Vše o Richiboxech

Ostatní modely 1:100
Odpovědět
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Ja si nemam problem priznat chybu. Ano model som robil podla origo vykresu. Prikladam aj fotky kde tvrdim a je vidno ze naraznik nieje posunuty voci kabine. Je akurat troha nizsie ako som ho dal ja ale urcite nie ako to ma FDS.
Obrázek

Obrázek
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Frenkye
Příspěvky: 891
Registrován: 07.01.2007 17:22
Bydliště: Presov, Slovakia

Příspěvek od Frenkye »

Tak aby som ešte niečo spresnil
Rischi napisla k modelu Richibox+AB Design prepač ale fakt nikto z nás doteraz netušil že AB Design je Adam Bohuš okrem toho že AB Design je aj skutočná firma inak nikde v rámci vlákna k hasičskému MANu TGS nebolo na FB napísane, že kabínu, naraz nik, kolieska mam od Suhoba (Adama Bohuša) čím možeš samotneho autora dielov aj modelárov uviesť do omylu, to len tak na spresnenie a teraz ku konštrukčným chybám za ktorými si tak stojiš

Podvozok : u Man 8x8 ma iný tvar ale budiš urobil si krabičku, ktorú zo spodu nieje vidieť
Predne odpruženie más zle nakreslené stači si fakt poriadne pozrieť kvalitny výkres od MAN-u
Zadné perovanie ( až napadne pripomína ineho autora) ale inak je správne
Ku kabine Franta Ti nevyčítal že je zle ale že ju máš posunutú veľmi dopredu a teda že ju máš predsunutú čo je fakt
Či je kabína správne dlha alebo nie sa na tej fotke už veľmi zle posudzovalo
Dalšou vecou čo Ti Franta vyčítal a s tým rovnako súhlasím že už keď vyrezávaš a zasklievaš kabínu nevyrezal si na kabíne male okno za dverami.
Čo sa tyká naraz niku za ktorým si stojíš naraz nik ma tvar ktorý svojim profilom vyčnieva nad profil kabíny a smerom pod kabínu sa pod ňu zužuje.
Čo sa týka nadstavby
Máš zlý lom nadstavby medzi prvou a druhou nadstavbou
Nesprávny rebrík na nadstavbe
Zle usporiadanie bedien na nadstavbe
Nesprávne nakreslené horne bočnice nadstavby
Nesprávne a zle nakreslené usporiadanie vnútorného priestoru nadstavby
lepšie by potom model vyzeral lepšie so zatvorenými roletami

To je len výpočet tých najhrubších chyb, ktoré som si všimol aj aj len voľným pohľadom na model a originálne podklady výrobcu auta a výrobcu nadstavieb

Viem že ani ja nekreslím dokonale modely a toto nieje ani o závisti ale je to pravidlom ak ťa niekto upozorni na chyby tak sa hneď začneš urážať a rovnako to je aj keď sme ti poniektorý autori odmietli poslať náš model.

Čo sa týka spolupráce o ktorej si hovoril i na FB nemám problém ak ide o skutočnú spoluprácu autorov ale u Teba Richi mam skôr dojem, že model aj keď je poskladaný a niekto ti prepožičia súčiastky "dobrovoľne a či nie" v skoro 90% ho prezentuješ ako svoj vlastný model a to potom fakt nieje o spolupráci ale niečom inom.
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Ten od koho si suciastky poziciavam a uverejnujem ich o tom vie a ostatny o tom vediet nemusia. Adama som oslovil preto, lebo pouzil prave moj zaklad kabiny na MAN, len ju dotiahol do dokoknalosti.
Bohuzial nie kazdemu poskytnu vyrobcovia tonu vykresov a ver ci nie pisal som roznym instituciam aby mi zaslali nejaky material.
Preto model mozno nekopiruje na 100 percent realny. Ja som s vysledkom spokojny a som na ten model patricne hrdy. Nikto iny ho stavat nebude.
Model ktory som od teba chcel som si chcel postavit este raz lebo si ho raz posielal, no ale ked je tazko poslat...je to tvoja vec, nebudem sa uz k tebe a frantovi vyjadrovat. Ked ti to zadne perovanie pride ako ukradnute, fajn mysli si co chces. Aj tak je to o rivalite autorov. Naco robil Fifa Trakker ked som ho namaloval predtym? Naco robit zas TGSko ked som ho tiez namaloval? Ak ti ide (a nielen tebe) o to ze ma odradis kreslit modely tak si na omyle. Ja ich tu prezentovat nemusim, ani na tej FB stranke...
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

ostatny o tom vediet nemusia

To jo když jsi s těmi, od koho si to půjčuješ, dohodnutý. Ovšem když dáš takový model např. do soutěže, tak už je to o něčem jiném. A věř, že se ohledně Totalky strhla ve Dvoře pořádná debata a od více lidí než jen Frenkye a Franta.



