FIREBOX

Volně šiřitelné a komerční modely (nejen) hasící techniky. Možnost zakoupení tištěných i elektronických modelů.
Odpovědět
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Zrovna včera jsem debatoval s nejvyšším (myslím na minimodelech :lol: ) o Frantově úžasné oranžové Tatře 813 :wink: a zmínil jsem, že ji určitě bude chtít nějak vydat "ofiko". A hle, není to sice zrovna tenhle model, ale už je to tu...

Takže jen tak dál a houšť a - ať už si to sakra můžu objednat...!!! :D

A k tomu možná ještě dva dotazy - uvažuješ o takovémto vydání i modelů, co byly v ABC? Něco málo mi totiž uteklo. :cry:

A co tisk dalších, např. v reedici s modelovýma podvozkama? :wink:
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

:arrow: To adam: Kolečka jsou konstruována jako u klasických Miniboxů - tedy navíjením papírových pásků. Kolo se pak natře černou bravou. Pásky na kola jsou u mne na webu, takže odpadá zdouhavé odměřování a rýsování mnoha rovnoběžek.

:arrow: To faltič: Další vydávání modelů víceméně závisí na prodejnosti právě vydaných modelů. Pokud bude o ně zájem jsem připraven vydat další várku dosud nevydaných modelů.

Časem by mohly být i jiné modely než črveno-bílé :wink:. Například zmíněný tahač. Ten bych však chtěl doplnit podvalníkem a nějakým nákladem (buldozer, bagr, válec....).

Reedice starších modelů zatím neplánuji. Možná někdy v budoucnosti. Mám připraveny nové modely. U modelů, které jsou volně stažitelné z mých stránek se zatím nechystám dokreslovat modelové podvozky. Ty co vyšly v ABC by bez větších problémů bylo možno vytisknout sólo, ale jak jsem již napsal, vše se odvíjí o poptávky.
adam
Příspěvky: 98
Registrován: 09.04.2007 18:40
Bydliště: Stará Turá, SR

Příspěvek od adam »

noo tak v tom pripade som poteseny, bo merat a rysovat sa mi moc nece, ale ak to iba stiahnem a vytlacim tak to bude super...urcite si objednavam jeden kusok
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Je nějaké oficiální prodejní místo v Brně, příp. nejbližším okolí? Co vím, tak papíráky prodávají v OD Vágner, snad tedy tam?
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Modely jsem dostal z tiskáry v pátek. Během tohoto týdene budu řešit distribuci. Zatím je to domluvené s vystrihovankami.cz.
JanO
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.05.2006 11:38

Příspěvek od JanO »

Jestli se to objeví tady v Olomouci, tak jeden kousek beru určitě.
Akorát 170 g papír - není moc tuhý :?: .
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

To JanO: Do Olomouce dodávka modelů nejspíš poštou.
Svoje modely tisknu na 160 g/m2 a je to v pohodě, tedy až na ty úplně nejmenší dílečky, ale i ty se dají zvládnout.
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Tak jsem včera přímo od autora (tímto mu ještě jednou děkuju za ochotu) pořídil první sešit Fireboxů a pokud by to někoho zajímalo, přidám hned pár postřehů.

Vzhledem k tomu, že nejsem žádný excelentní modelář, ale spíš takový abíčkovský patlal, všímám si věcí, které by zkušení modeláři asi přešli bez mrknutí oka. Ale možná právě proto, by mohly být tyto moje postřehy zajímavé.

Předem musím říct, že celkově jsem z celého sešitu poměrně unešen a to ze dvou pohledů - jednak jsou mi 813ky bližší dalších tatrováckých modelů, jednak si myslím, že se hodně povedly barvy a tisk.

