FIREBOX

Volně šiřitelné a komerční modely (nejen) hasící techniky. Možnost zakoupení tištěných i elektronických modelů.
Odpovědět
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Použité podklady:

:arrow: Diskuzní forum PMHT (http://www.pmht.net). Na prohlížení je nutná registrace, pak položka nákladní automobily v sekci Dokumetace k modelům - poslední položka TATRA 815 DL 30. Zde je propagační materál s rozměrovým výkresem.
:arrow: Hasičské automobily v Cechách - Josef Jendřišák - FIJEPO
:arrow: web kopřivnických hasičů http://hzskoprivnice.wbs.cz/AZ_32__Tatr ... tml?flash=
Obrázky na stránce jsou téměř shodné jako v knížce, jenže já jsem při kreslení modelu o této stránce nevěděl :cry:
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

sochor frantisek píše:Je zmenšovaná z 1:53?
Ano zmensovana z povodneho 1:53 modelu. Stavba v povodnej verzii so vsetkymi detailami uplne bezproblemova, je to paradny model. Planujem podobne urobit aj Spidove dakarske kusky...
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Supr, dík. Už sem si prospekty sosnul. Nejvíc problémovou částí pro plast bude žebřík (asi vyleptat), takže uložim do archivu plánovaných modelů a postavim si zatim jen papírovou. Včera sem do toho říznul. Zatim mam připravený jen 2 díly podvozku a věděl bych o ůpravičce dílu 22. Výřezy pro bačkory bych asi řešil výřezem v šířce jen jedný nohy (poloviční díry) na každý straně, ale napadlo mě to až po vyřezání a znova se mi to tisknout nechce už jen proto, že mi nesedí měřítko (menší) a nevim jestli bych to znova trefil. A stejně nemam barvu :lol: Fotky zatim nejsou, páč neni co fotit, je to taková ta fáze střihání, řezání, píchání direk, podlepování a retuše (sem zvědavej jak se nepodaří tentokrát :lol: ), ale časem nějaký fotky a popis úpraviček (kola, možná schránky na bocích) přidám...
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Nechce se mi dělat novej chlívek, tak budu fotky z průběhu stavby dávat sem. Pokud by to vadilo, tak je odstranim nebo to admin přesune. Zatim toho slepenýho moc neni, ale už nějakej pokrok vidět je. Skoro hotovej podvozek, skoro hotová kabina... :lol: :lol: :lol: Jen ta retuš je zas taková divná :lol: , ale to částečně schová lak...
Obrázek
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Mě se ta retuš zdá v pohodě.
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

No mohla by bejt lepší. Hlavně na nařezávaných ohybech. Tam se mi to místama nasáklo kam nemělo. Ale na 3. model z papíru co retušuju, sem celkem spokojenej. Snad nezapomenu na kola jako u S3. Ale stále se mam co učit... Jak široký pásky budu potřebovat na kola? 3mm? Když už sem to nakous. U CAS 32 Tatra 815 6x6 ZS PV je v návodu 2mm, vpředu sem dělal 2,5mm a bylo to fakt hodně ty 2mm sou akorát... Něco mezi balonem a silnicí :lol:
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Na to, že je to tisklý na inkoustu je to fajn zaretušovaný. Ohyby co se neohýbají na víc jak 90 stupnů retušuju tak, že ohyb jakoby rozevřu - více ho ohnu než ve skutečnosti bude a zatřu hustější temperou. Tím se mi neopatlá barvou okolní prostor.

Kola bych tam udělal v šířce 3-3,5mm to by mělo odpovídat balonům.
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Dík. Taže kola udělám 3mm + 2 vrstvy z boku a je to hned 3,4mm to bude tlustý až až na to mý měřítko 1/1xx :lol: (tisknutý asi 95% původní velikosti, Adobe Reader 100% nezvládá). To bude zas proužků, ještě že nemá tupláky :lol:

Ty nařezávaný hrany sem retušoval způsobem jak píšeš, akorát vodovkama, ale ještě mě čeká retuš šedých hran, tak tam použiju Agamu na plastik... Ale třeba ten ohyb na koku kabiny co de přes dveře sem neretušovál vůbec, ten je tak malej, že tam ta bílá hryna ani nevykoukne :lol:
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Dneska se podělím o pár obrázků žebříkovky...

Současnej stav...
Obrázek

Připravený koleška + řezátko...
Obrázek
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

...koukám, že ses na adaptaci mojí kabiny radši vykašlal :wink: :lol:

Tím líp pro mě, zkusím to sám - stejně bych se k tomu kvůli AD28 v budoucnu taky dostal.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Automaticke_pero píše:...koukám, že ses na adaptaci mojí kabiny radši vykašlal :wink: :lol:

Tím líp pro mě, zkusím to sám - stejně bych se k tomu kvůli AD28 v budoucnu taky dostal.
No nevykašlal :lol: , jen sem byl línej, momentálně sem bez barvy a to měřítko modelu je nějak divný (mam to blbě vytisknutý). Ale maslim si, že ta adaptace Tvý boudy neni až takovej problém, jen trochu poladit masku a nárazník... Možná si oba fireboxy postavim časem znova a vyměnim boudu s podvozkem a rád bych udělal i plastický schůdky na nástavbě... MOŽNÁ...
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

Jo už se moc těším, ta plachta je úžasná
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

FIREBOXy by měly být podle posledních zpráv:

ABC číslo 6 - TATRA 815 - Rtyně
ABC číslo 8 - LIAZ a WV
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Dnes jsem zakoupil ABC č. 6 s modelem Fireboxu - ponechám stranou časopis jako takový i dárek - vojenskou "známku" ABC, holt už jsem stará generace.
Model mám vytištěný pěkně, i černá vypadá jako černá, není tam příliš bílých teček atd. na černé barvě, jak se to dnes v ABC stává. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že tisku modelů v ABC (nejen tomuto Fireboxu) něco chybí - jakoby ten tisk nebyl úplně jasný nebo mu chyběl nějaký jeden stupeň k úplné ostrosti - je to vidět hlavně na menších detailech. Pozoroval jsem to i minule u modelu větrné elektrárny. Papír by mohl být o něco silnější, ale budiž, lepší už to nebude.
V každém případě, Firebox vypadá velmi pěkně, po dlouhé době se jedná opět o 1:100 model, který vyšel "oficiálně" tiskem v ABC, za což jsem rád. Doufám, že se k němu brzo dostanu na slepení, už mám v lepení takové zpoždění, že ČD jsou oproti mě naprosto přesná společnost :lol:
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Tak už mam ABC taky doma.

Co se tisku týká, souhlasim s Tomasem... černá je v poho, ale je to opravdu takový neostrý... Takže před lepením bude sken a poladění...

Co se týká obsahu abc, tak na to už sem asi trochu starej :lol: nějak sem nemoh najít nic co by mě zaujalo... Akorát článek o dracích, ale ani to sem nedočet...

A ta cena... 43 korun... Za co? Akorát vystřihovánky sou pěkný a stálo to za ně... Zbytek nic moc...
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Firebox“