TVORBA: Kombinace pocitace a stetce.

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

TVORBA: Kombinace pocitace a stetce.

Příspěvek od Colonel32 »

Napad ktery zde prezentuji zatim vznikl jen v me hlave, a nevim o tom, ze by byl prakticky vyzkousen - presto bych vsak ocenil nejakeho dobrovolnika (jinak to budu muset ozkouset sam)

Muj napad je takovyto: Vzit nejaky hotovy mikobox nebo papercase (nebo udelejte plastni), a odstranit barvy. Cernobilou kostru zvetsit tak na 4nasobek puvodni velikosti, a vytisknout. Tento vytisteny model pak doladit 1) Cernym fixem nebo gelovkou, aby se zarovnaly hrany, a 2) vymalovat barvami - vodovkami nebo temperami - tim se da dosahnout nejake barevne rozmanitosti, navic ve vetsim meritku se daji snaze dodelat nejake detaily - a model nasledne naskenovat, a zmensit na puvodni velikost, myslim, ze vysledek by mohl vypadat velmi profesionalne.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

To Colonel32: Tento nápad vypadá zajímavě, asi by to opravdu chtělo vyzkoušet.

All: Rád bych se tu zmínil o častém dotazu, který chodí na mail - Jaké programy používáte (mám použít) pro tvorbu modelů?

Takže v podstatě vím o těchto.

Malování - klasické Malování ve Windows (např. Paper Case a mnohé další)
Adobe Photoshop - použit např. na úpravu Xeny + návěsu do verze Tuning Cup (http://www.tuningcup.cz)
Corel Draw - vektorová grafika, odstraňující problémy se správným měřítkem a zvětšováním/zmenšováním modelů
Adobe Illustrator - ? Zde bych přivítal více informací, zejména o výhodách a nevýhodách oproti Corelu a Photoshopu

Z osobních zkušeností: dělám teď jeden model ve Photoshopu, ale vzhledem k výhodám vektorové grafiky další model bude asi v Corelu. Využíváme také tvorby modelů v Malování s tím, že některé efekty se dodělají ve Photoshopu, protože takové funkce zkrátka Malování nemá.

Více o tvorbě modelů můžete také najít na fóru http://www.papirovemodelarstvi.cz
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

VB set se dela ve Photoshopu 7.0 ENG
Uživatelský avatar
NolthA
Příspěvky: 99
Registrován: 16.04.2006 16:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od NolthA »

No ohledně počítačových programu, já ted chci dělat pokusy s CALISTO od Zonera, (nebo jak se to píše :lol: )
pokud to bude v pohodě dám vědět
Uživatelský avatar
Colonel32
Příspěvky: 321
Registrován: 09.04.2006 23:42

Příspěvek od Colonel32 »

tak jsem udelal pokus... obnovovani stareho miniboxu ve photoshopu bylo narocnejsi nez jsem myslel, tak jsem to vyjel na 4nasobnou velikost, a zkusil to propiskou... jeste naskenovat, a narvat tam original detaily a barvy...

Obrázek
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 55
Registrován: 21.06.2006 15:22
Bydliště: Slovakia-Spišská Nová Ves

Příspěvek od Dominik »

mam neikolko vlastnych modelov napr.ot-ALIGATOR,tank CHALENGER :? :wink: :wink:
come-back
Příspěvky: 1
Registrován: 30.08.2006 22:39

Příspěvek od come-back »

mno padla tady zmínka o foto krámu, já bych dodal že někteří nejsoutak dohatý aby si kupovaly komerční software.Tak já napříklak používám gimp (bitmapová grafika) a inscape (vektorová grafika). oba sou zcela zdarma,
a existují jak pod linux tak i pod windows.
mán je ń skype (eagle.e)
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“