Minimodely trochu jinak / vlastní stavba / 1:300

Forum pro menší měřítka (1:250 - 1:300)
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Minimodely trochu jinak / vlastní stavba / 1:300

Příspěvek od štefíno »

Karosa B732
Už mě nebavilo pořád sedět u PC, tak jsem si postavil tento víkenďácek. Jedná se o tento autobus v měřítku 1:300. Stavba je to vpodstatě stejná jako u modelů ve větším měřítku, takže se vlastně o minibox nejedná(aspoň si oto myslím). Stavba trvala asi 3 dny volnější práce. Tzn. asi 15 hodin.
Údaje o modelu:
Délka: 37mm
Šířka: 9mm
Výška: 10mm

A nyní vlastní stavba...

:arrow: Den první:
Stavba začala podlahou. Zhotovil jsem si podlahu, nabarvil temperou a tužkou naznačil paneláž podlahy. Poté přišla na řadu budka řidiče a blbosti kolem ní( sedadlo řidiče, pedály, koš, hodiny...). Až bylo hotovo, zhotovil jsem 4 blatníky. Pak přišla na řadu sedadla. Bylo jich 30.

ObrázekObrázek
:arrow: Den druhý:
Teď jsem se mohl pustit do karoserie. Ta je rozdělena na dvě části. Část pod okny a samotné okna. Podlaha je tedy oblepena základem karoserie a jsou nalepena sedadla. Po tomto kroku jsem začal se samotnou karoserii. Začal jsem oblepovat kancl. papírem a barvit temperou. Na to pak přišly rudzne doplnky jako odrazky, lišty a jiné věci. Po dokončení schodu jsem vpodstatě dodělal základ karoserie. Ten den jsem ještě udělal madla a to bylo vše.

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

:arrow: Poslední den práce. Pustil jsem se do zbytku karoserie. Ten je vlatně z folie, která je polepena kancl. papírem. Poté jsou znázorněna větrací okénka. Po dokončení přišla na řadu střecha. na ní jsem zhotovil věctrací zařízení, doplnil olištování a tím bylo vpodstatě hotovo. Nyní jsem mohl dodělat dveře. Zvolil jsem otevřený stav, aby bylo vidět líp dovnitř :) Už zbývala jen kola a nyní už je HOTOVO. Teda až teď jsem si všiml, že jsem zapoměl na zrcátka, ale to se doplní.

ObrázekObrázek

A nyní pár fotek hotového modelu :wink:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek



Jinak teď začínám patlat další karosu, ne sice zmiňovanou cestovní, ale příměstskou :)
Obrázek

Nyní jsem se poučil z chyb, které jsou na předchoží Karose, takže by to mělo být zas o něco lepší :wink:
co je malé, to je milé :lol:
Mathew
Příspěvky: 220
Registrován: 02.06.2006 20:47
Bydliště: Písek

Příspěvek od Mathew »

tak to čumim :shock: . je fakt parádní. docela mě dostala ta poslední věta: Nyní jsem se poučil z chyb, které jsou na předchoží Karose... Jaký chyby? :D
adam
Příspěvky: 98
Registrován: 09.04.2007 18:40
Bydliště: Stará Turá, SR

Příspěvek od adam »

no chybicky tam su nejake podla mna, ale aj tak je to perfektne, ja na nieco take nemam ani zdaleka :oops: :roll: :D
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Nádhera, jen tak dál. :wink:
Obrázek
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

No chyb je tam celá spousta.
:arrow: Asi největší je ta, že jsem se usek se střechou. Ve předu je široká 8mm a vzadu jen 7mm :oops:
:arrow: jako další zlepšuji kola. Trochu víc detailů by si zasloužila
:arrow: vypilovat barvení. Trochu mi to při barvení pruhů ujíždělo
:arrow: a nakonec....zdá se mi, že jsem ji udělat drobek nízkopodlažní :lol:

Toť vše co se týče chyb...zanedlouho přidám příspěvky s novou Karosou :wink:
co je malé, to je milé :lol:
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

i přes tyto chybky je to superparadní kousek, a kdybys to neřekl, tak by si jich skoro nikdo nevšiml. :) je to krasný model opravdu nádhera, těším se na další. :)
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Dík :oops:
Tak je to tu. začal jsem další Karosu. Dlouho jsem přemýšlel nad tím, jak na přední kolo.. Nakonec jsem to udělal tak, jak by se to asi dělalo u většího modelu, ikdyž i tak je to hodně zjednodušené. Po slepení barveno temperou...
ObrázekObrázek
Poté jsem byl trochu překvapen, když jsem kolo přiložil k minulé karose. Je o mnoho větší, ale pravda je ta, že toto kolo má správnou velikost, takže ta minulá byla menší :oops:
ObrázekObrázek
Toť vše, co se týče předních kol. Víc detailů už udělat nejde :lol:
co je malé, to je milé :lol:
Rawen
Příspěvky: 125
Registrován: 23.12.2008 21:11

Příspěvek od Rawen »

Tohle už malinko zavání lehkým šílenstvím:-) Já sem si nedávno udělal v měřítku 1:300 svůj model vláčku 810ítky a představa že bych do toho měl dělat ještě interiér mě upřímě vyděsila. A to je ten vlak podstatně větší než nějaká karosa. Fakt velkej respekt před tímhle.
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

Chocholoušek má radost. Paradní práce přeju pevné nervy :wink:
Obrázek
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Dík hoši...pevný nervy teď budu fakt potřebovat :)
co je malé, to je milé :lol:
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Smekam klobouk, delat takovou drobotinu je fakt zahul. paradni prace. tesim se na dalsi fotky a preju hodne uspechu ve stavbe. :)
Uživatelský avatar
Tomas
Site Admin
Příspěvky: 1311
Registrován: 08.04.2006 23:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas »

Zrovna včera jsem se díval na tuto Karosu na papirovemodelarstvi.cz. Myslel jsem si, že v kategorii Miniboxů (Minimodelů) mě už jen tak něco nepřekvapí, ale opět se to posunulo o kus dále. Jsem rád, že jsi to vložil i sem na forum, nemusím to aspoň kopírovat ;-)
Přeju hodně dalších podařených modelů.
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

:)
Opět malé pokračování. Zhotovil jsem základ podvozku. Přední náprava bude otočná. Také jsem zničil kolo . Ne umyslně, ale spadlo na zem a až jsem si toho všiml, tak už bylo pozdě :cry: .
ObrázekObrázek
co je malé, to je milé :lol:
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Po rozsednutí druhé Karosy jsem se rozhod přejít na vděčnější meřítko, tzn. 1:100. Je to líp vidět, takže už to snad nerozsednu dá se zhotovit víc detailů :)

Jinak začnu karosou, která se mi teď nepovedla :wink:
co je malé, to je milé :lol:
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Karosa se sice nekoná, ale máme tu pokračování v podobě tohoto kousku. Trochu jsem si dal oddych od koleček Liebherra a pustli se do hasičské Liazky. Tentokrát je to minibox vylepšený o interier, vybavení a modelovější podvozek.

Začal jsem vykucháním miniboxu.
ObrázekObrázek
Po tomto procesu následovalo podlepování abych dosáhl plastičnosti povrchu...
ObrázekObrázek
Následné zasklení a zhotovení vybavení v jednom z otevřených boxů...
ObrázekObrázek
Zatím cca 3 hodiny práce :wink: Zítra přinesu fotky hotového modelu. Patlu zdar :wink:
co je malé, to je milé :lol:
Odpovědět

Zpět na „Měřítko 1:250 - 1:300 /více autorů/“