Tatra 815 8x8 AV-30

Ostatní modely 1:100
LBS
Příspěvky: 58
Registrován: 11.05.2006 07:05
Bydliště: Štramberk

Příspěvek od LBS »

pro doplnění:
kolové redukce měly podvozky už v roce 1985 - speciální podvozky pro armádu (vyprošťováky vč. AV15, tahače přívěsů) a civilní sektor (jeřáby, hasiči, těžké tahače) s centráním dohušťováním. Nemám tušení jak by vypadalo u dvojmontáží.
Nechci se dále handrkovat a ztrácet čas. Pokud bude zájem o odladění modelového podvozku ať se autor ozve mailem ne přes fórum.

PS: Jinak znám pár maníku, kteří obdobným stylem skládají osobáky: předek z bouračky z rakouska, zadek z německa a finál je zaručeně nebouraný vůz z itálie po prvním majiteli (nebožtíku).
LBS
Hynek
Příspěvky: 48
Registrován: 19.04.2006 15:28
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

petr.truck píše:
Jinak bych rád podotknul že když si zákazník doslova vybrečí že chce jezevčíkový podvozek vzadu s tupláky a ten je možno bez problému sestavit ze součástí které se používají u seriových vozidel nejedná se o prototyp ale o VOZIDLO POSTAVENÉ NA MÍRU PODLE POTŘEB ZÁKAZNÍKA !!! což je naštěstí i v továrně Tatra v dnešní době možné . Ono všude v zahraničí je a bylo zcela běžné že se stavěla a staví auta přesně šitá na míru zákazníkovy to pouze u nás musel zákazník odebírat VESMĚS jen to co fabryka vytvořila ve velkých sériích . Ikdyž nalezly se i vyjímky čehoš dokladem může být například Škoda 706 ke které byla přidána třetí vlečná říditelná náprava Fiat u rakouzské firmy MUT stockerau a vznikla na ni nástavba s lineárním stlačováním na odvoz odpadu :D
V žádném případě se nechci hádat, chraň bůh, spíš přispět do diskuze a vyjasnit původ vozidel. Bohužel v současné době se Tatra brání kusové výrobě na míru zuby, nehty, snažili jsme se nechat postavit velmi speciální podvozek pro hasičské potřeby a nebyli ochotní se s námi bavit, prý ať nám to někdo předělá ze sériového auta, což jsou ale těžké peníze navíc :(
Hynek
Příspěvky: 48
Registrován: 19.04.2006 15:28
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

LBS píše:pro doplnění:
kolové redukce měly podvozky už v roce 1985 - speciální podvozky pro armádu (vyprošťováky vč. AV15, tahače přívěsů) a civilní sektor (jeřáby, hasiči, těžké tahače) s centráním dohušťováním. Nemám tušení jak by vypadalo u dvojmontáží.
Nechci se dále handrkovat a ztrácet čas. Pokud bude zájem o odladění modelového podvozku ať se autor ozve mailem ne přes fórum.

PS: Jinak znám pár maníku, kteří obdobným stylem skládají osobáky: předek z bouračky z rakouska, zadek z německa a finál je zaručeně nebouraný vůz z itálie po prvním majiteli (nebožtíku).
Přijmi mou omluvu, příště budem řešit přes SZ :wink:
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Bylo by možné AV-čko udělat s funkčními rameny na vyprošťování??Sice by to bylo pracné,ale výsledek by stál za to.WDS pak dělal CATy taky plně funkční...
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Kamila
Příspěvky: 17
Registrován: 15.08.2006 20:22

Příspěvek od Kamila »

Martin Happy píše:Bylo by možné AV-čko udělat s funkčními rameny na vyprošťování??...
Mno časem možná, momentálně nemám čas ani na patlání natož na kreslení (a počítač v servisu, takže nemám ani na čem kreslit :( )
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Tak sem si slípnul vaše AV-čko v 1:300 a je to bomba.je slepitelný.musel sem vypustit pár detajlíků a trošku mi ulítnul bok kabiny,ale je to hustý.Konečně dobrej vyprošťovák co vytáhne i sklápěčku v lomu
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Obrázek

Druhý pokus tentokrát s podvozkem od LBS, Je to opravdu vydařený model
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
viktor006
Příspěvky: 220
Registrován: 13.12.2010 20:14
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Příspěvek od viktor006 »

no tak jsem se rozhodl o takový malý pokus a už jsem to nevydržel a musel se pochlubit s výsledkem :) zatím to není komplet ale časem bude :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

By viktor006 at 2011-10-01
Uživatelský avatar
Martin Happy
Příspěvky: 1179
Registrován: 09.04.2006 18:28
Bydliště: Plzeň, Praha

Příspěvek od Martin Happy »

Koukám nějaká hardcore verze, ale parádní
Spoluautor TripleM, autor LBS-MTX, Spoluautor Rally Legends
Většinu peněz nacpu do skutečného auta a sbírky WRC
Obrázek
Uživatelský avatar
kamil
Příspěvky: 810
Registrován: 14.11.2008 16:17
Bydliště: Poděbrady

Příspěvek od kamil »

Že umíš lepit to už jsme tady viděli,ale tohle je paráda. Další autor highdetail modelů na obzoru? Jsem moc zvědavý na výsledek
Uživatelský avatar
viktor006
Příspěvky: 220
Registrován: 13.12.2010 20:14
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Příspěvek od viktor006 »

model mám hotový ale jelikož stávkuje tiskárna nemužu si ho vytisknout a zkusit postavit barevný ale zatím se pochlubím černobílím

Obrázek
Obrázek
Obrázek
cokapik
Příspěvky: 69
Registrován: 06.12.2010 21:50

Příspěvek od cokapik »

OUU tak to je parááda, kdy a kde bude download ? :shock: :?: need this :!: :)
krabičkový model ? to byl jen začátek !
Uživatelský avatar
viktor006
Příspěvky: 220
Registrován: 13.12.2010 20:14
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Příspěvek od viktor006 »

tak je tu :) po delší době sice ale je kdo chce rád pošlu :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
viktor006
Uživatelský avatar
skrlub
Příspěvky: 181
Registrován: 06.11.2009 22:36
Bydliště: Bohdalec - Vysočina

Příspěvek od skrlub »

Viktor mi poskytnul tento model a jsem moc rád že jsem si ho postavil. Díky Viktore

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kinza
Příspěvky: 101
Registrován: 12.09.2011 22:37
Bydliště: Roveň u RK

Příspěvek od kinza »

gratuluji k dokončení :wink: velmi povedená páce
Kinza - Petr: moje galerie
rozestavěné: T-162 4x4 dakar, T-815 6x6 GTC, T-815 4x4 nt
v přípravě: T-815 4x4 nt, T-815 6x6 nt
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“