Tatry od Baryka...

Ostatní modely 1:100
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Jo to máš pravdu. Ale jak jsem se zmíníl na začátku témy, tak toho času bylo velmi málo a byl jsem rád, že jsem to stihnul. Samozřejmě připomínky a návrhy na vylepšení beru na vědomí a snad se je i pokusim zapracovat spolu s nevyhnutelnýma úpravama (diferáky, centrální roura, imitace motoru...). Plastická a sklopná korba to určitě vrhne zas o stupeň vejš, a na kabině mě už taky pár plastických drobností napadlo :roll:
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Baryk píše: a na kabině mě už taky pár plastických drobností napadlo
Jestli bys měl zájem, můžu nabídnout podstatně propracovanější boudu:

Obrázek Obrázek

Oběma by nám to usnadnilo práci (o sklopky bych se rád pokusil taky, ale nebude na to asi čas) :wink: . Stejně její zdroje časem uvolním k individuálním výtvorům, modifikací tatrovek je nepřeberně a sám bych to kreslit asi těžko zvládal. Kdybys měl zájem, písni soukromou zprávou.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

Baryku, o Vánocích asi dostanu novou barvu do tiskárny a už si brousím nůžky. Zatím musím slepit: sdkfz. 251, T-34, Corsair a Ki-61 (ani jeden minibox) a dodělat k nim diorámky.
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

to Automaticke_pero:
Dík za nabídku, poslal jsem SZ

to Vojta:
Tatra bude k dispozici až po nutných úpravách a doplnění některých vynechaných věcí...

Rozhod jsem se, že až příde správnej čas, tak Tatřičku zveřejnim... cca 1. kvartál 2008... Snad 8)
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

Sem tu zas já. Vidím, že sis pěkně máknul. Já ne svém Gradu T813 do soutěže dělám jako malý díl pouze reflektory a už mi z toho hrabe :shock: . Podvozek sice taky dělám modelový, ale bez těch rour a podobných drobásků. Už tak jsem měl problém vyřešit to aby nebylo v prostoru u kol vidět bílý vnitřek modelu. A největší sranda bude vyrobit pohyblivý odpalovací systém a při stavbě obmotat kolem špejlí 40 odpalovacích otvorů.

Ale to jsem se moc rozepsal o svém modelu. Tatřička je výborná až ji uveřejníš tak si na ni určitě udělám jeřáb nebo něco podobného už jsem si vyhlíd fotku.

Neudělal bys mi jako další model T-34. :)
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Mě to neva že se rozepsal o svým modelu, klidně přihoď i fotky... Ty výmetnice raket (nebo jak se tomu říká) by možná šli udělat z trubiček uchošťouchů, ale neni tak tenkostěná jako papírová a taky nevim jak by to vycházelo rozměrově, trubička má asi 2,5mm vnější průměr.

Máš na mysli T-34 1/100? Jediný co sem viděl je Cromvel a Panter, ale to jsou hranatý tanky a Téčko je proti nim děsně kulatý...
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

jo no právě to tu ještě nebylo (nejlepší by byl tank č. 102-Rudý), Nebo bych ještě prosil
o Leoparda nebo Abramse
Naposledy upravil(a) Vojta dne 11.12.2007 17:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

,,špilky" do uší by použít nešly protože raketa má hlavici 122mm a v měřítku 1:100 je to 1mm + -, Model není dokončený hotovou mám kabinu ten bordýlek mezi kabinou a zásobníkem na rakety a půlku podvozku, až to bude
poprosil bych tě o betatest a zaslání fotek abych do soutěže vůbec moh protože do vánoc tiskárnu mebudu asi mít k dispozici (spíš barvu než tiskárnu). jestli chceš můžu sem hodit dosavadní pokrok na modelu, ale to asi k ničemu nebude, navíc bych tím mohl pomoci Frenkyemu :shock:
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Těší mě Tvá důvěra na betatest, ale nevim jestli v tomdle směru budu moci sloužit. Jakej by měl bejt termín a o jakou soutěž de? Protože co se lepení týče jsem dost línej - viz plastová CASka - půl roku rozdělaná a už měsíc jsem na to ani nehráb a už mi zbejvá jen půl roku na dokončení. Taky to má bejt soutěžák a premiéru plánuju na ModelBrnu 2008.

Já myslel že jsou větší, na 122 by se nechala použít 1,2 jehla - ta růžová, ale nevim jak je to tam dlouhý, z jehly je při troše dobrý vůle použitelných 35mm.

Co se těch tanků týká: V plánu je nemam a jen tak mít nebudu. Nemam k tomu vztah. Ani k tomu nehromadim žádný podklady. Leopard a Abrams se mi nelíběj. Je mi líto...

A jelikož Tatra je má prvotina, tak další modely (jestli nějaký další bude) budou zas Tatry...
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

Františkova soutěž o nejlepší model Tatry myslím že se ještě můžeš přihlásit.
Na fótu ji najdeš v témě ,,soutěž o nejlepší model 1:100" pátá od zhora.
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Baryk píše:
Já myslel že jsou větší, na 122 by se nechala použít 1,2 jehla - ta růžová, ale nevim jak je to tam dlouhý, z jehly je při troše dobrý vůle použitelných 35mm.
40 jehel to by bylo jak u feťáků :P
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

Já nevím ale ten model by pak vyšel pěkně draho, Frenkye jak to řešíš ?
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Vojta píše:Františkova soutěž o nejlepší model Tatry myslím že se ještě můžeš přihlásit.
Na fótu ji najdeš v témě ,,soutěž o nejlepší model 1:100" pátá od zhora.
není to jenom moje soutěž, je to soutěž nás všech, jelikož mi všichni jí dáváme dohromady, já jí jen koordinuji za pomoci Tomáše. Na 4.kolo je mírná změna v hodnocení, kdy přibudou rozhodčí, kteří prověří kvalitu našich modelů. Do soutěže se lze zapsat i dodatečně, stačí poslat e-mail na f.behounek@karneval.cz
více na http://www.soutezminibox.wz.cz a dát sekci IV.kolo nebo Pravidla
Obrázek
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Budulman píše:
Baryk píše:
Já myslel že jsou větší, na 122 by se nechala použít 1,2 jehla - ta růžová, ale nevim jak je to tam dlouhý, z jehly je při troše dobrý vůle použitelných 35mm.
40 jehel to by bylo jak u feťáků :P
No před časem jsem kupoval asi 20 ve 4 rozměrech a několik stříkaček a pani v lékárně byla v pohodě, voni ty feťáci používaj většinou inzulínovky, todle už jsou jehly jak kráva :lol:
Ceny jehel nejsou zas tak drastický, jestli kolem koruny za kus. Ale je pravda, že bych to použil jako vylepšení a ne jako standartní součást modelu. Jinak to vyřešit namotáním jedný vrstvy 80-100 papíru na něco s vhodným průměrem (1,2mm).

Soutěž si pořádně pročtu a uvidim jeslti se přihlásim. Čet jsem něco o 4 pohledech předlohy, což by byl dost problém, mam 2 a jsem rád aspoň za to :lol:
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 118
Registrován: 05.09.2007 18:34
Bydliště: zubří

Příspěvek od Vojta »

A kdes to čet, já poslal jednu a vzali mi to
:shock: :shock: 8)
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“