1:100 Minimodel forum

Papírové modely (nejen) 1:100 - od krabiček až po detailně propracované modely
Právě je ned dub 22, 2018 16:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob zář 05, 2009 10:38 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: sob dub 08, 2006 23:09
Příspěvky: 1299
Bydliště: Brno
6. kolo najdete také zde - stránka v přípravě

Jak jsme slíbili, přicházíme s dalším kolem soutěže o nejlepší model v měřítku 1:100

Do 30. září 2009 se můžete přihlásit do 6. kola soutěže.

Téma tohoto kola, které jsme si odhlasovali v anketě: STAVEBNÍ STROJE, TECHNIKA A VOZIDLA - model ve velikosti 1:100

Jak se přihlásit?

Nejpozději 30. září 2009 zašlete na e-mail minibox@centrum.cz fotografii / nákres apod. vybraného vozidla / stroje, jehož model budete vytvářet, své jméno + e-mailovou adresu, příp. další požadované informace (viz Poznámky níže). Do předmětu napište Soutěž - 6. kolo.

Po uzávěrce přihlášek budou všechny předlohy zveřejněny a začne se odpočítávat čas do zaslání kompletního modelu (předpokládaná uzávěrka během listopadu 2009, kompletní vyhodnocení a vyhlášení výsledků + rozeslání cen do konce ledna, v ideálním případě opět stihneme do konce roku).

Pravidla budou vycházet z minulého kola s mírnými změnami - kompletní znění naleznete zde a na soutěžní stránce do 20. 9. 2009. Zapracovány budou některé diskutované připomínky zde na foru.

Poznámky k výběru soutěžní předlohy modelu:

1) Musí se jednat o skutečné vozidlo - stavební techniku - tzn. vozidlo / stroj skutečně vyrobené - nejsou vyloučeny prototypy apod., ale musely vzniknout fyzicky (i když u stavební techniky příliš prototypů nepředpokládám). Na základě dotazů jsou do soutěže zařazena i "pomocná vozidla" - např. souprava s podvalníkem na přepravu těžké techniky, ovšem součástí soutěžního modelu musí být přepravovaná technika - nelze soutěžit jen s kamionem "bez nákladu".
2) Barevné řešení - design preferujeme skutečné, existující aby byl model reálným zobrazením zaslané předlohy - lze sice soutěžit i s fiktivním designem různých "vlastních" firem, ale dodržení skutečné předlohy bude ohodceno plusově v konečném hodnocení.
3) Rok výroby skutečného vozu je libovolný, tzn. můžete vytvořit i model historického vozu, který dnes již není v provozu. Podmínkou je opět dokladovat, že daný vůz existoval reálně (foto předlohy)
4) Pokud použijete fotografii vozu / stroje staženou z internetu, zajistěte si souhlas autora fotografie s jejím zveřejněním/použitím! K fotografii připojte adresu, odkud jste ji stáhli.
5) Nelze soutěžit s modely již zveřejněnými na http://www.minibox.webz.cz / http://www.minimodel.cz a příbuzných webech - tzn. musí se jednat minimálně o novou verzi modelu (zde je odpověď na to, zda můžu použít např. na podvalník již existující techniku - ano, ale musí být minimálně v reedici pro soutěž).
6) Pořadatel soutěže si vyhrazuje konečné právo rozhodnout, zda daná předloha splňuje zadání soutěže a odmítnout předlohy/modely nesplňující kritéria - v případě pochybností, zda vámi vybraný vůz splňuje zadání, nás kontaktujte na mailu nebo zde ve foru.

Přejeme hodně štěstí a nepodceňujte výběr předlohy - již několikrát se ukázalo, že výběr atraktivní, zajímavé předlohy má silný vliv na názor hlasujících. Na druhou stranu, jen atraktivní předloha nestačí ;-)
_________________
Vstupte do obchodu
Obrázek


Naposledy upravil Tomas dne sob lis 20, 2010 23:40, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pravidla
PříspěvekNapsal: pát zář 25, 2009 17:01 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: sob dub 08, 2006 23:09
Příspěvky: 1299
Bydliště: Brno
Pravidla pro 6. kolo:

1) Přihláška do soutěže - do 30. 9. 2009 spolu s veškerými náležitostmi uvedenými v prvním příspěvku - předloha apod.

