Mikromodely 1:250 aneb renesance krabičkových krajinek

Forum pro menší měřítka (1:250 - 1:300)
Odpovědět
jyrka
Příspěvky: 540
Registrován: 12.06.2010 15:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od jyrka »

Jo, kdo umí, ten umí. Smekám klobouk a snad si celou serii pořídím,
až bude k mání.
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Povedené Rawene. Snad ty moje Čsla bude taky vypadata tak dobře. Brzy se o tom snad budem moct přesvědčit, betaverze pro slepení je skoro hotová.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
pastetazrava
Příspěvky: 71
Registrován: 06.03.2010 12:43
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pastetazrava »

viac lietadiel :wink:
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Tak jsem si zkusil slípnout L-159ku. Vše sedí, jak jsem psal, chce to otočit znaky na pravé směrovce. Jinak vidím, že betu už jsem propásl, tak jsem si to trochu vylepšil a to , že jsem víc podlepil přídavné nádrže a vyřezal kola.
ObrázekObrázek
Tisknuto černobíle, takže nic moc :)
co je malé, to je milé :lol:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

[quote="štefíno"]Tak jsem si zkusil slípnout L-159ku. Vše sedí, jak jsem psal, chce to otočit znaky na pravé směrovce. Jinak vidím, že betu už jsem propásl, tak jsem si to trochu vylepšil a to , že jsem víc podlepil přídavné


Díky, teda ty vyřezaný kolečka, ty si blázen. Ale koukal jsem na to značení na několika fotkách a mají to tam přesně tak jako to mam na tom modelu. Vim že to vypadá divně ale asi to tak má být. Schválně na to mrkni
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Já už budu mít brzy připravený Čsla set. Bude to poměrně náročné na velikost, předpokládám okolo 10 stran A4. Kdo by měl zájem o betatest, počítám že Mathew snad mít bude.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Máš pravdu. Já se nedíval na fotky, jen mne to zarazilo. Je fakt, že znaky se někdy ponechávají otočené. Ale to číslo a Lva na Sokolovi bych otočil :wink: Pokud jsem se dobře díval, tak zrcadlově otočené se nechávají jen ty znaky.

Jinak ty kolečka..to není žádná věda. A neříkej mi, že jsem blázen, nebo ti to všechno udělám i s interiérama :lol:
co je malé, to je milé :lol:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

No pokud jde o interiéry, tak ti nebráním v tom aby ses vyřádil. Dnes sem slavnostně dokreslil protoyp Gripenu. Pak bych se rád vrhnul na nějaké budovy které k tomu setu chystáme.

A takový malý návrh, co takhle kdyby se toho našeho měřítka i pokusu o renesanci miniaturek chytil nějaký další šikula a rozjel třeba civilní nebo aspoň hasičské a záchranářské stroje. Možná i nějakou tu tatru či vrtulníček bych poskytl...
Já jen že 1:300 je sice hezká ale opravdu hodně prťavá a kromě Weinerova základu a několika jeho mutací se moc dál navyvíjí. Chápu že stovka je mnohem lepší měřítko na pěkné modely ale neříkejte mi, že by to nebylo pěkné dělat si nové sety těhle na pohled velmi milých modýlků.
pastetazrava
Příspěvky: 71
Registrován: 06.03.2010 12:43
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pastetazrava »

ja by som skusil spravit daku tatru zachranarsku..len si ju este nacrtnem presne,ale mohol by som potom pouzit tvoj podvozok? (ja sa nevtieram len tak) :D
suhob
Příspěvky: 143
Registrován: 08.03.2009 21:20
Bydliště: Stará Turá, SR

Příspěvek od suhob »

ja som sa kedysi davno pokusal o nakreslenie 815 multilift v roznych verziach, aj Š1203...no chvilu pred dokoncenim mi klakol pocitac a o tie subory som prisiel, a potom sa nejak nenasla chut robit to odznova :roll: :evil:
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

No já se dříve věnoval kreslení železniční techniky :D Respektive se železnici věnuju. Ale to vám tu asi moc nepomůže. Možná jen tak nějaký transportní vlak pro bojovou techniku.
co je malé, to je milé :lol:
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Další modýlek do sbírky. Tentokrát NOVINKA v podobě Gripena :wink:

Opět vylepšeny závěsy raket a podvozky.
ObrázekObrázek
Obrázek

Nemám co dodat. Vše sedlo na 1, grafika se mi moc líbí. Jen tak dále :)
co je malé, to je milé :lol:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Vše sedí? Neuvěřitelné, a to sem ho prosím vymyslel a nakreslil během volných chvil v práci. Ale vypadá parádně, a hlavně je parádně slepený.
No tvoříme vesele dál, tentokrát už se plánují i nějaké budovy ať má armádka kde bydlet.

A pokud jde o ty nabídky na další modely, tak proč ne železnici? Já sám mám v tomhle měřítku nachystaný motorák 810 - minimutaci mojí stovkové 810. Já jsem jednoznačně pro, transportní vlak s technikou ( například ) by vůbec nebyl špatný. Tatru pro možné další úpravy také klidně poskytnu. Pak už by se jen stačilo dohodnout na nějaké unifikaci stylu.

Já osobně jsem pro každou špatnost. :wink: Navíc tyhle modely nejsou náročné časově ani na lepení ani na vymýšlení, jsou skladné a dostatečně roztomilé :P
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Sakryš, jsem se splet a poslal to jinam :D

Já jsem zkusil udělat vagon na transportu. Jedná se o Px nebo taky Sammp, jak kdo chce. Je to 3 nápravový nákladní vagon, na kterém se běžně převážely tanky a jiná bojová technika. Uložil jsem to na imageshack aby ste si mohli vychutnat detaily, které by při zmenšení zanikly.
Obrázek
co je malé, to je milé :lol:
jyrka
Příspěvky: 540
Registrován: 12.06.2010 15:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od jyrka »

Něco takového už jsem si stvořil před časem, vagonky a mašinu jsem našel na netu a auta jsou většinou zmenšené krabičky z tohoto webu. V originálech byly 1:100. Ten 6 nápravový vagon s tanky by se do soupravy krásně hodil.

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Měřítko 1:250 - 1:300 /více autorů/“