Modely v měřítku 1:300

D_C modely, fotky, návody, rady...

Moderátor: D_C

Odpovědět
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Modely v měřítku 1:300

Příspěvek od D_C »

Tak zakládám nové téma, které snad bude zaplněno i nějakými modely. Jeden zde jistě dám, bude se jednat o citylelefatna, který zde už je jednou vyfocený. jednalo se však o testovací verzi, které chyběli jisté detaily, které jsem dneska dodělal. Jako další model bude opět cityelefant ale v barvách najbrta.
Ten už mám vytištěný ve finální podobě a na něm doladím jisté detaily, které budou potřeba pro konečné lepení modelu (jedná se třeba o správně nasměrování jistých dílů, aby se neslepili obráceně)

tak, toto jsou díly, které slepovačce chyběli k dokončení:
Obrázek
jedná se o jakési boxy za podvozky.
a zde už celý set po doplnění dílů.
Obrázek
Po odladění ostré verze dám oba ešusy volně ke stažení na web do sekce "ostatní modely" a přibude k nim ještě jedna verze: ZSSK 671
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

tak zde přináším první screen ze stavby ostré verze. když jsem kontroloval zbarvení podle fotek na internetu, zjistil jsem že mi to ne zcela sedí. zbarvení jsem bral podle nákresu, který jsem našel na internetu. Původní nákres se však od reality lehce liší a tak už upravuju bary a na verzi pro širokou veřejnost bude vše jak má být.
zde zmiňovaná fotka:
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

tak model v najbrtu je hotov, nyní už jen dodělat jednotku EPJ 671, podle ní napsat návod a šup s nima ven, zde fotečka pouhá:
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

no dneska jsem se přemohl a udělal červenou verzi jednotky 671 zároveň jsem si připravil i rýhovací značky, zítra mě čeká číslování a zpracování návodu. Dneska bych chtěl slepit poslední verzi elefanta.
smart400
Příspěvky: 1
Registrován: 29.10.2010 14:34
Bydliště: křižanov kraj vysočina

Příspěvek od smart400 »

to poprvý jsi mě taky dobře v česku sou tři verze ta klasická co máš na prvním screenu tudíž červeno modro bíla potom je najbrt což je jenom modrá a bílá a potom je verze celá bílá s červeným pruhem v úrovní předních světel a s modrým pruhem v úrovni prostředních oken :D
JanO
Příspěvky: 1619
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Tak jsem začal:
Obrázek

A než se pustím do motoráku 471, tak bych prosím potřeboval osvětlit sestavu dílů 12,13 a 14. Asi tvoří sběrač, ale jakou roli tam hraje díl 12 a červené tečky na díle 7?
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

mrkni se na fotky modelu. Díl 12; jedná se o takové Téčko, to se nalepí na díl 7 a ty tečky jsou v podstatě isolační držáky celého pantografu, v 1:300 by to bylo už fakt do blázince, takže aby to nějak vypadalo, lepidlo nanes na všechny tečky kromě té nejspodnější (z pohledu vystřihovánky) a na ně nalep díl 12 po té k němu nalep na tupo díl 13, tak aby užší část dílu 13 byla přilepená k dílu 12 jakoby doprostřed k vrchní části písmena T jak je vidět zde:
Obrázek
no a pak na díl 13 na tupo přilep díl 14 s lehce zaoblenými delšími kraji jak vidíš na obrázku výš.

Jinak jsem rád že se někdo pustil do vystřihovánky. Doufám, že s ní nejsou velké problémy. Jinak držím palce při lepení
JanO
Příspěvky: 1619
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Tak už je hotová i 471:
Obrázek
Konstrukční problémy se nevyskytly, základní krabice jsem navíc značně vyztužil. Je třeba také dávat bacha na kroucení článků do "vrtule", u 471 tomu navíc napomáhá výřez pro pantograf. A možná bych ještě dodělal břicho nízkopodlažní části, třeba jako samostatný díl - krabičku, co by se lepila na základní krabici.
Najbrta nemusím :? , to spíš někdy zkusím slovenskou verzi :) .
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Parádní práce. Jsem rád, za nápady na zlepšení, model bych mohl takto upravit. Pokud na to budu mít čas a chuť se do toho vrhnout. Už jsem nad tou podlahou přemýšlel dřív, jen jsem se k tomu nedostal.
hoholu
Příspěvky: 1
Registrován: 03.10.2016 20:49

Re: Modely v měřítku 1:300

Příspěvek od hoholu »

Dobrý den ,
chtěl bych se zeptat jestli je možnost získat nějaký odkaz na modely 471(stránka nefunguje) děkuji za odpověď
hank
Příspěvky: 3
Registrován: 12.04.2017 15:07

Re: Modely v měřítku 1:300

Příspěvek od hank »

hoholu píše:Dobrý den ,
chtěl bych se zeptat jestli je možnost získat nějaký odkaz na modely 471(stránka nefunguje) děkuji za odpověď
Když mi pošleš e-mailovou adresu na athene55@seznam.cz, můžeš je mít.
Odpovědět

Zpět na „D_C modely“