10. kolo - 2014 /Komunální technika/ + modely ke stažení

Zapojte se do soutěže o nejhezčí model 1:100. Více informací uvnitř
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

10. kolo - 2014 /Komunální technika/ + modely ke stažení

Příspěvek od Tomas »

10.kolo - Technické služby, komunální či silničářská technika

Soutěžní rok 2014 je tu a jak se už stalo tradicí, soutěž bude vyhodnocena ve Dvoře Králové nad Labem v rámci Výstavy papírových modelů, kterou pořádá Michal Rozínek a Minimodel team je zde v sobotu hostem.

Zde jsou pravidla pro tvorbu modelů - v podstatě jsou stejná jako dříve, hlavní změnou je to, že model musí být možno také sestavit v jednoduché krabičkové verzi ve stylu Minibox, Paper Case atd. Ve stručnosti - krabičkový podvozek / model je povinnou součástí soutěže, protože i přes špičkové a propracované modely stále chceme, aby zůstal zachován původní princip - pěkný jednoduchý model, který sestaví bez problémů i děti či méně zkušení modeláři.

Pravidla a doporučení podrobně:

1. Musí se jednat o skutečný stroj, techniku, automobil atd., který reálně sloužil v rámci technických, městských či silničářských služeb apod. Toto prosím doložte fotografií předlohy či podobným způsobem. Ze soutěže jsou vyloučeny vozy IZS /hasiči, policie, záchranná služba apod./

2. Měřítko 1:100

3. Nelze soutěžit s modely již zveřejněnými na http://old.minimodel.cz / http://www.minimodel.cz a příbuzných webech - tzn. musí se jednat minimálně o novou verzi modelu.

4. Pokud použijete v modelu či přihlášce fotografii vozu / stroje staženou z internetu, k fotografii připojte i adresu, odkud jste ji stáhli, případně si domluvte použití fotografie s jejím autorem / webem apod.

5. Model bude na Výstavě ve Dvoře Králové 2014 vystaven alespoň v sobotu 31. 5. 2014 pro účely hodnocení (pokud do Dvora Králové nemůžete přijet, kontaktujte nás včas ohledně zaslání modelu poštou či jiným způsobem, jsme schopni ve většině případů to nějak vyřešit :-)

6. Uzávěrka dodání veškerých dat a modelů v elektronické podobě bude 18. 5. 2014, vyhodnocení proběhne 31. 5. odpoledne dle harmonogramu výstavy.

7. Soutěžní model bude přijat pouze do soboty 31. 5. 2014 do 11:00, poté se již nebude moct zařadit do soutěže. Vyhlášení soutěže proběhne v odpoledních hodinách (bude upřesněno na místě). Autor modelu nemusí být přítomen na výstavě a hodnocení, pouze model - ale VELMI RÁDI VÁS VŠECHNY UVIDÍME!

Případné změny a doplnění pravidel najdete zde v tomto foru.

případné dotazy SZ na minibox@centrum.cz a frantadc@gmail.com - na OBĚ tyto adresy také zašlete hotový model.

Pro výherce budou připraveny drobné výhry.

Přihlášky a podrobnosti pro modely - 10. kolo:


1) Přihláška do soutěže - do 01.04. 2014 spolu fotografií předloh, názvem vozidla, případně specifikací kde slouží/sloužilo, dále jménem soutěžícího a emailovou adresou. Do předmětu uveďte "Přihláška - soutěž 10. kolo" apod.


2) Podmínkou zařazení do soutěže je zaslání fotografie (fotografií) sestaveného soutěžního modelu /obě verze/ spolu s hotovým modelem a následně doručení hotového modelu do Dvora Králové. Fotografie budou zveřejněny spolu s modelem, měly by proto být kvalitní - je jen na vás jak "prodáte" svou práci. Pro účely zveřejnění fotek stačí velikost 800x600.


