STAVBA:Tisk modelů - kvalita, správná velikosti, papíry atd.

Návrhy na nové modely, modelářské akce, postupy a rady pro tvorbu modelů a pro sestavování - lepení modelů atd.

Moderátor: Martin Happy

Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 529
Registrován: 13.09.2006 22:51
Bydliště: Brandýs n/L - Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra »

U nás - Brandýs nad Labem - také bez problémů v papírnictví. Koupím vždy jeden balík od každého a je to.
[url=http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/][img]http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/muj_banner0.jpg[/img][/url]
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Papír

Příspěvek od JanO »

Míra: I 140g? Ten marně sháním už delší dobu. Jinak tady v Olomouci chodím do COPY centra pro 120g a do papírnictví na náměstí pro 160g.
Uživatelský avatar
Míra
Příspěvky: 529
Registrován: 13.09.2006 22:51
Bydliště: Brandýs n/L - Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Míra »

140 nepoužívám, tak ani nevím, jestli mají. Vystačím si s 80, 100, 120, 160.
[url=http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/][img]http://www.maurice_freedom.websnadno.cz/muj_banner0.jpg[/img][/url]
jerryholk
Příspěvky: 4
Registrován: 16.09.2008 13:18

Příspěvek od jerryholk »

jak dlouho vůbec vydrží takový papírový model než začne blednout atd.Papír přeci není tak odolný jako kov či plast který vydrží desetiletí i staletí
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Je to podle kvality tisku a papíru. Pokud jej dáš na okno tak kontaktní strana modelu se světlem bude blednou rychleji a do roka bude po modelu z jedné strany. Nejvíce vydrží leseroví tisk na kvalitním papíře. Zatim jsem blednutí nepozoroval, ale na leseru tisku teprve půl roku.
Obrázek
technik
Příspěvky: 495
Registrován: 12.02.2007 15:25
Bydliště: Louny

ochrana barvy

Příspěvek od technik »

kdysi se prodával sprey s UV filtrem pro ochranu barevných fotografií před vyblednutím. Mám s ním chráněnou fotografii skoro 25 let a je stále stejná. Protože jsem ten sprey už nikde nesehnal, několikrát jsem vyzkoušel lak na vlasy s ochraným UV filtrem, kterým jsem nastříkal model ještě před lakováním a po roce jsou barvy zatím stálé.
Memphis
Příspěvky: 21
Registrován: 03.09.2010 21:59
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Memphis »

Také si dovolím něco přidat.

Papír:
matný papír přímo určený pro tisk ( je krásně jemný a hladký ) gramáž 120.
Koupíte v lepším papírnictví ( u nás je dokonce prodávají kusově, tak že nemusíte kupovat celé balení, jen tolik kolik zrovna potřebujete )

Tiskárna:
Laser nebo inkoust ? První se v ohybu drolí a druhý se zase může rozmazat, co s tím ?
No já to vyřešil následovně, Model tisknu na obyč šunt inkoustové tiskárně Hp co sestra dostala k novému pc ( tak že určitě žádná super kvalita cena bude tak 1200 Kč )
( Tiskl jsem na nové tiskárně s novými barvami tak že tisk je krásně ostrý, ale bůh ví co inkoustovka bude předvádět za dva roky )

Tisknu na výše zmíněný papír, po vytištění celý arch tak jak je nastříkám fixativem ve spreji ( používají malíři na fixování barev na papíře, cena cca. 90 Kč za 300ml )
Opět ho zakoupíte v nějakém lepším papírnictví či obchodě s uměleckými potřebami.

Postup:
já každý arch nastříkal 2x až 3x pěkně zlehka a přiměřené vzdálenosti, pokud budete stříkat z blízka silnou vrstvu bude vám po zaschnutí dělat lesklé fleky.
A mezi každou z těch tří vrstev sem ten arch papíru pěkně do sucha vyfénoval :D Matnost papíru zůstane stejná.

Procedura je to sice pracná ale výsledek stojí za to ( nemusíte tisknout draze na laseru a inkoust se vám už jen tak nerozmaže )
A ještě něco, fixativ lepivost papíru nijak nesníží tak že můžete lepit lepidly na papír jak jste zvyklý.
No kvalitu tisku můžete porovnat ostatně samy.

Zde pár fotek tímto způsobem vytištěného a ošetřeného modelu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A nebo se můžete podívat na fotky z tohoto vlákna, fotek je tam více:
viewtopic.php?t=939

Tak to bylo něco málo rad odemne, snad vám budou k užitku.
Odpovědět

Zpět na „Obecná diskuze o modelech + tvorba + stavba modelů“