Tvorba a stavba modelů LBS systém

Vše o modelech LBS systém 1:100
Odpovědět
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

KRUPP

Příspěvek od JanO »

Ta první fotka je moje :lol: , ty opory jsou v přepravní poloze. V pracovní by ještě měly být dole doplněny nohou s talířem. Jinak to černé je špejle. Ale sám nevím, jestli to mám dobře :roll: .
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Přidávám fotky rozestavěného autojeřábu od Mariana

Obrázek
Obrázek
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Pro případné následovníky detail uložení výfuku u nejnovější Tatry:
http://fotoalba.cz/fotky/15961130
Mám to odpozorované z Tatry 1:1, akorát u nich byl přes výfuk ještě jakýsi "koš".
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Tak další dotaz, tentokrát snad ve správném topicu :D
Nelepil náhodou někdo bonusový tahač Volvo FH 12? Přijde mi totiž, že nesedí kresba, resp., že čelo je o něco kratší než by mělo být a tentokrát to výjimečně asi ani není rukama...
Obrázek

A hned přidám další dotazy. za prvé - netuší někdo, k čemu je ta ještě nevystřižená část? A za druhé, pokud si auto zkušebně poskládám, podle rysek by mi rezerva vycházela nad podvozek, ale jediný obrázek, který jsem s rezervou našel, ji zobrazoval přesně obráceně, tedy pod rámem podvozku. Takže? Nějaký kamionový znalec, pls? :(
Obrázek

A ještě jeden edit, mě tak napadlo, že bych asi měl kolo seříznout (je to vlastně i naznačeno ryskou) a opravdu otočit jako pod rám, protože tam, kde je v modelu "hmota" je v reálu prázdno. Souhlas?
Lubo_K
Příspěvky: 15
Registrován: 22.06.2008 21:01
Bydliště: Prešov; SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lubo_K »

to faltič:
1. ten nevystrihnutý diel zlep a nalep za kabínu na rám, je to plech po ktorom sa dostane vodič k zásuvkam pri pripojovani návesu. (napr. http://www.klmodel.szm.sk/stranka/actros/actros_05.htm )
2. rezervu nalep na držiak a umiestni smerom dole pod rám ( http://www.klmodel.szm.sk/stranka/fh16g/fh16g_5.htm )

Lubo
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Zupa! :lol: Díky moc, hotový model k nahlédnutí v v sekci aktuálních počinů.
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Tak jsem asi čím dál tím natvrdlejší, ale může mi někdo opět poradit, jak přijde složit a nalepit tento díl - viz obr.? Chápu že má přijít mezi rám a nástavbu, ale jak, to mi fakt nedochází. Je to se mnou vůbec možný? :shock:
Obrázek
adam
Příspěvky: 98
Registrován: 09.04.2007 18:40
Bydliště: Stará Turá, SR

Příspěvek od adam »

mal by si to zlepit do krabicky a prilepit na podvozok a na to potom prilepit nastavbu, a tym navijakom by to malo ist dozadu...
Obrázek
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Tenhle obrázek jsem taky studoval, ale není žel moc průkaznej anebo jsem fakt totálně natvrdlej. Ale do krabičky se to slepit nedá, podle naznačení to má být asi účko s vlepenýma vnitřkama (ale proč?!) - trošku mi ale uniká, jak dál - ta fotka trochu klame, záď s navijákem není z toho dílu, ale z dalšího, který přijde pod korbu nalepit...
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

tahač

Příspěvek od JanO »

Koukni do diskuze LBS-PM, tam jsem dával fotku odzadu (ale taky tam asi nic vidět nebude :? ). Ty "vnitřky" jsem odstřihnul a nalepil jako účko z boku na rám pod korbu. Pokud tam máš nalepené bedny tak bych to dlouhé černé ohnul a nalepil přímo na rám (taková krabička bez chlopní).
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Ty šedé "vnitřky" jsou na vyztužení protože LBS a Franta taky tisknou na 80 g papír . Jinak tento model je LBS-PM takže dotazy patří sem viewtopic.php?t=200&start=30
Všechny moje fotky podléhají autorskému právu a nelze je bez povolení dále šířit
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Dobrý den, kluk si z Vašich stránek stáhl tuto Tatru a právě jsme se
zasekli na držáku valníku s navijákem. Není nám jasné jak tento díl
patří natvarovat a nalepit. Z fotek na webu je jasné jen to co je v
názvu dílu ale jak tam má být (jestli ten kříž vyříznout)?? Aspoň nějaký
tzv. rozstřel dílů by tam mohl být pro začínající modeláře.
Děkuji za odpověď.
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Kterou Tatru ?
Jestli tu letištní tak to už řešíme o pár příspěvků výše :wink: .
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

BSS

Příspěvek od JanO »

Jeden bonusový model ve stavbě:
http://fotoalba.cz/fotky/19882600
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

T816 4x4 CAS K27

Příspěvek od JanO »

Odpovědět

Zpět na „LBS systém“