3) Soutěžní model:
- model musí odpovídat zadanému tématu /v případě pochybností se ozveme po doručení přihlášky/
- model musí být originální tvorbou autora dosud nezveřejněnou na našich webech http://old.minimodel.cz / http://www.minimodel.cz a souvisejících
- na modelu lze využít části z jiných modelů POUZE za těchto podmínek:
a) je nutné mít souhlas autora modelu, jehož model nebo část modelu použijete - rozumí se souhlas s použitím a zveřejněním a TENTO SOUHLAS MUSÍ BÝT UVEDEN U MODELU, NÁVODU K MODELU APOD.
b) u modelu musí být uvedeny veškeré převzaté věci od jiných autorů / modelů (např. "model vznikl úpravou modelu EAB Karosa xyz" nebo "podvozek je z modelu MRxy od Michala Rozínka". Budeme to ověřovat.
c) do soutěže nebudou připuštěny modely, převzaté od jiného autora, pokud půjde pouze o změnu barevné varianty - tzv. "přebarvené modely". S přebarvenými modely může soutěžit pouze originální autor - tzn. do soutěže lze přihlásit svůj VLASTNÍ model v jiném grafickém provedení než je již na našich webech zveřejněno.
d) konečné posouzení soutěžních modelů, které vzniknou úpravami jiných modelů si vyhrazuje pořadatel. Bez souhlasu původních autorů nelze soutěžit – již jsme bohužel museli dříve některé modely ze soutěže vyloučit.

4) Povinné prvky / součásti soutěžního modelu:
a) měřítko 1:100 - (v jiném měřítku nelze soutěžit)
b) kalibrace – nastavení pro tisk v měřítku 1:100 (včetně kontrolního prvku na vytištěném modelu pro ověření správné velikosti po vytištění)
c) návod a/nebo návodná kresba na sestavení (jako kresbu lze použít i fotografie modelu, ale příliš to nedoporučujeme). Jako vzor můžeme doporučit např. modely Firebox.
d) foto sestaveného modelu (viz bod 2) - samostatný soubor(y) zaslané s modelem. Samostatné fotky se nepočítají jako návodná kresba, pouze jako ilustrační foto sestaveného modelu. Chcete-li využít fotku jako návodnou kresbu, zakomponujte ji k modelu/návodu.
e) znázornění veškerých "nepapírových" doplňkových dílů jako např. osy kol, držáky zrcátek atd. V návodu doporučujeme tyto díly popsat spolu s doporučením, jaký materiál na ně použít.
f) minimálně model v jednoduché krabičkové verzi, která je podmínkou zařazení do soutěže, předpokládáme však, že jako v minulých kolech budou mít modely i složitější modelovou verzi.
g) formát hotového modelu PNG, kvalitní JPG, PDF apod. /případně dle dohody/


Těšíme se na vaši účast a povedené modely.


V případě nejasností, dotazů apod. nás prosím hned kontaktujte na mailu minibox@centrum.cz a také na frantadc@gmail.com nebo zde ve foru, abychom včas vyřešili případné nejasnosti.
Odesláním přihlášky souhlasí soutěžící s pravidly a zavazuje se je respektovat. Modely, které budou v rozporu s pravidly nemohou být zařazeny do soutěže. Admin / pořadatel soutěže si vyhrazuje právo konečného rozhodnutí v případě sporů.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Vyhodnocení 10. kola proběhlo ve Dvoře Králové 31. 5. 2010 za přítomnosti všech tří autorů, kteří se soutěže nakonec zúčastnili.

Hodnocení modelů provedlo cca 15 členů Minimodel Teamu, přítomných modelářů a zástupce pořadatele, samozřejmě nikoliv autor jednoho z modelů Michal.

Soutěžící obdrželi na místě diplomy, model k sestavení a ceny od sponzorů výstavy (Pivovar Tambor Dvůr Králové, Kores, Papírnictví Revoluční 72, Dvůr Králové a Hračky Wiky).

Pořadí:
1. František Kováčik (FDS Model - Frenkye)
2. Michal Rozínek (Mi-Ro)
3. Jan Hlásný (Schroub)

Obrázek

K výsledkům jen dodatek - pořadí na 2. a 3. místě bylo velmi těsné.

Děkuji všem třem zúčastněným za krásné modely a věřím, že při případném dalším kole soutěže se sejde modelů ještě o něco více.

Modely ke stažení budou přidány během příštího týdne sem na forum a následně i na web.Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. kolo - 2014 /Komunální technika/

Příspěvek od Tomas »

Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 10. kolo - 2014 /Komunální technika/ + modely ke stažení

Příspěvek od Tomas »

Přidány modely ke stažení
Odpovědět

Zpět na „Soutěž pro autory o nejhezčí model 1:100“