TVORBA: Jak to jde i ve Photoshopu

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Odpovědět

Myslíte si, že by víc autorů mohlo připravovat své modely ve vysokém rozlišení?

Ano, bylo by to supr!
26
81%
No, nebylo by to zlý.
2
6%
Je mi to jedno.
2
6%
Ne, nemyslím si to.
1
3%
Nevím o co jde...
1
3%
 
Celkem hlasů: 32

Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

TVORBA: Jak to jde i ve Photoshopu

Příspěvek od Le6n »

Konečně se mi povedlo dostat k PC předělávce mého zatím prvního vlastního Minibox modelu - tahače Kenworth K-100 Red Sioux (podle komiksu V. Hanuše). Původní verze vycházela z několika oxeroxovaných listů modelu Mack Super Liner od M. Weinera a byla malována ručně. Nová verze je zcela předělána na PC v bitmapových grafických editorech (např. Photoshop, PaintShop ...). Snažil jsem se jít co do nejmenších možných detailů v grafice - co jen tiskárna dovede vytisknout. Používal jsem stínování a antialiasu, díky čemu nemá zdrojový ani vytištěný model žádné zuby a přesto je všechno jasné a čisté. Model je proveden s modelovým podvozkem s odpružením všech náprav. Jako modelové detaily jsou madla kolem dveří, madla pod sklem, palivové nádrže, plastické trouby na kabině a profilovaná zadná kola - tentokrát již 'tupláky'. Plánuji udělat i interiér vozu, to ale až ve druhé fázi. Teď mám vše nakresleno, vytištěno a jde se lepit.

Pro ukázku přikládám náhled na některé části modelu - kabina zepředu a zboku a ukázku předního a zadního kola. Vše je kvůli možnostem fóra zmenšené, zdrojové soubory jsou v rozlišení 300 dpi.

Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Skvělé :!: Spojím se s Tebou přes ICQ
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

Takže mám téměř hotovej protoyp, jdu se ještě bavit s kolama (na testovací účely jsem si půjčil kola z Tatry 111R, ty si nevšímejte - nemají správný rozchod, nejsou dělená zadná kola, prostě je to jen zkouška. Zatím to má celý kolem 70-100 dílů, plastické houkačky a světla na karoserii, madla u dveřích kabiny (zatim nejsou na foto), madla na předku kapoty, plastický chladič, prolysy kabiny, nádrže i s obručemi a plastickými kryty nádrží.

Obrázek
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

máš to dost hezké .
nechceš si ječtě pohrát s kreslením podvozku ?? něco pro inspiraci z mé plastikové zahrádečky
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Le6n »

petr.truck píše:máš to dost hezké .
nechceš si ječtě pohrát s kreslením podvozku ?? něco pro inspiraci z mé plastikové zahrádečky
Supr fotky, neco takovyho mi chybelo... Ja sem byl rad, ze jsem sehnal zabery zepredu, zboku a zezadu... Diky ...
Uživatelský avatar
petr.truck
Příspěvky: 232
Registrován: 12.04.2006 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvek od petr.truck »

ještě jedna fotka pro ukázku jak mívají americké vozidla umístněna zadní světla (jsou kompletně červené)
model je trochu starší cca 14let tak omluvte kvalitu obtisků na zadních plácačkách
Obrázek

samozřejmně na tomto podvozku je sklápěcí nástavba a tak zadní příčka s otvory nebude shodná s příčkou na tahači návěsů :wink: vyfotil bych zezadu ten červený ale je v kanadské verzi a tak má jinou světelnou lištu a blatníky přes kola ameriky mají poze vzadu plácačky a před první nápravou poloblatník ..... takto :
Obrázek

PS : Budeli někomu zcházet materiál k jakému koli Nákladnímu vozu či návěsu je možnost obrátit se přímo na mne rád pomohu buť přeskenováním rozměrového náčrtku a fotografií z materiálů či nasměrováním na správný zdroj :D
BUMBÁC
Příspěvky: 19
Registrován: 09.04.2006 19:33
Bydliště: Plzeň

Re: Jak to jde i ve Photoshopu

Příspěvek od BUMBÁC »

Le6n píše:
Pro ukázku přikládám náhled na některé části modelu - kabina zepředu a zboku a ukázku předního a zadního kola. Vše je kvůli možnostem fóra zmenšené, zdrojové soubory jsou v rozlišení 300 dpi.

Obrázek
To bude ke stažení???????
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to jde i ve Photoshopu

Příspěvek od Le6n »

BUMBÁC píše:To bude ke stažení???????
Jo, nejspíš jo. Jenom too musím upravit do publikovatelný verze (návod, nákres). Ale nejdřív ten upravenej LIAZ...
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Miko
Příspěvky: 69
Registrován: 10.04.2006 19:12
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to jde i ve Photoshopu

Příspěvek od Miko »

To bude weiner určitě rád...... :lol:
Autor Mikoboxů ze stránky http://mikobox.uverysburinkou.cz
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to jde i ve Photoshopu

Příspěvek od Le6n »

Miko píše:To bude weiner určitě rád...... :lol:
Proc? CO ma Weiner s tim Kenworthem spolecnyho? Krom toho meritka a stylu vubec nic, je to nakresleny odgruntu...
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Uživatelský avatar
Miko
Příspěvky: 69
Registrován: 10.04.2006 19:12
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to jde i ve Photoshopu

Příspěvek od Miko »

Zaslal: po říjen 16, 2006 12:36 pm Předmět: Jak to jde i ve Photoshopu

--------------------------------------------------------------------------------

,,Konečně se mi povedlo dostat k PC předělávce mého zatím prvního vlastního Minibox modelu....."

Sorry, pochopil jsem to blbě, myslel sem, že je to z weinerovo miniboxu
Autor Mikoboxů ze stránky http://mikobox.uverysburinkou.cz
Uživatelský avatar
Le6n
Příspěvky: 373
Registrován: 12.10.2006 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to jde i ve Photoshopu

Příspěvek od Le6n »

Miko píše:Sorry, pochopil jsem to blbě, myslel sem, že je to z weinerovo miniboxu
No mozna sem to i ja blbe napsal, puvodne sem ten K-100 udelal jenom 'rukato', ted jsem to udelal odgruntu vsechno na PC. Model je 100% muj vlastni autorsky a nema s modely M. Weinera (krome filosofie) nic spolecnyho.
Obrázek
V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely...
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“