FIREBOX

Volně šiřitelné a komerční modely (nejen) hasící techniky. Možnost zakoupení tištěných i elektronických modelů.
Odpovědět
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Další model z hasičské série. Vůz MAN TGM 18.280 CAS 24, kterí slouží u SDH Hlučín. Více info na

http://www.hasici.hlucin.com/fotogaleri ... p?album=53

Výběr z fotek. Další jsou u mě na webu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
martins
Příspěvky: 18
Registrován: 19.03.2007 13:13
Bydliště: Ostrava 28 Hošťálkovice

Příspěvek od martins »

Fando velký tleskač !!
V Hlučíně budou mít Hasiči určo radost z profi práce a všech detailů na Manovi. Však jsem ho asi 2 hodiny měřil a vyfotil přes 100 fotek aby model vypadal super !
Tak teď ho mohou poslat do tiskárny a pak k těm 110 letům SDH Hlučín vydat !
PS :
Soutěž s Fireboxy v Ostravě 29.Března v rámci Papír show Ostrava 2008
najdete v tématu obecná diskuse pod odkazem
Postavte si Bison seutěž v Ostravě.
Čao MS
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

František píše:Man vypadá velice pěkně hlavně s modelovým podvozkem.

Kdy bude Tatra 813 8x8. Viděl jsem jí v Neratovicích a moc se mi líbila
Hned se na ni vrhnu, až dodělám MANa. :wink: :lol:
tft.cf
Příspěvky: 136
Registrován: 06.07.2007 00:11
Bydliště: Písek JČK

Příspěvek od tft.cf »

Zajímalo by mě na co je ta krabice vzadu na nástavbě u majáku, na fotkách skutečnýho vozu se ji nikde neviděl.
Obrázek
hasičské a zachranářské modely "krabička 1:100" na minimodel.cz již od roku 2007
Modely: Avia A21 Turbo Škoda Felicia RZA Avia A31DPA Škoda 1203 PZA Škoda XENA CAS25 Š706 Trambus USA Liaz 100 RZP Slovnaft Liaz 100 "Kujebák" Karosa C934 Risen
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

tft.cf píše:Zajímalo by mě na co je ta krabice vzadu na nástavbě u majáku, na fotkách skutečnýho vozu se ji nikde neviděl.
Ta "krabice" je ve skutečnosti obal pod kterým se skrývjí čtyři výkoné reflektory.
Oproti předloze je o něco výš. Budu to muset ještě trochu upravit - zúžit cca o 0,5 mm, aby zapadl za bočnici nástavby. Správně by to mělo být až nadoraz na podlaze nástavby, proto sis toho nejspíš u originálu nevšimnul.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek

Fotky použity z galerie SDH Hlučín
http://www.hasici.hlucin.com/fotogaleri ... p?album=53
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Franto...
Maňas je fakt moc pěknej... Ta T813 vypadá taky super. Na oba kousky se moc tešim, i při mým tempu blesku ožralýho na plech, si je moc rád někdy, až mi zas poleze plast krkem, slepim.
Ještě mam otázku. Budou tyto modely (MAN, T813 8x8 CAS 32, CAS 32 T815 6x6 ZS PV) někde k sehnání?
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

MAN byl kreslen pro SDH Hlučín. Mám takové zprávy, že by ho mohli vydat k výročí založení sboru, ale tato zpráva je nepotrvzená.

T 813 by se měla obkjevit v sešitě spolu s ostatními auty.
Musím, ale dokreslit KHA 40 Scania - HZSP Kaučuk a letištní automobil z Ruzyně - Panther.

Posledně zmiňovaná Tatra je už na webu - myslím, že si ji sám lepil.
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Jo jo, máš pravdu, ten typ je ta moje spatlaná. Já koukal podle obrázků a u toho typu co mám slepenej jsou jinčí obrázky hotovýho modelu. Konkrétně tato a tu jsem měl na mysli. Foto předlohy tam odpovídá. Jen jsem si nezkontroloval názvy :lol:
A ten sešit bude obsahovat kolik modelů, a kolik s modelovým podvozkem? Pokud to neni tajný :lol:
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Opravdu to mám na stránkách špatně :!: . Ani jsem si toho nevšimnul. Co nejdřív to opravím.

Pokud se to podaří tak tento model spolu s dalšími by měl vyjít v ABC asi v č.5. Do redakce jsem jim posílal níže zobrazené modely.

Sešit by měl obsahovat 2x TATRA 813, 1x LIAZ 101, 1x Scania, 1x Letišťnák, LanRover s přívěsem. Je to jen tak z hlavy, na co jsem si vzpmněl. Až bude chvíli čas udělám aktualizaci webu a tam bych udělal tabulku s obrázky co tam má být.


Všechny nově kreslené modely mají jak škatuli, tak i kolečka :D .

Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

V abc č.5... Tak to si ohlídám... Co sem koukal, tak teďka někdy vyšla 3 a pokud nic nezměnily, tak 5 by měla vyjít za 3-4 tejdny jestli se nepletu. snad na to nezapomenu... A na sešit si taky počkám a budu doufat, že se dosatne i ke mě :lol:
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Právě vyšlo nové číslo časopisu Trucker King. Jako přílohu v něm najdete model asistenční Tatry týmu LRT Tomáše Tomečka v měřítku 1:100. Model lze postavit bez nebo s modelovým podvozkem.

Obrázek

Aby se vám na stáncích lépe hledalo přikládám náhled titulní stránky.

Obrázek

Časopis se dá sehnat v tabácích GECO. V Praze například v OC Chodov, Nový Smíchov, bývá i na benzínových pumpách. Cena je 59 Kč.
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

:) Ja som tuto Tatrovku v 1:100 lepil 24.12. - teda na Stedry den. Foto vzniklo narychlo, pretoze uz ma hnali ku stolu, ale hlavne ze je. Takze zatial bez podstavceka...

Obrázek
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Tak sem se rozhod, že se pustím do Frantovy žebříkový Tatry. Jelikož se mi podařilo jemně pobořit autí (pojízdný neni), tak už nemusim chvátat, abych stihnul plastový Porsche dodělat do Pardubic 15.2., a můžu si dát trochu oddych od plastiku... Nebude to sice žádná rychlá stavba, ale snad to nebude trvat půl roku :lol:
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Na stavbu se těším a jsem moc zvědavý. :shock: Doufám, že budeš dávat fotky ze stavby :D
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Jo taky sem zvědavej, ale už bych snad neměl mít problémy s podvozkem, protože už sem si vychytal styl lepení na tupo, tak se docela těšim.

Franto, prosim Tě, podle jakých podkladů si tu žebříkovku tvořil? Zas vymejšlim kraviny a napadlo mě, že bych si jí udělal i v plastu 1/87... Jako základ na rozměry bych použil Tvuj Firebox...
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Firebox“