sem ji a v diskuznim tematu se neobjevil nikdo kdo by rekl ja ji sestavil, nebo nikdo kdo by poslal fotku slepene. Ted mam hasicskou stanici je teda slozitejsi ale ma i vnitrek (1:100). Ale kdo z vas, ruku na srdce by si ji slepil a poslal fotku???? Ja si stavim sve papirove mesto 1:100 tak ze vse si musim shanet, kreslit a upravovat tak jsem chtel touto formou pozadat autory aby delali vic osobnich vozidel, treba sem to spatne napsal ale jako odpoved sem dostal samou nechut.
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

Cekal jsem, jestli te napadne se za svuj prvni prispevek omluvit...
Uživatelský avatar
Tomage
Příspěvky: 29
Registrován: 29.04.2006 13:35
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Tomage »

Hluboce se ti omlouvam :!:
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

Myslel jsem nekomu jinemu...
Uživatelský avatar
Tomage
Příspěvky: 29
Registrován: 29.04.2006 13:35
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Tomage »

Tak se teda vsem hluboce omlouvam za to ze sem vznesl prozbu. :cry:
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od NolthA »

TOMAGE:
no tu hasičkou stanici bych si rád slepil, (ten nápad jsem tu zminoval) ale jen jsem postřehl že už je hotová, a nic více.
K té benzince, já ji nelepil a upřímně ani nehodlám, nestavím město takže ji jaksi nepotřebuji, ale hasičských vozů je dost, a i já jich mám asi 5 slepených, takže tu stanici bych využil.

Jinak nezlob se ale mám pocit že ta tvá omluva není nějak moc ideální, ono nejde o to zda jsi vznesl dotaz, či prozbu, ale o to jakou formou to bylo podáno, bohužel ta forma byla trochu nevhodná, ale je to možná jen zdání, ale chápu tvoji pohnutky k tomu co jsi psal, ale bohužel to bylo nevhodně formulováno, a jak vidno tak asi i špatně pochopeno, ale to už tak někdy bývá.
Uživatelský avatar
Tomage
Příspěvky: 29
Registrován: 29.04.2006 13:35
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Tomage »

NolthA: Tak hlavne ze sme se domluvily. Hasicskou stanici - asi takhle je nekolik moznosti muzu ji poslat na stranky a tam bude uverejnena, nebo ji muzu poslat primo tobe jestli ji chces rychleji. Stejne ji zverejnim abych dokazal ze se jen nevalim a kritizuju ale ze se snazim taky prispet svou troskou do mlyna. Jinak ma asi 20MB, je to trochu slozitejsi na sestaveni ma nejake mouchy, neni dokonala to rikam otevrene ale je to docela pekny model, sestavitelny pri trose trpelivosti, problem je hlavne v otevirani dveri jinak propracovanost je takova ze je udelana stylem tim ze se daji udelat pruhledna okna aby bylo videt do hlavni haly kde je udelan i vnitrek a stoji v nem auta. Vrata zasadni kamen urazu bud musi byt zavrena nebo otevrena ale uplne mimo nekde polozena protoze sem proste to otevirani nevychytal. Ale snad se bude libit.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

No já bych jen chtěl říct, že jsem pochopil o co jde, ale protože už těch věcí je víc, tak tohle téma už mě nastartovalo úplně. Myslím, že hlavní důvody jsem zmínil dostatečně a aspoň je o čem diskutovat.

A pokud vím, osobáky se tu stejně řeší pořád dokola. Já to vím, autoři to ví a osobáky se dělají, to nemůže nikdo popřít. Jasně, jsou stovky a tisíce osobních aut a typů, tak se prostě nejde zavděčit každému. Mimochodem, kdo z vás má teda slepené všechny (nebo větší část) osobáků, které tu jsou? Možná jich budu mít nejvíc (viz fotky ve sbírkách)....

Mimochodem, zkoušeli jsme Porsche 911 a prostě to nejde udělat, aby to k něčemu bylo a trochu vypadalo. A např. ta Volha je podle mě dobrý nápad, protože když pominu VB set, tak to bylo auto, které se hodí do éry, kdy vycházely Miniboxy. Navíc se opravdu povedla. Totéž Wartburg a Trabant (bude o víkendu).

Mimochodem, kdysi jsme tu měli anketu, ve které jste se mohli vyjádřit, jaká auta všech typů chcete - schválně si to projdu a dám pak vědět, kolik se toho udělalo nebo neudělalo.

A k té hasičské stanici - tu jsem viděl, vypadá dobře a k světu. Bohužel nemůžu zaručit, že s velikostí 20 MB ji zveřejním. Zkusíme to pořešit.
Uživatelský avatar
Tomage
Příspěvky: 29
Registrován: 29.04.2006 13:35
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Tomage »

Samozrejmne se nezavdecis kazdemu, a stavet Porsche 911 je opravdu blbost, ale treba Peugeot 405 neni tak tezky oproti treba Octavii nebude rozdil v tezkosti tak velky. A hasicska stanice ma 20,2MB protoze je v bmp formatu staci ji prevst do png a spadne hodne dolu. Jiank pak mam jeste jeden rodinny dum (cca 2,5MB bmp)
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Tomage píše:Samozrejmne se nezavdecis kazdemu, a stavet Porsche 911 je opravdu blbost, ale treba Peugeot 405 neni tak tezky oproti treba Octavii nebude rozdil v tezkosti tak velky. A hasicska stanice ma 20,2MB protoze je v bmp formatu staci ji prevst do png a spadne hodne dolu. Jiank pak mam jeste jeden rodinny dum (cca 2,5MB bmp)
No vidíš, jeden uzná, že porsche je blbost a druhej začne nadávat, že tu nemáme supersporty. Ale že už se neozval....
Uživatelský avatar
Tomage
Příspěvky: 29
Registrován: 29.04.2006 13:35
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Tomage »

Protoze se predpoklada soudnost, ja sem nechtel ferari ani porsche to je na nic kolik jich potkas do tejdne ja chtel klasicky 405, Renault 19 a tak a ty si myslim ze by sli jsou dost hranate na to aby sli.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Tomage píše:Protoze se predpoklada soudnost, ja sem nechtel ferari ani porsche to je na nic kolik jich potkas do tejdne ja chtel klasicky 405, Renault 19 a tak a ty si myslim ze by sli jsou dost hranate na to aby sli.
No problém je v tom, že někdo tolik soudný není, ani když mu to vysvětlíš. Jinak s R19, P405 by se možná daly pořešit. Uvídíme. Něco by určitě vyrobil MIKO, ale ten přes prázdniny bude na chalupě bez počítače :cry:
Uživatelský avatar
Tomage
Příspěvky: 29
Registrován: 29.04.2006 13:35
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Tomage »

:cry:
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ukončení diskuze

Příspěvek od Tomas »

Navrhuji toto téma uzavřít s tímto výsledkem:

- osobních vozů je opravdu méně, než by mohlo být, ale je to z pochopitelných důvodů (méně autorů, kteří je dělají, jsou těžší na výrobu kvůli malému měřítku atd.)

- neznamená to však, že není možné vyrobit model nějakého "hranatějšího" osobáku - tyto požadavky směřujte do příslušného tématu (jak už psal NolthA: viewtopic.php?t=26

- nezapomínat na to, že vše se zde dělá dobrovolně, zadarmo a ve volném čase a podle toho formulovat dotazy a připomínky.

Tečka.

Kdo se k tomu chce vyjádřít, má na to dnešek, pak forum uzamknu, protože vše podstatné již podle mě bylo řečeno.
Zamčeno

Zpět na „Archiv neaktualizovaných témat“