Modelová železnice/ Zemi/ 1:300

Forum pro menší měřítka (1:250 - 1:300)
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

K tomu Kilsu: Trochu ruší černé ohybové čáry na střeše, možná by to bylo lepší bez nich, jen s šipkou naznačující ohyb.
Zemi
Příspěvky: 22
Registrován: 17.01.2011 19:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zemi »

Wasser: No já jsem vlastně ani neměl potřebně detailní fotky popisků, a když se nakonec stejně jeví jako malý bíly flek, tak je to stejně jedno :wink:

JanO: Kils se budu snažit opravit už dnes navečer... Mám teď trochu víc času, ale hned to stejně nejde :wink:
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Rýsuje se tu pěkný manipuláček, lokomotiva už taky je, teď ještě Daa-k :wink: .
http://doprava.unas.cz/Modely/zcs_742_3.pdf
Podobnost nicku autora s mým je čistě záměrná 8)
Zemi
Příspěvky: 22
Registrován: 17.01.2011 19:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zemi »

Tak to 742ku (tu červenou, k modré jsem se ještě nedostal...) mám už dva dny postavenou (omlouvám se, ale bez povolení autora, čistě pro vlastní potřebu, jsem ji přeznačil a ušpinil :wink: ) a bude jezdit se dvěma vozy Bmx... Děkuji za ni :D

Na Daa-k jsem už myslel, ale zase jako vždy... chybí mi podklady. Na Parostroji jsem nesehnal dostačující výkresy a "strýček gůgl" mi také nedal nic převratného. Navíc v Brně není moc kde si ty vozy vyfotit... Do Maloměřic přístup nemám, a poslední příbuzný železničář z Brna je v důchodu od 95tého :( ... A bohužel nemám ani potřebné publikace v zastaralé papírové formě. Vlastním jen atlas nákladních vozů z roku 1970 (aspoň myslím), a ten k vlastní smůle nemohu už pár měsíců najít :evil: , jsem to ale bordelář :oops: ... A tam by stejně Daa-k nebyl.

Na hezký manipuláček by to stejně chtělo nějakou dvouosou cisterbu, která je s mým tempem v nedohlednu... Přednost mají jiné věci.

P.S.: Vlastní-li někdo z vás hledaný výkres Daa-ku, nechť se prosím pochlubí a rozdělí :wink:
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Tak to 742ku (tu červenou, k modré jsem se ještě nedostal...) mám už dva dny postavenou
Trochu OT - jak se to lepilo? Vzorem stála plzeňská 742.323, na ČD verzi tohoto vzhledu se chystám (to přejde :evil: ).

Vlastní-li někdo z vás hledaný výkres Daa-ku...
Možná by šlo obkreslit vagónek od L. Šléšky, co kdysi vyšel v ABC.
Zemi
Příspěvky: 22
Registrován: 17.01.2011 19:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zemi »

Posílám odkaz na již třetí verzi vozu Kils, nyní již bez ohybových čar na střeše.

http://www.uloz.to/9660004/kils-zemi-1-3-pdf

JanO: No konstrukčně nemohu nic vytknout, lepilo se mi to dobře a šlo to od ruky :D Doporučuje pět z pěti zubařů :lol: (Původně jsem myslel, že by stálo za to znázornit sražené hrany přístavků, ale nakonec jsem to z důvodu nevýhodného poměru "cena/výkon" vzdal...) Jen tak dál. těším se na další tvorbu :wink:
Zemi
Příspěvky: 22
Registrován: 17.01.2011 19:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zemi »

A ještě jedno rozšíření řady Gbkkqs, nově i spěšninový vůz se známkami opotřebení...

http://www.uloz.to/9662256/gbkkqs-1-1-pdf
Zemi
Příspěvky: 22
Registrován: 17.01.2011 19:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zemi »

A teď něco pro dobrodruhy a vyznavače adrenalinových sportů... Hned když jsem začal s vlastní tvorbou (tenkrát čistě pro vlastní potřebu) tak jsem měl v hlavě dva jasné cíle. Dvě lokomotivy, které se dají považovat za srdcové záležitosti, prostě je musím mít. první z nich je laminátka... Na tu jsem ještě stále nesebral odvahu, ale plány spřádám už dávno. Ale s tou druhou jsem už začal... 556.0 aneb štokr, velký štokr nebo bugatka, prostě Tahoun s velkým T. Však jich taky bylo 510 kusů... Prostě mašina, co si modelové provedení zaslouží.

