FIREBOX

Volně šiřitelné a komerční modely (nejen) hasící techniky. Možnost zakoupení tištěných i elektronických modelů.
Odpovědět
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

No jo, když jsem to tu už všechno vyšpekuloval, že? 8) Ale otázek by se našlo... Fakt tam budou všechny čtyři modely? Kolik zaberou plochy? Že by se ABC takhle rozšouplo? A taky, neví někdo, zda mám ještě na příští číslo předplatné? :lol:
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Modely jsou do čísel rozvrženy takto:

č.12:
- CAS 24 MAN TGM 18.280 4x4 a Avia A21F
- KHA 32 LIAZ 29.33 XD
2A4 kresby + návodovky s návodem

č.13:
- Karosa C734
cca 0,5 A4 kresby + návodovky s návodem a dokončení návodu z minulého čísla.
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Raději bych modely viděl v sešitě na kvalitním papíře něž mutace skoro papíri ABC :wink: .
Obrázek
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

To máš recht, ale když už mi to chodí do schránky, tak pokud se tisk aspoň trochu povede, tak pořád lepší než laser na který mi tiskne kamarád... :wink:
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

sochor frantisek píše:Kromě autíček v měřítku 1:100 jsem nakreslil model v měřítku 1:43 pro občanské sdružení Citadela Bruntál. Jedná se CAS 24 TATRA 815 4x4. Pro předstvu přidávám fotku modelu.

Obrázek

Obrázek jsem si vypůjčil z galerie Yvana

Důležité

Právě jsem dostal informaci, že model půjde do tisku. Se zadavetelem jsem se domluvili na možnosti poskytnutí několika kousků modelů, Vám ostatním modelářům. Abych měl představu o kolik modelů se bude přibližně jednat, prosím případné zájemce, aby zde nechali vzkaz, případně zaslali SZ s počtem kousků.

Po delší době se opět ozývám, tentokrát s dobrou zprávou. Modely konečně dorazily a jsem připraven je distribuovat. Buď osobním odběrem v Praze, na akcích, či prostřednictvím České pošty. Kdo z Vás si tento model zamluvil, písněte mi SZ, mail s vybranou možností předání a domluvíme se.

Cena za zaslání poštou je 25 Kč. Platba je možná složenkou nebo připsáním na účet.

Pro ty, kteří váhají a nemají model objednaný:
Zbylo mě posledních 10 kousků. Další modely s největší pravděpodobností nebudu mít k dispozici. Bylo by si o ně nutné psát zadaveteli. Nevím, jestli by byla možnost takto model získat.

Připomínám, že při zaslání poštou si můžete přiobjednat i fireboxové sešity.
Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 529
Registrován: 13.09.2006 22:51
Bydliště: Brandýs n/L - Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra »

Franta mne požádal o slepení dalšího Fireboxu / FB20 /.
Jedná se o RZA VW Transporter.
2 verze: krabičková - 4 díly / včetně majáků /
a modelový podvozek - 9 dílů / včetně majáků, kol a osiček /.
Lepení bylo naprosto bez problémů. Všechno sedělo.
Majáky jsou z párátek a osičky z drátku.

A tady je výsledek:
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
[url=http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/][img]http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/muj_banner0.jpg[/img][/url]
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Nevyšla náhodou dvacítka FB v ABC?
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Jjj, je to tak. Tam byl uveřejněn stejný typ automobilu, akorát ve zbarvení SDH Postoloprty. Jedná se taky o RZA (rychlý zásahový automobil) - využití hlavně při dopravních nehodách.
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Tak jsem se dnes slušně předzásobil Fireboxama, Fandovi dík za sešity č. 2 a 3, plus jsem z kaslíku vytáhl ABC s dalšími modely a musím říct, že alespoň v mém výtisku se tisk docela vydařil. Pokud by blíže někoho zajímalo, co jest obsahem, zde malá ochutnávka (snad se nikdo nebude zlobit).
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

tak jsem si po dloooouhe dobe poridil ABC a to jen kvuli modelum od Fireboxu. musim rici, ze papir, na kterym ty modely jsou vytisteny, je strasnej. ale i tak se model da docela paradne slepit. :) no a tak jsem se pustil do Liazky. Tak zatim vypada:
Obrázek Obrázek Obrázek
z modelu jsem vyrezal vzduch a jeste ho cekaji kola na zakazku (krapek vic plastictejsi).
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Zdravím, po delší době jsem aktualizoval svoje webové stránky. Tentokrát o foto z Bahen, sraz historických vozidel a výročí 60ti let Dopravního podniku v Ostravě.

Na pár snímcích z Bahen se mi povedlo zachytit docela slušné výbuchy. Tak se jukněte.

:arrow: http://www.firebox.wz.cz/index1.html

Jo, a nezapomeňte hlasovat v anketách, stáhnout si pozadí na plochu, podívat se do ropracovaných projektů, co se na Vás "chystá". :lol:
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Někteří z Vás mě "bombardují" dotazy co chystám jako další model. Rozhodl jsem se že se s Vámi podělím o nově vznikající dílko.

Obnovil jsem práce na projektu, který již mám přes rok rozdělaný ve formě nákresu. Postupem času se mi podařilo nashromáždit bohatou fotodokumentaci celkem asi 5ti různých aut z celé ČR. Takže podklady vcelku solidní. Drobným problémem je, že se každé auto nepatrně liší.

Tentokrát jsem se pustil do něčeho složitějšího, než jsou jen krabičky. :lol: Plánuji udělat model tak, aby byly základní mechanizmy funkční. Samozdřejmě že budu myslet i na začínající modeláře, takže bude zpracována i méně náročná varianta.

Můžete zapojit do hlasování o variantě modelu, respektive jeho barevném provedení. Na výběr je z následujících možností:

PP-27 se žlutým ramenem
Obrázek

PP-27 s bílým ramenem
Obrázek

PP-27 v civilním zbarvení - tohle není úplně ona. Jen tak pro představu, jak auto vypadá v této barvě.
Obrázek

Pokud máte nějakou zajímavou barevnou kombinaci, tak sem s ní!

Na následujícím obrázku je dosavadní postup. Dále mě čeká upravení rozměrů, a dokreslení drobností podle fotografií.

Obrázek
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Tak takový model jsem si přál, nádhera už teď po něm slintám. Pánové nestíhám lepit a už se rodí další krasavice do sbírky. Už se moooc těším. Jeden kousek je myslím v Ústí nad labem tak jak se tam dostanu vrznu nějakou fotku.

Jsem pro žluté rameno :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
mercedes
Příspěvky: 34
Registrován: 04.12.2007 11:28

Příspěvek od mercedes »

biele rameno

pekný kúsok to bude... :wink:
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

krásnej kousek, už se těšim. nevim jestli je to ta stejná nástavba, ale šlo by potom udělat plošinu i na 148čku? a jinak sem pro žlutý rameno
Odpovědět

Zpět na „Firebox“