Petr Kudrej - Automaticke_pero

Ostatní modely 1:100
Odpovědět
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Petr Kudrej - Automaticke_pero

Příspěvek od František »

Ikarus 553 PK035/0

ObrázekObrázek

Karosa C734.1460 PK001/6

ObrázekObrázekObrázek

Karosa C954E.1360 PK002/24

ObrázekObrázekObrázek

Tatra 815 SPO 28.202 6x6.1 PK031/0 - soutěžní model 4.kola

ObrázekObrázekObrázek

Irisbus Arway PK028/20

ObrázekObrázek
Obrázek
Powerslave
Příspěvky: 18
Registrován: 22.02.2008 18:16

Příspěvek od Powerslave »

Hezky len by som chcel vediet kde sa dostanem k modelu Karosa C734.1460 PK001/6 dik za info
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

úplně normálně na Dopravním webu :wink:, dole v podpise je link, na některý modely (většinu subverzí) je třeba se registrovat.

btw. před chvilkou tam přibyly i (zatím) finální verze ikarusů 280:
Obrázek Obrázek
Někdy v průběhu příštích týdnů na ně přibyde trochu hejblat.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Powerslave
Příspěvky: 18
Registrován: 22.02.2008 18:16

Příspěvek od Powerslave »

za boha ho neviem najst nasiel len modru verziu a onej davno viem :-(
JanO
Příspěvky: 1620
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

A_p: Tomu říkám megaaktualizace :shock: , se ani nedívím, že v tom Powerslave plave :lol: .
Powerslave
Příspěvky: 18
Registrován: 22.02.2008 18:16

Příspěvek od Powerslave »

jooo pomali ani nespim :shock: petr_k mohol by si mi presnejsie povedat kde su tie upravene modely ????
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Powerslave píše:petr_k mohol by si mi presnejsie povedat kde su tie upravene modely?
mentolka i plzeňskej žluťák vznikly na přání jejich majitelů - v případě mentolky se ještě neví, jak s ní vedení ve Varech naloží (předpokládám, že ji dostanu k dopracování - chybí na ní reklamy AKV Expres na oknech vzadu, ale spíš se dá čekat, že bude nějaká komplexnější větší reklama a model se stavebně zjednoduší), žluťák je k interní spotřebě plzeňských - čímž ale nevylučuju, že by se někdy neobjevil na internetu jako jejich krosvej, kterej taky na internetu ani být neměl.

František modely dostal za zásluhy v boji s papírem a příkladnou reprezentaci v Brně.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Powerslave
Příspěvky: 18
Registrován: 22.02.2008 18:16

Příspěvek od Powerslave »

ah jo zase upravovat :-(
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Petře, ty Ikarusy sou úžasný. Hlavně ten červenej... Z nostalgie si tam doplnim znak DPMCB a slepim... Pomatuju si, že jako malej parchant ze základky sem tim jezdil do školy. V zimě sme Ikarusům říkaly Mrazák :lol: Neměl bys prosim tě nějakej plánek a fotky interiéru... Když už, tak už... :lol:
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Ten model je trošku hybrid - jsou tam starý trilexový disky, ovšem víko hnací nápravy odpovídá novějším (s plechovejma diskama, je prakticky stejná jako na starších 15Tr) a na kastli je v úrovni podlahy široká gumová lišta (místo hliníkový), což taky mluví ve prospěch vozu z konce 80. let, podle kterýho jsem model původně dělal (pražskej vůz č. 4471 pro nejmenovanýho kamaráda z Prahy, Pardubic a Liberce). Jinak ve fotogalerii BMHD je halda fotek brněnskýho (TMB) muzejního ikarusu (vypadá dost autenticky), nějaký ten jellegrajz by byl taky - stačí z příručky k obsluze? :wink:
Obrázek
mmch. ta je napsaná krásným jazykem - tváří se to jako čeština, ale jistej si tim nejsem, ani po sedmi pivech a deseti rumech, vodkách a jiných šnapsech mi to srozumitelný nepřišlo :lol:

Jestli budeš interior tropit na komputeri, tak mi to následně pošli, už teď je v plánu extension-kit - s mechanikou ovládání nápravy vleku od kloubu a pavoukem tlumení kloubu na střeše.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Dík... Náčrt a fotky sou super...