2) Uzávěrka soutěže 30. 11. 2009 - nejpozději v tento den musí být soutěžní model + veškeré náležitosti doručeny na e-mail minibox@centrum.cz. Modely došlé po uzávěrce budou zveřejněny pouze mimo soutěž a hlasování. Do předmětu zprávy uveďťe, že se jedná o hotový soutěžní model pro 6. kolo (např. Soutěž 6. kolo – model).

3) Podmínkou zařazení do soutěže je zaslání fotografie (fotografií) sestaveného soutěžního modelu spolu s hotovým modelem. Fotografie budou zveřejněny spolu s modelem, měly by proto být kvalitní - je jen na vás jak "prodáte" svou práci. Model bez fotografie sestaveného modelu - nelze se účastnit hlasování o nejlepší model. Pro účely zveřejnění fotek stačí velikost 800x600 (větší stejně musíme zmenšit), minimum je 320x240.

4) Soutěžní model:

- model musí odpovídat zadanému tématu (viz první příspěvek)

- model musí být originální tvorbou autora dosud nezveřejněnou na našich webech http://www.minibox.webz.cz / http://www.minimodel.cz a souvisejících (viz bod 5 nahoře).

- na modelu lze využít části z jiných modelů za těchto podmínek:

a) je nutné mít souhlas autora modelu, jehož model nebo část modelu použijete - rozumí se souhlas s použitím a zveřejněním.
b) u modelu musí být uvedeny veškeré převzaté věci od jiných autorů / modelů (např. "model vznikl úpravou modelu EAB Karosa xyz" nebo "podvozek je z modelu MRxy od Michala Rozínka".
c) do soutěže nebudou připuštěny modely, převzaté od jiného autora, pokud půjde pouze o změnu barevné varianty - tzv. "přebarvené modely". S přebarvenými modely může soutěžit pouze originální autor - tzn. do soutěže lze přihlásit svůj VLASTNÍ model v jiném grafickém provedení než je již na našich webech zveřejněno.
e) konečné posouzení soutěžních modelů, které vzniknou úpravami jiných modelů si vyhrazuje pořadatel. Bez souhlasu původních autorů nelze soutěžit – v 5. kole byly dva zkopírované/upravené modely bez souhlasu původní autora vyřazeny.

- povinné prvky / součásti soutěžního modelu:
a) měřítko 1:100
(v jiném měřítku nelze soutěžit)
b) kalibrace – nastavení pro tisk v měřítku 1:100
(bez kalibrace pro tisk -10% získaných hlasů)
c) návod a/nebo návodná kresba na sestavení (jako kresbu lze použít i fotografie modelu)
(úplně bez návodu a/nebo kresby -10% získaných hlasů, model obsahující podrobný a srozumitelný návod a zároveň kresbu +10% získaných hlasů)
d) foto sestaveného modelu (viz bod 3) - samostatný soubor(y) zaslané s modelem. Samostatné fotky se nepočítají jako návodná kresba, pouze jako ilustrační foto sestaveného modelu. Chcete-li využít fotku jako návodnou kresbu, zakomponujte ji k modelu/návodu.
e) chlopně + znázornění veškerých "nepapírových" dílů jako např. osy kol, držáky zrcátek atd.
f) krabičkový nebo modelový podvozek
f1) model, který bude obsahovat volitelnou možnost podvozků nebo možnost sestavit jak krabičkový tak modelový podvozek z jednoho výtisku modelu obdrží v hodnocení +10% získaných hlasů).
f2) Zvažujeme, pokud se sejde dostatek modelů, oddělit hodnocení „krabiček“ a hodnocení „model podvozků“ zvlášť. V tomto případě by v každé kategorii bylo oceněno cenami pouze 1. místo.
g) formát hotového modelu PNG, kvalitní JPG, PDF.5) Vyhodnocení proběhne po uzávěrce soutěže na základě hlasování a splnění stanovených kritérií. Výsledky budou zveřejněny na webu http://www.minimodel.cz / soutez.minimodel.cz a zde na foru.

Vyhlášeno bude celkové pořadí a autoři prvních tří míst obdrží ceny za ohodnocené modely (v případě rozdělení do kategorií dle podvozků obdrží cenu vždy vítěz kategorie – tzn, že soutěžící může vyhrát obě ceny, pokud bude jeho model vyhodnocen jako nejlepší v obou kategoriích).

Těšíme se na vaši účast a povedené modely.

:!: V případě nejasností, dotazů apod. nás prosím hned kontaktujte na mailu minibox@centrum.cz nebo zde ve foru, abychom včas vyřešili případné nejasnosti.