A teď pár chybiček hned na úvod. Za mírně nešťastné považuju umístění návodné kresby jiného modelu k návodu - reálně návod na CAS 32 a kresba od CAS 55. Pokud někdo bude stavět podle návodu, nedá mu to a určitě mnohokrát očima sjede ke kresbě... ke kresbě od jiného modelu. Já si návod pročítal jen tak a přesto jsem bezděčně pořád mrkal na nesprávnou kresbu...
Obrázek
Druhou malou drobností jsou rysky k nařezávání. Možná by stálo za to, v místě, kde není čára ohybu "necpat" trojúhelníčky přímo k modelu, ale použít ještě kousek rysky jako v jiných případech. Těžko se pak trefuje přesný střed. Je to taková malá kravinka, ale třeba mladším modelářům by to mohlo přijít vhod. :wink:
Obrázek
No a abych jenom nekecal, tak jsem se dnes pustil aspoň do kol. A tady mne napadla další připomínečka, když Franta nemá pásky kol, možná by nebylo od věci v návodu uvádět obvod - ne každý motá plnou sílu kola a ne každý si to umí spočítat.
Obrázek

Jak říkám, jsou to možná zbytečnosti, nad kterými se tady asi leckdo pousměje, ale možná by to přišlo někomu opravdu vhod.

No a nakonec, přeci jen jsem neodolal a pustil se aspoň do kabiny, abych viděl, jak moc dobře to vypadá (myslím model jako takový, ne má stavba :lol: ). A musím říct, že zatím se to staví jedna báseň, měl jsem strach ze 170g papíru, ale zatím pohoda (uvidíme, jak u drobných dílků) a z mého pohledu hlavně - žádné prýskání barvy jako na laseru. Já rozhodně nákupu nelituju a za sebe doufám, že se v budoucnu snad dočkáme dalších takovýchto počinů :!:
Obrázek
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Díky za poznámky k vydání modelů. Do budoucna se budu snažit tyto připomínky respektovat.
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Kdyby snad náhodou chtěl vzniknout dojem, že jen kecám a nelepím, tak lepím! :lol: Sice pomalu, ale lepím... :arrow:
Obrázek
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

vypada to nadherne. :-)
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Tak jsem zase o kousek postoupil, o víkendu by snad mohlo býti hototvo. Abych předešel dohadům - kolečka jsou jen naaranžována! 8)

Obrázek
sochor frantisek
Příspěvky: 137
Registrován: 31.10.2007 15:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sochor frantisek »

Hezká práce, gratuluji.
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Tak můj první sestavený Firebox je prakticky hotov - chybí výfuk a definitivní uchycení kol (obojí díky absenci barev k natření potřebných dílů) a nemine mne ani předělání vodního děla - vlastně z téhož důvodu. Jak jsem zjistil, je v Praze totiž velký problém v normálním papírnictví koupit něco jiného než čínský šmejd... :x

Obrázek
faltič
Příspěvky: 170
Registrován: 01.04.2008 18:08
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od faltič »

Tak přidávám nějaké další fotky (už bez proužků, které asi dělá zdroj světla (lampička) - já se z toho focení snad picnu!) a pár postřehů.

- lepilo se super, všechno pasuje, v tom žádný problém.

- neuškodila ani gramáž papíru (170g), když už vznikl problém, bylo to spíše rukama. A vlastně jediný skutečný zádrhel nastal, když mi upadla, vlivem retuše hrany, bočnice nástavby.

- není od věci sledovat návod, když je někdo trubka jako já a zapomene si do rozložené kabiny vlepit rubové části, zlehka si později užije :D

- co vytknout? V prvé řadě již zmíněná jiná kresba u návodu, fakt jsem pořád automaticky koukal na špatný obrázek.

- občas jsem měl mírné problémy s rýhováním (ryska mimo ohyb, z jedné strany naznačený ohyb ven, z druhé dovnitř (díl 14), ohyb tam, kde vůbec není (díl 17)).

- na druhou stranu, byl to můj první Firebox, příště už člověk takové malichernosti nejspíš ani nezaznamená...

- a ještě mne napadlo, že by si Franta mohl předělat svoje webovky :lol:

Raději už mlčím a přidávám pár fotek :wink:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Firebox“