Mikromodely 1:250 aneb renesance krabičkových krajinek

Forum pro menší měřítka (1:250 - 1:300)
Odpovědět
jyrka
Příspěvky: 540
Registrován: 12.06.2010 15:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od jyrka »

No paráda :lol: , dřív jsem lepil plasty a tohle nemá chybu.
Už se na něj těším, jestli bude k mání v barvách ČSA.
Tady na foru to pěkně houstne, kam až to půjde???? :?: :roll: :lol:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Tak zase malé info.

Tak ABC už je asi jistý protože to dávam doma dohromady do nějaké přípravy pro tisk.

Pár změn v koncepci - nemocnice nebude tak rozsáhlá, protože pak by většina čísel byla vyplněna jen kontejnery a stany, což není příliš atraktivní.

Proto udělam takovou více fiktivní a menší verzi a hlavně to ještě zkusím víc doplnit jinými typy "staveb" aby ta bylo co nejrozmanitější. Z vozidle už toho do souboru nemocnice moc nepřibylo, snad jen tatrovka s cisternou na vodu.

Kontejnery budou doplněny radiokomunikační stanicí která bude vcelku spojená ze 3 kontejnerů a ještě doplním stan s oválným profilem - čistě kvůli rozmanitosti. No to celé doplněné strážní věží, volně rozestavěnými obtnými stany a celou tou hromádkou vozidel kterých bude asi 19.

No a z dalších modelů ještě zůstane ve vzduchu a udělam policejního Bella, toho už sem kdysi dělal v 1:100 takže udělam jen takovou konverzi.

Jinak na Boeing se opravdu dost těšim. Co takhle k němu pak i nějakou tu letištní techniku?
Cas 32 Tatra 815
Příspěvky: 57
Registrován: 05.03.2010 08:26

Příspěvek od Cas 32 Tatra 815 »

No a v jakém čísle bude?? :?:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Cas 32 Tatra 815 píše:No a v jakém čísle bude?? :?:
Počítej nejdřív tak za měsíc za dva. To ještě není jisté.
suhob
Příspěvky: 143
Registrován: 08.03.2009 21:20
Bydliště: Stará Turá, SR

Příspěvek od suhob »

a bude dostupna len ta verzia "oskubana"? alebo potom neskor sa clovek bude moct dostat aj ku kompletnemu realnemu modelu? :wink:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

suhob píše:a bude dostupna len ta verzia "oskubana"? alebo potom neskor sa clovek bude moct dostat aj ku kompletnemu realnemu modelu? :wink:
To ještě uvidíme, možná nějaké to rozšíření uveřejním volně ke stažení. Dnes sem ještě přihodil nějaké doplňky. No a jelikož jsem si všiml bratrského jazyka, rozhodl jsem se přihodit k nemocnici ještě slovenský Tatrapan - ostatně celá slovenská armáda by nebyl špatný námět. Taky mají zajímavou techniku.
pastetazrava
Příspěvky: 71
Registrován: 06.03.2010 12:43
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pastetazrava »

to mame..ak bude dod v kasarnach tak pofotim zenijnu techniku :) kedze mame v meste kasarne
Uživatelský avatar
modelar
Příspěvky: 154
Registrován: 11.10.2007 18:33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od modelar »

Já zase pravděpodobně zkusím něco málo z opevnění, první co bdue tedy bude úprava mých starších bunkrů do měřítka 1/250.
http://prmodels.webnode.cz
Připravuji: Tajný velký malý projekt
Ve skutečnosti jsem Pařan :D
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

No, co se týče letištní techniky, mohl bych k Boeingu udělat pojízné schody, tahač letadla a cisternu s palivem. Pak bych pokračoval v železničním odvětví :wink:
co je malé, to je milé :lol:
sidbin
Příspěvky: 4
Registrován: 12.09.2010 18:35

Příspěvek od sidbin »

Tady jsem nasel hezky vagonek pro kontejnery
http://www.papershipwright.co.uk/px01/details.shtml
s modelovym podvozkem 1:250
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Aby ste neřekli že nic nedělám, tak já dělám. Za chvíli bude hotovo. Co se týče černobíle verze. Kdo by si chtěl zkusit slípnout, pak můžu poskytnout pdfko s modelem vrámci bety :wink:
Obrázek
co je malé, to je milé :lol:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Na boeinga se těšim čim dál víc. To bude něco, a pokud u toho bude i nějaká technike, tim líp.

Já už jsem dodělal finální verzi nemocnice. Oproti té původní verzi něco přibylo, něco zase ubylo. Z vozidel přibyl onen slíbený slovenský Tatrapan. ( Kluci ze slovenského kontingentu si zřejmě zajeli s nějakými šrámy z boje do naší nemocnice :-) )

Fotky budou asi zítra až to za denního světla nafotím.
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Tak jste se částečně dočkali. Dnes jsem dodělal černobílou verzi letadýlka. Hodil jsem to do pdfka. Kupodivu se to vlezlo na jednu stránku A4, idkyž tak tak :D Co k tomu říci. Jednoduchost jsem teda nedodržel. Nějakých 87 dílů, nicméně snažil jsem se, aby to připomínalo předlohu. Na modelu je vše z papíru, akorát špičku letadla je nutno udělat z kousku plastu nebo něčeho jiného. Co se týče velikosti, jedná se celkem o velký model i přes to, že je v měřítku 1:250. Nyní ještě dodělám Návodnou kresbu a potom můžete zkusit, jak se to bude stavět. Zatím tedy díly na letadlo...

:arrow: DOWNLOAD:
http://ulozto.cz/5834624/737.pdf
co je malé, to je milé :lol:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Dobrá práce štefíno :-) I když to teda nebude očividně nic jednoduchého.
No já vás potěšim hotovým prototypem nemocnice. Fotky jsou tak kvalitní jak mi to jen foťák, světlo a další faktory dovolily.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

No, jednoduchý to nebude, ale při troše trpělivosti to půjde.

Jinak co se týče nemocnice, tak vypadá moc dobře. Už se nemůžu dočkat na další modýlky :)
co je malé, to je milé :lol:
Odpovědět

Zpět na „Měřítko 1:250 - 1:300 /více autorů/“