Při stavbě modelu jsem však ještě neuměl používat blender ani jiný 3D editor, proto je stavba pouze pro otrlé a na vlastní nebezpečí... pouze kalkulačka a omezené znalosti geometrie...

Model má celou řadu chyb. Přední strana budky nesedí, a s interiérem je hromadda trápení, ale proto, že se ho v nejbližší době (ale ne že nikdy) nechystám opravovat, jsem se rozhodl, že se rozdělím...

A ještě pár poznámek:
- Ta hnusná modrá příjde vyříznout (ne že byste na to nedošli, ale zkušenosti z jiných fór mě poučily...)
- Vnitřek uhláku tendru je bílý, na uhlí doporučuju uhlí. nebo barvený polystyren...
- Kdo chce lokomotivu čísla 1 až 80, doplní "uši" (kouřové plechy) velké, (ty s válci) [inventární číslo 20, s ustřiženými plechy nechme stranou :wink: ], kdežto kdo bude chtít štokry 81 až 510, doplní ty tenké uši Witte... Lepí se přímo na kotel (potřebují podložit kouskem černé špejle, nebo něčím podobným).

http://www.uloz.to/9662553/556-0-935-2- ... -verze-pdf

Příjemnou zábavu a hodně štěstí
(spíš pevné nervy...)

P.S.: Pokud to někdo riskne, a celou mašinu postaví (já jsem si troufl jen na dvě...), byl bych rád, kdyby se podělil o fotky. Díky :D Stejně tak se můžete chlubit i jinými modely :wink:
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

Daa-k

Příspěvek od NolthA »

Pomohlo by k tomu služebáku Daa-k toto:
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=2090703
Zemi
Příspěvky: 22
Registrován: 17.01.2011 19:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zemi »

Díky moc, ten výkres určitě pomůže.

Ale teď prosba: Nevíte někdo, jek u tohoto vozu (Daa-k :D ) vypadá "strop" nad plošinou? Jestli je dřevěná, popř. jak jsou orientovaná prkna atd.
Zemi
Příspěvky: 22
Registrován: 17.01.2011 19:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zemi »

Tak na Daa-ku se pracuje, a zbyla mi trocha času na vyfocení postavených modelů...

Dvojice Štokrů 556.0:

Obrázek

A ještě jednou v čele vlaku, tak, jak jí to sluší nejvíc...

Obrázek
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Stanice Petrovice

Příspěvek od JanO »

Manipuláček přijel do stanice...
Obrázek

...vozy Kils přistavil na manipulační kolej...
Obrázek

...a spěšninový vůz odevzdal na další vlak.
Obrázek
Zemi
Příspěvky: 22
Registrován: 17.01.2011 19:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zemi »

Po delší odmlce přišel čas znovu vyjít z kůží na trh.

Tentokrát pro vás mám spěšninový (Gbqs) vůz v zelené, takový, jako používá/valy ČD.

http://www.uloz.to/9738451/gbqs-pdf

JanO: Takováhle zpětná vazba vždy potěší, děkuju :wink:
Zemi
Příspěvky: 22
Registrován: 17.01.2011 19:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zemi »

A je tu další rozšíření řad našich nákladních vozů ve "třístovkovém" provedení. Konkrétně jde o řadu Gbgkks v tradičním hnědém náťeru. Tento vůz můžeme ještě dnes potkat na našich tratích ve spárech ČD, ale také posloužil jako výchozí model pro mnoho rekonstrukcí, např.: i vozy Kils z vozu Gbgkks vycházejí.

http://www.uloz.to/9745044/gbgkks-pdf

Zde řazený v manipuláku za JanOovou 742kou:
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

u toho Gbgkks by to chtělo trochu vylepšit vrata, jsou trochu komplikovanější...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Odpovědět

Zpět na „Měřítko 1:250 - 1:300 /více autorů/“