Ani nevim jaký kola a ty lišty na bocích měly Ikarusy u nás Budějkách, ale až bude trocha času, tak projedu net a uvidim co najdu...
Interiér bude určitě čmárat na PC, jen nevim jak při mej chromosti dopadne papírovej výsledek.

Co je to extension-kit? Cizí řeči mi zrovna nejdou. A budeš dělat funkční i přední nápravu, když už se budeš dělat s funkčním zadkem?
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Uživatelský avatar
Automaticke_pero
Příspěvky: 490
Registrován: 10.04.2007 21:55
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Automaticke_pero »

Baryk píše:Co je to extension-kit? Cizí řeči mi zrovna nejdou. A budeš dělat funkční i přední nápravu, když už se budeš dělat s funkčním zadkem?
extension-kit - rozšiřující sada dílů, v tomhle případě spíš dost brutální překopávka celýho spodku. Funkční přední náprava je naprostá samozřejmost :wink:
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Powerslave
Příspěvky: 18
Registrován: 22.02.2008 18:16

Příspěvek od Powerslave »

mam to chapat ze ikarus bude s interiorom ???? uz teras sa asik poserem :-)
PtS14
Příspěvky: 15
Registrován: 05.01.2008 23:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PtS14 »

Automaticke_pero píše:Ten model je trošku hybrid - jsou tam starý trilexový disky, ovšem víko hnací nápravy odpovídá novějším (s plechovejma diskama, je prakticky stejná jako na starších 15Tr) a na kastli je v úrovni podlahy široká gumová lišta (místo hliníkový), což taky mluví ve prospěch vozu z konce 80. let, podle kterýho jsem model původně dělal (pražskej vůz č. 4471 pro nejmenovanýho kamaráda z Prahy, Pardubic a Liberce). Jinak ve fotogalerii BMHD je halda fotek brněnskýho (TMB) muzejního ikarusu (vypadá dost autenticky), nějaký ten jellegrajz by byl taky - stačí z příručky k obsluze? :wink:
Obrázek
mmch. ta je napsaná krásným jazykem - tváří se to jako čeština, ale jistej si tim nejsem, ani po sedmi pivech a deseti rumech, vodkách a jiných šnapsech mi to srozumitelný nepřišlo :lol:

Jestli budeš interior tropit na komputeri, tak mi to následně pošli, už teď je v plánu extension-kit - s mechanikou ovládání nápravy vleku od kloubu a pavoukem tlumení kloubu na střeše.
Trochu väčší nákres by sa nenašiel? Ide mi o to aby som videl tie rozmery...
Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 58
Registrován: 22.11.2007 18:29
Bydliště: České Budějovice - Kamínkov pod Kvítečkovem

Příspěvek od Baryk »

Automaticke_pero píše:
Baryk píše:Co je to extension-kit? Cizí řeči mi zrovna nejdou. A budeš dělat funkční i přední nápravu, když už se budeš dělat s funkčním zadkem?
extension-kit - rozšiřující sada dílů, v tomhle případě spíš dost brutální překopávka celýho spodku. Funkční přední náprava je naprostá samozřejmost :wink:
Aha. Dík za objasnění. Takže to v tom případě budou asi 2 sady, protože, jak asi víš, mý tempo je trochu pomalejší :lol:
Powerslave píše:mam to chapat ze ikarus bude s interiorom ???? uz teras sa asik poserem
No chci se o něj pokusit, ale čas je v tomto boji nepřítel. Jelikož se jedná o H0, tak by to neměl bejt takovej problém slepit. Největší průser bude čelní okno a točna...
Na stole:
Tatra 815 AZ-32 (Firebox 11)
Tatra 815 S3 v 1.1 beta

Vlastní projekty 1/100:
Tatra 815 S3

Dokončeno:
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“