Bucobox

Bucobox modely - MB Actros a další

Moderátor: mbactros

Odpovědět

Nove modely actrosov od Bucobox maju obsahovat aj jednoduchu hranatu kabinu, alebo iba modelovu zaoblenu?

Iba zaoblenu verziu.
17
31%
Zaoblenu aj hranatu verziu kabiny.
37
69%
 
Celkem hlasů: 54

mbactros
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.08.2007 22:32
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od mbactros »

Jeeej, velmi pekne, mam radost.
Ja pouzivam papier 120g, obycajny, nie leskly, ale mne ten lesk vytvara laserova tlac tych modelov. Z tej fotky naozaj usudzujem, ze pouzivas zbytocne hruby a aj nie velmi vhodny, lebo sa dost "strambe, krusi" na niektorych miestach, takze moje odporucanie sup do papiernictva alebo kancelarskych potrieb a nakupit 120g papier, ten je najlepsi, pretoze spravis ako vacsie diely, tak aj detaily, mne sa s nim robi velmi dobre.
Lubo-mbactros-BUCOBOX
Twyggy
Příspěvky: 7
Registrován: 02.04.2008 21:10
Bydliště: Choceň

Příspěvek od Twyggy »

Tak to bude tim, pouzivam papir 200g obycejny, Takze odtahovku si necham vytisknout jeste jednou ale na 120g a z laseru 8) On tenhle papir je fajn, ale vymodelovat detaily da zabrat a jak rikas, na nekterych mistech to nevypada zrovna nejlip :oops: Jsem zvedavy jak dopadne ten petinapravovy Actros jelikoz je vytisteny na lesklem papiru 200g laserem :D
Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 529
Registrován: 13.09.2006 22:51
Bydliště: Brandýs n/L - Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra »

Já používám na nákladní auta 120g, na osobáky 100g.
Některé minidetaily si vytisknu na 80ku a např. karoserii autobusů na 160.
A zatim to všechno šlo dobře lepit
[url=http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/][img]http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/muj_banner0.jpg[/img][/url]
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Silnější papír se dá loupat (použil jsem to několikrát)
Všechny moje fotky podléhají autorskému právu a nelze je bez povolení dále šířit
Uživatelský avatar
Vlastimil Pojman
Příspěvky: 49
Registrován: 10.02.2008 21:39
Bydliště: Fredericton, New Brunswick, Kanada (Cheb, Lovosice)

Příspěvek od Vlastimil Pojman »

Tak tady je muj pokus postavit peknej mbactros, tech kolecek bylo opravdu moc. Neni to tak pekne postaveny jako Lubovo ale konecne to je aspon hotovy.

Obrázek
Obrázek
mbactros
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.08.2007 22:32
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od mbactros »

Pekne! pozeram ze sa to daj aj postavit, to som rad... :lol: Jeden dotaz, velky majak so stojanom na nadstavbe mas otoceny opacne, to co smeruje dopredu ma smerovat dozadu a opacne, vsimni na mojich fotkach. Ale inac pekna praca, tak celkovo som uz dostal fotky od troch dalsich ludi, ktori to poskladali okrem mna: Ty, Míra a Marian... dufam ze som na nikoho nezabudol.
Lubo-mbactros-BUCOBOX
Uživatelský avatar
Vlastimil Pojman
Příspěvky: 49
Registrován: 10.02.2008 21:39
Bydliště: Fredericton, New Brunswick, Kanada (Cheb, Lovosice)

Příspěvek od Vlastimil Pojman »

Aha, tak to asi protoze vcera upadl a kdyz jsem ho tam znovu lepil tak uz jsem se nedival na fotky. Tak to jeste dneska opravim.

dik
mbactros
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.08.2007 22:32
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od mbactros »

Uz dlhsiu dobu si pisem s jednym chlapikom cez mail, ktory okrem ineho sklada aj moje vytvory, posiela mi sem - tam fotky a poprosil ma, aby som ich zverejnil na tomto fore, takze menovite Actros Kofola, Smidbersky a Jefta v podani Mariana Gaspara...
ObrázekObrázekObrázek
Lubo-mbactros-BUCOBOX
mbactros
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.08.2007 22:32
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od mbactros »

Takze priatelia, slovo do bitky. Predstavujem pocin cislo 9 - Jefta II. Ale pozor!!! Nebude k stiahnutiu, dostane ho ten clovek, ktory mi posle a na fore zverejni fotku postavenej Jefty zltej. To je jedina no nemenna podmienka. A teraz k modelu...
Takze Jefta II alebo MB Actros 4153 8x8 Jefta stredisko Presov.
Ked som sa do toho pustal, nevedel som co ma caka, jeden pozrie - podobne, no realita ina. Takze najprv predloha...
Obrázek
Zaciatok klasika - ram plus perovanie, napravy, kardany rozvodovka - rozdiely - dlhsi ram, vacsi razvor, hnane predne napravy, rozvodovka, ine disky a naboje prednych kolies, o dva kardanove hriadele naviac...
Obrázek Obrázek Obrázek
A auto stoji na svojich...
Obrázek Obrázek
Lubo-mbactros-BUCOBOX
mbactros
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.08.2007 22:32
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od mbactros »

Zatial mam v zozname opravnenych cakatelov troch ludi: Míra, Marian Gaspar a Vlastimil Pojman. Ak som na niekoho zabudol, nech sa pripomenie a ostatni, ktori mate zaujem, hor sa do lepenia zlteho brata. :)
Este som dnes nieco stihol, kabina + detaily = stresne okno a blatniky, rozdiely - tento ma kabinu typu MP1. Trochu som sa pohral a vyrezal som "vzduch" na spodnych stupackach.

Obrázek

Obrázek
Lubo-mbactros-BUCOBOX
JanO
Příspěvky: 1636
Registrován: 24.05.2006 11:38

Jefta

Příspěvek od JanO »

Pěkná návnada, asi do žlutého bratra střihnu :lol: .
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Sakra, sakra a já ještě pořád nemám dodělaného Šmidberského, to abych s tím konečně začal něco dělat... :oops:

No, snad zadání k tisku je první a doufám, že i ten správný krok! :lol:
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

je to časově omezená nabídka? nebo stačí když to slepím třeba za měsíc?
napřed bych chtěl dolepit Pragu Golden od PMHT.
Všechny moje fotky podléhají autorskému právu a nelze je bez povolení dále šířit
Uživatelský avatar
Vlastimil Pojman
Příspěvky: 49
Registrován: 10.02.2008 21:39
Bydliště: Fredericton, New Brunswick, Kanada (Cheb, Lovosice)

Příspěvek od Vlastimil Pojman »

Parada tak to se uz tesim, vypada to pekne. Doufam ze se mi podari se do toho zas tak nekdy pustit, ta Jafta I mi dala docela zabrat. Ted se zrovna budu stehovat do New Brunswicku, zacina mi 11 mesicni kurs, takze zatim nevim jestli budu mit cas se moc poustet do modelu ale kdyz to pujde tak jich par postavim.

Dik
mbactros
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.08.2007 22:32
Bydliště: Prešov, SR

Příspěvek od mbactros »

Tak pozeram ze sa hlasia dalsi zaujemcovia... vela uspechov pri stavbe vsetkym prajem a tesim sa na foecky.
To Budulman: nie je to casovo obmedzene, ja ten model u seba v pocitaci samozrejme zachovam, takze nie je problem poslat to aj na Vianoce :lol: takze pohoda, klidek, leharo...
Lubo-mbactros-BUCOBOX
Odpovědět

Zpět na „Bucobox“