:!: Odesláním přihlášky souhlasí soutěžící s pravidly a zavazuje se je respektovat. Modely, které budou v rozporu s pravidly nemohou být zařazeny do soutěže. Admin / pořadatel soutěže si vyhrazuje právo konečného rozhodnutí v případě sporů.DO 30. 9. (do data uzávěrky přihlášek) přijímám námitky k pravidlům a pokud budou shledány jako užitečné/oprávněné, lze je ještě zapracovat do oficiálního znění. Po uzávěrce již nelze námitky zapracovat.

_________________
Vstupte do obchodu
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob říj 03, 2009 17:51 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: sob dub 08, 2006 23:09
Příspěvky: 1299
Bydliště: Brno
Přihlášené předlohy modelů pro 6. kolo:

/pokud zde chybí vaše předloha, prosím ozvěte se na mail minibox@centrum.cz/


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

_________________
Vstupte do obchodu
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát říj 09, 2009 22:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 10, 2006 18:54
Příspěvky: 1103
Bydliště: Děčín
To bude slušná hromádka staveniště :lol: :wink:

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv říj 29, 2009 18:58 
Offline

Registrován: stř srp 05, 2009 10:26
Příspěvky: 7
doufám, že se povede te meďák actrons


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 23:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 10, 2006 18:54
Příspěvky: 1103
Bydliště: Děčín
martin147852 píše:
doufám, že se povede te meďák actrons


Měl by to být AXOR

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 23:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 10, 2006 18:54
Příspěvky: 1103
Bydliště: Děčín
Pro výherce 6.kola je již připravena cena, tentokrát to není žádný model jako vždy, ale hodnotná cena Tablet .
Takže se chlapci snažte ať je ten váš kousek nejlepší.

Hodně zdaru František :wink:

Obrázek

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 23:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte dub 10, 2007 21:55
Příspěvky: 459
Bydliště: Marienbad
František píše:
Pro výherce 6.kola je již připravena cena, tentokrát to není žádný model jako vždy, ale hodnotná cena Tablet
tak to je opravdu pěkná cena, to stojí za snahu :wink: :o

_________________
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 23:45 
Offline

Registrován: pon srp 13, 2007 17:02
Příspěvky: 391
Bydliště: Choťánky
kruci... že já se nepřihlásil :) tak tomu říkám parádní cena. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 23:49 
Offline

Registrován: čtv črc 23, 2009 10:28
Příspěvky: 149
Bydliště: okolí Zlína
:shock: jo, tablet...to je dobrá věcička :)

_________________
co je malé, to je milé :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 17:40 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: sob dub 08, 2006 23:09
Příspěvky: 1299
Bydliště: Brno
D_C píše:
kruci... že já se nepřihlásil :) tak tomu říkám parádní cena. :)


Taky jsem si říkal, že jsem se měl přihlásit :-D

_________________
Vstupte do obchodu
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 03, 2009 18:11 
Offline

Registrován: stř dub 16, 2008 20:41
Příspěvky: 10
Bydliště: Česká republika
Super , TABLET je užitečná věcička...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 22, 2009 17:55 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: sob dub 08, 2006 23:09
Příspěvky: 1299
Bydliště: Brno
První 3 modely (resp. jejich autoři) dle hlasování "diváků" obdrží také nový sešit ze série Firebox - Tatru s podvalníkem a nákladem ;-)

Obrázek
(foto: František Běhounek)

Jinak první vlaštovky už mi dnes dorazily na mail, tak i vy ostatní dokončujte, finišujte, raději vše 2x zkontrolujte, zda jste na nic nezapomněli a do konce měsíce nezapomeňte odeslat model.

_________________
Vstupte do obchodu
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 22, 2009 22:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte dub 10, 2007 21:55
Příspěvky: 459
Bydliště: Marienbad
Vzhledem k nedostatku volného času (už poněkolikátý mi byla bez vysvětlení zrušena dovolená) se odhlašuju ze soutěže, neb nestíhám. Rozkreslené UNCo je odloženo k ledu (dokončeno by mohlo někdy v průběhu příštího roku) a model Volva BL71 Plus je zrušen bez náhrady.

_________________
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon lis 23, 2009 17:46 
Offline

Registrován: stř dub 16, 2008 20:41
Příspěvky: 10
Bydliště: Česká republika
Já jsem to taky zrušil...mám málo času...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz