Tatra 815 AV-15/ Limited Edition

Naše nejrozsáhlejší série modelů - jednoduché i propracované modely v 300 dpi
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Tak již na 90% postavená Tatra, byla k vidění i na Chodově. Ještě pár drobností a můžu se pustit do dalšího projektu, který snad stihnu na výstavu do Dvora.
Obrázek
Obrázek
Cas 32 Tatra 815
Příspěvky: 57
Registrován: 05.03.2010 08:26

Příspěvek od Cas 32 Tatra 815 »

kdo by měl zájem tak je vyfocená když byla na výstavě na http://www.firebox.wz.cz v sekci výstavy.Jinak musím pochválit kabinu která se ti povedla suprově :!:
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Taky přispěju svou troškou do mlýna, když jsem ji viděl ve Dvoře Králové naživo, nemohl jsem odolat pokušení, že bych neměl tak krásný model ve sbírce. Model, pardon... modely... jsem měl doma již nějakou dobu připravené, ale nějak jsem se do toho nechtěl pouštět. tomu však odzvonilo a já se nedávno pustil do stavby. Musim sklamat příznivce bohnicovské techniky lepení, protože modely nebudou tak precizně a detailně provedené, jako to zde předvedl kolega František, věřím že pro něj mají už v Bohnicích připravenou svírací kazajku a pokoj hnedle vedle Míry.
Modely budou slepeny, tak jak jsou navržené bez větších změn, i když jedna změna bude... Jako u předchozích tatrovek od Frenkyho, které jsem si slepil, i u těchto skvostů hodlám nasadit jinačí kabiny.
Mimochodem proč tu mluvím v množném čísle. Dlouhou chvíli jsem se rozhodoval, kterou z AV 15tek mudu lepit. No nemohl jsem se rozhodnout a tak lepím obě dvě naráz.
No a zde menší fotečky z postupu:
Obrázek Obrázek
Toto byly fotky, každá z jednoho dne, a tyto jsou z dneška:
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Tady je ještě jedna fotka, tentokrát ze Dvora:

Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

moc krásná tatra opravdu jen tiše závidím. :)
Nicméně po delší době kdy jsem byl na dovolený a po ní jsem se stěhoval do nového bytu, jsem měl konečně trochu času na lepení a tak jsem trochu pokročil s Tatrovkama. Nyní už mám hotové podvozky a pomalu se vrhnu na nástavby.

zde pár foteček:
Obrázek Obrázek Obrázek

Trocha chybiček tam je, ale čert to vem. :)
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

nádherná práce, ty kabiny vypadají suprově, už teď se těším na další pokračování.
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

díky za chválu. na kabinách už mám natrénováno z předešlích modelů, ale Nástavby dělám prvně a taky to podle toho vypadá. zde je srovnání červené a zelené nástavby před retuší... červenou budu dělat znova. použil jsem na to špatnou techniku lepení, poučil jsem se z chyb a zelenou nástavbu jsem lepil technikou odlišnou a je to taky znát:

zde červená nástavba a můžete si všimnout jistých nedostatků...
Obrázek Obrázek Obrázek

a zde fotky pro srovnání zelené ještě neretušované s červenou. Je vidět že zelená je v lepším stavu a proto pujde červená do kopru a postavim novou ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jinak zelená nástavba je už touto dobou po retuši, trochu se mi zkroutila ale po nalepení ze spoda toho nastavovacího podlouhlého kvádru ( díl číslo 18 ) se to naštěstí srovnalo, teď je to pod rubikovou kostkou a zasichá ono spojení s dílem 18...
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

tak je tu přilepení nástavby na podvozek. Ftipně jsem si zapoměl vytisknout novou červenou nástavbu. Tak teď přemýšlím jestli mám čekat 5 dní nebo nechat tu červenou původní a nějak to pořádně zamaskovat.

zde menší foto zelené Tatry:
Obrázek Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

mám takovej dotaz, jak jste dostali ty nádrže do toho šuplíku nebo jak to mám nazvat (díl č 27 do dílu č 26) ??? mě to nějak nejde... Díky za rady.
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Já si vytvořil vlastní nádrž.
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

taky to asi tak udělám. :) supr dík za radu :)
cokapik
Příspěvky: 69
Registrován: 06.12.2010 21:50

Sháňka

Příspěvek od cokapik »

možná s ebudu ptat hloupě .. ale seženu tuto tatru ještě nekde? projíždeěl jsme stary i nvy web a nemohu ji nike najít , ano vím , že je tunapsáno limited ale i tak pokud by se dala nekde sehnat prosím o info ( skvělý model )
krabičkový model ? to byl jen začátek !
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Po dohodě s Frenkyem je možné získat tyto limitované verze v elektronické podobě ve formátu pdf k vytištění - jsou uvolněny k prodeji.

Cena:

AV 15 Vojenská verze + podvalník 59 Kč /rozsah 6xA4 model včetně návodné kresby + podvalník 2xA4/

AV 15 Hasičská verze 39 Kč /rozsah 4xA4 - model, bez návodu/



Slovensko - platba v EUR na slovenský účet 2,5 Eur / 1,69 Eur / 3,75 Eur obě.

Nebo přes eshop http://www.darebacek.cz

Platí pouze pro platbu předem na účet, po připsání platby zašleme modely na mail.

Zájemci - ozvěte se na minibox@centrum.cz nebo zprávou přes forum (SZ)


Worldwide via email (3x pdf files) Paypal only, price 5 EUR or 6.99 USD
Naposledy upravil(a) Tomas dne 04.04.2012 15:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Pro ty z vás, kteří si objednávali vojenskou verzi s podvalníkem v PDF:

Někomu z vás mohla omylem dojít pouze vojenská Tatra bez podvalníku, i když jste chtěli oboje. Pokud se tak stalo, tak se ozvěte na mail minibox@centrum.cz a napište prosím jméno, email a pokud si pamatujete, tak datum objednání (nebo aspoň přibližně, dohledám si v mailu). Podvalník pak dopošlu mailem.

Kdo objednával přes eshop, ozvěte se na stejný mail, ale uveďte číslo objednávky, pokud si pamatujete / máte uschované v mailu.

Děkuji a omlouvám se za chybu, která se v našem ústavu stane maximálně 1x za 10 let.

Zároveň děkuji J.P. za upozornění.

T.
Uživatelský avatar
mr.des
Příspěvky: 62
Registrován: 04.07.2011 11:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mr.des »

Kdo by snad vahal s koupi Frenkyeho vymazlene limitovane edice, tak ho doufam presvedci par nasledujicich obrazku ;]

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
http://www.papirove-modely.cz/galerie/i ... age=158494
Odpovědět

Zpět na „FDS model“