FIREBOX

Volně šiřitelné a komerční modely (nejen) hasící techniky. Možnost zakoupení tištěných i elektronických modelů.
Odpovědět
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

JanO píše:Druhý Firebox z prvního sešitu ve 3D:
http://fotoalba.cz/fotky/16868315
Co vlastně znamená PPLA :?:
Odpověď a další údaje najdeš zde:
http://www.hasicibm.cz/technika/ppla.html
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Od Martinas:

Fando Firebox Sochore , jako poděkování za dosud vytvořené modely Firebox
přikládám foto tvých modelu FBX v novém desingu
Za všechny fandy FBX přeji úspěšné státnice na VŠ :-)

Liaz XD podvozek Kazachstán / úprava popelář pro nastříhané kousky papíru z miniboxů /
T815 CAS původně Rtyně vlevo ,
T815 GCBA původně Polsko vpravo,
T815 AZ původně HZSP Tatra a.s.
všechny Tatry nyní v " nových barvách " HZS Moravskoslezského kraje :-)
Opotřebení vozů je způsobeno " Zapůjčením z těžkého provozu "
od mých dětí syn Mário 4,5 R dcera Adrianka 3 ,1/4 R
Čao MartinS + Mário +Aďa Ostrava

Obrázek

Obrázek
mazanov
Příspěvky: 31
Registrován: 19.04.2006 08:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mazanov »

Ještě jeden pozdrav od Martina, tentokrát přímo jako hec pro ostatní Fireboxisty - slepí to někdo líp, aby v Ostravě vyhrál?

Obrázek
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Fotky z Papírového Království v Brně. Moje foto na obvyklém místě:
:arrow: http://www.firebox.wz.cz/index2.html

Trochu jsem změnil vzhled stránek, tak se nelekněte.
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Ve dnech 20. a 21. března proběhla v Ostravě soutěž papírových modelů, v rámci které se konala soutěž o nejlépe postavený model ze serie FIREBOX. Nejlepší model kategorii seniorů byla Tatra 813 8x8 od Ondřeje Vítka, který do modelu vytvořil interiér, zadní navijáky hadic, vylepšil monitor na střeše, armatury, zábradlí atd.


Obrázek

Ceny byly jako vždy zajímavé. Jednalo se o zatím nepublikovaný model autobusu Karosa C734, který má HZS Správy železniční dopravní cesty s.o. v Praze a také limitovanou sérii Avie 21 Furgon v barvách HZS MSK. Vzhledem k tomu, že reflexní barva nejde jednoduše tisknout bylo ručně vymalováno pouze 12 kusů vozů. Výherci tak získali vskutku unikátní model. Foto z výstavy tady:
:arrow: http://www.firebox.wz.cz/index2.html

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Model Tatry vypadá fantasticky a určitě vyhrál poprávu. Pro mne byla a je ostrava krapet z ruky, ale snad se tam někdy dostanu když mi čas dovolí. Ta barva na avii vypadá afektně :roll: . Asi budu muset něco do tebe taky postavit :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Nejraději bych spatlal tu tvojí T813 s podvalem :lol: to je krasavice můžu třeba i nějak napomoci nějak? :wink:
Obrázek
Obrázek
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Pro přiznívce modelů v měřítku 1:100 a doufám, že ne jen pro ně, jsou tu dvě horké novinky.

Tentokrát se jedná o již dříve avizovaný letištní hasičský automobil, který je dislokován u HZS Letiště Praha, s.p. Jako další vychází, s pořadovým číslem tři, hadicový automobil na podvozku TATRA 815 6x6, který slouží kolínským hasičům. V obou případech se jedná o zajímvé předlohy, protože nejsou tak často k vidění.

Vystřihovánky jsou doplněny textovým návodem a návodnými kresbami popisujícími podrobně sestavení modelů. Modely lze postavit ve dvou provedeních - s krabičkovým podvozkem (pro začínající modeláře) nebo s modelovým podvozkem (pro zkušenější modeláře). Modely jsou tištěny na kvalitním papíře o gramážii 140 g/m2, který umožní vytvarování i drobnějších dílů. Cena jednotlivýc modelů by se měla u prodejců pohybovat okolo 30 Kč.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Modely objednávejte na minibox@centrum.cz viz info níže nebo info na webu
Naposledy upravil(a) sochor frantisek dne 13.04.2009 11:17, celkem upraveno 1 x.
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Kromě autíček v měřítku 1:100 jsem nakreslil model v měřítku 1:43 pro občanské sdružení Citadela Bruntál. Jedná se CAS 24 TATRA 815 4x4. Pro předstvu přidávám fotku modelu.