Ja som s vysledkom spokojny a som na ten model patricne hrdy. Nikto iny ho stavat nebude.

OK, však tak to má být, když je autor spokojený. Ovšem když už ho někdo upozorní na nějaký nedostatek (v dobrém) tak by buď měl reagovat, že o tom ví a děkuje, ale s modelem je spokojený a ne se jako malé děcko urazit a všechno pomazat.

A že ten model nikdo jiný stavět nebude, sice původní dohoda byla úplně jiná, to taky o něčem vypovídá (kdo neví, dohoda byla, že ho Richi dá jako bonusový model).




Ja ich tu prezentovat nemusim, ani na tej FB stranke...
Nemusíš, ale už jsem Ti vysvětloval, že pro nás to neděláš. A je fakt, že pokud budeš dělat modely jen pro sebe, že je "nikto iný je stavat nebude", pak je to asi zbytečné je kdekoliv prezentovat. Opět jsi nepochopil, o čem jsem psal, že to neprezentuješ pro nás, ale pro lidi, co modely staví a jsou zvyklí chodit pro novinky na Minimodel forum / FB, protože to tu prostě mají pohromadě. Ano, každý musí počítat s tím, že když tu něco vystaví, tak se mu nebude jen tleskat ale může se někomu model z různých důvodů nelíbit či kritizovat. Když to někdo neunese, sorry, to není můj boj.

Měj se hezky, řekl jsem vše.

PS: jo, kdybys chtěl zase objednat nějaké modely, tak můžeš klidně u konkurence, mě už nebaví chystat obálky, mít to odložené a pak to zase rušit a vybalovat. Opakovaně.
Fífa Bůček
Příspěvky: 89
Registrován: 02.04.2012 17:27
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Fífa Bůček »

Takže abych se k tomu vyjádřil i já, původně jsem nechtěl, ale když už si otvíráš pusu i na mne tak musím...

To že se vymlouváš na to, že ti nikdo nepošle výkresy, tak to je slabá výmluva, když si je dokážu sehnat i já a ostatní.

To že si mne otravoval s tím ať ti pošlu moje vybavení, to tu asi vytahovat nebudu že?

Proč jsem kreslil Trakkera? No protože někdo z nás ho musí nakreslit kvalitně a za druhý jsem ho měl v plánu dlouhodobě, stejně jako i verzi 4x4.

Fakt by si se měl probrat a nepsat tu nesmysly a hlavně ten model nevydávat za svůj..
Bucek Paper Models
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Můžete naznačit, o kterém modelu se tu vede debata? Ať jsme v obraze i my, co nepoužíváme fejsbůk 8) .
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

JanO píše: Ať jsme v obraze i my, co nepoužíváme fejsbůk 8) .
Dobře děláš :-)
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Ať se tu jen nehádáme :wink: - Rally pack (RBX-31, 32, 33) a Mercedes Benz 190E DTM (RBX-35):
Obrázek
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

až na tu šířku by to ušlo,
Obrázek
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Pekna praca
Je to kreslene podla blueprintov takze rozmery su OK
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Richi píše:Pekna praca
Je to kreslene podla blueprintov takze rozmery su OK
si děláš už prdel ze mně jinak to nejde, Mercedes se koukni na tu fotku dyť je to nesmysl jen se na to podívám. To děláš Made in China? Prosím už ne bolí mě břicho smíchy :lol:
Obrázek
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Nějak si nepřipustil možnost, že se mohla zjančit tiskárna :? . Pokud porovnám Mercedes s jinými osobáky, tak to vychází šířkově nastejno, ledaže by Mercedes měl být širší než třeba Škoda 120 nebo VW Passat. To už mi trochu rozměrově větší přijde to Suzuki, ale můžou klamat ta sousední vozidla :D .
mcgully
Příspěvky: 37
Registrován: 08.03.2010 16:22

Příspěvek od mcgully »

Podle mě budou u těhle aut rozměry kastle správně, ale hodně tam chybí to závodní rozšíření blatníků. U toho mercedesu zkresluje špatně nakreslený přední čelo, ty blinkry patří na bok a světla s maskou by zasloužila rozšířit. BMW jsou strašně úzký, e30 má na šířku 1,7 m a model má 1,4... To Richi pravděpodobně vzal jako šířku modelu jenom přední masku, která je opravdu o dost užší
Obrázek
Uživatelský avatar
Richi
Příspěvky: 368
Registrován: 29.04.2006 15:23
Bydliště: Trhovište/Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Richi »

Jo to rozsirenie by sa kreslilo a lepilo naozaj dost tazko u toho BMW. MB ma pre ediciu DTM tiez rozsirenie bodykytu.
Franto, s tim břichem bys opravdu mal neco delat
Obrázek

DRAWING: MAN TGS 8x8 Hasiči
CONSTRUCTING: SCANIA Doprastav
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“