Obrázek

Obrázek jsem si vypůjčil z galerie Yvana

Důležité

Právě jsem dostal informaci, že model půjde do tisku. Se zadavetelem jsem se domluvili na možnosti poskytnutí několika kousků modelů, Vám ostatním modelářům. Abych měl představu o kolik modelů se bude přibližně jednat, prosím případné zájemce, aby zde nechali vzkaz, případně zaslali SZ s počtem kousků.
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Ahoj Fanto, já bych určitě zájem měl, i když teď na lepení vůbec nemám čas. Stejně tak si od tebe vezmu po třech kouscích od Fireboxů 2 a 3, tak se mnou počítej! :lol: Předpokládám, že na převzetí se později zas nějak dohodneme :wink:
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Fotí z akce na obvyklém místě:
:arrow: http://www.firebox.wz.cz/index2.html

Přidal jsem tam i fotky z instakace výstavy na Kačině, fotky ze stavby nových FIREBOXů, a jako bonus model s pořadovým číslem 13 - asistenční TATRA Tomáše Tomečka.
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Tak jsem po dloooouhé době opět stvořil model z fireboxového offsetu číslo 1, tentokrát Liaz 101 PPLA 4 a znovu mohu jen zopakovat - lepení z offsetu, alespoň pro mne, to je prostě nádhera! Žádné loupání barvy jako na laseru, žádné dumání nad tiskem, žádné otravování kamarádů s tiskárnou... Jaká škoda, že se k tomuto kroku zatím neodhodlal nikdo jiný. Vím, že tu probíhaly jisté sondy a ankety o ucelených souborech - fakt škoda, že to vyšumělo. Představa těch nej modelů od Ridermanna, Ľuba, Frenkyeho, Petra K a ostatních (vlastně bych tu mohl vyjmenovat skoro všechny autory!)... Ach jo...

Takže Franto díky!

A teď pár dotazů: :wink:

- projížděl jsem tvé webovky a koukal, že většina modelů má lesk, čím lakuješ?

- ne že by mi to zrovna vadilo (pořád jsem ještě nevymyslel, jak nejlépe vyřezávat, takže mi to vlastně vyhovuje), ale docela mne překvapuje, že nemáš plastická zadní kola, přitom pro tebe by to nebyl nejmenší problém...

- co oranžová 813 a offset? :lol:

- a co modely z ABC, bude možnost k nim někde přijít (free stáhnutí, offset)? Něco málo mi uniklo. A co ABC vůbec, chystá se něco? (mimochodem, uklízel jsem tu nějaké ročníky a je až neuvěřitelné, kam se kvalita modelů dostala za poslední rok, dva! A přitom jen tady je tolik super autorů!)

- a teď končně slepený model:

Obrázek Obrázek Obrázek
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Musím s tebou souhlasit, že lepení z ofsetového výtisku je asi nejlepší. Žádné loupání, rozmazávání, problémy se změnou měřítka při tisku, vkládání nebo tisk prostřednictvím různých programů...

- Já mám svoje modely tištěné laserem, takže to vypadá, že jsou lakované, ale není to tak.

- Upřímně, nevěřil bych, že by se do toho někdo pustil, ale po zkouknutí fotek z fóra by bylo možné, pokud to prostorové možnosti dovolí, připravit díly pro složitější kola.
Vyřezávání bych nejspíše řešil vysekáváním průbojníkem, otázka je sehnat jej o patřičném průměru a také se trefit přesně na vyznačené linie.

- TPčko je pořád ve hře. Momentálně pracuji na jiném projektu, trochu většího rozsahu a měřítka a tak se tomuto nemůžu plně věnovat.

- Uvidíme do budoucna. Konkrétně CAS 24 LIAZ 101 bych chtěl vydat spolu s CAS 32 T815 6x6. Jde o hojně vídaná auta. Ostatní by mohly být dostupné na netu ke stažení. Do ABC chystám další modýlky. Podrobnější informace později, ať se máte na co těšit.

P.S.: Doufám, že doděláš i další autí do série.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

faltič píše: Jaká škoda, že se k tomuto kroku zatím neodhodlal nikdo jiný. Vím, že tu probíhaly jisté sondy a ankety o ucelených souborech - fakt škoda, že to vyšumělo. Představa těch nej modelů od Ridermanna, Ľuba, Frenkyeho, Petra K a ostatních (vlastně bych tu mohl vyjmenovat skoro všechny autory!)
Ještě to tak docela nevyšumělo ;-) víc ale neprozradím.
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Tak jsem právě vytáhl z kaslíku ábíčko, zkoukl déčka (M 262 je docela OK) a nalistoval druhou nejzajímavější stránku "Příště" a co nevidím! Fireboxy 3D modely hasičské techniky v měřítku 1:100 a na obrázku Man, Liaz, Avie a Karosa! Kdopak nám k tomu poví více? :wink:

Edit: mrkl jsem k Frantovi na web a pokud se nemýlím, jde o toto:

- Karosa C734

- CAS 24 MAN TGM 18.280 4x4 a Avia A21F

- KHA 32 LIAZ 29.33 XD
Odpovědět

Zpět na „Firebox“