Liebherr LTM 1800 / 1:100

Ostatní modely 1:100
Odpovědět
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

pěkně to roste :)
Uživatelský avatar
Ryderko
Příspěvky: 50
Registrován: 27.12.2007 01:36
Bydliště: Topoľčany

Příspěvek od Ryderko »

Len tak dalej. Tesim sa na pokracovanie :)
Obrázek
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Základ hotov :wink:
ObrázekObrázek
Obrázek

A ještě malá ukázka "rozpohybovaného" modelu...
ObrázekObrázek

...porovnání s člověkem(výška 180cm)
Obrázek
co je malé, to je milé :lol:
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

to bude pěknej macek teda paráda. :)
Uživatelský avatar
František
Příspěvky: 1103
Registrován: 10.04.2006 18:54
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od František »

To bude macek, jen se rozhodnout zda bude v pracovní verz nebo v přepravní :lol:
Obrázek
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Proč se rozhodovat? Však uděláš jeřáb a pak to všechno poskládáš dokupy a až se ti to nebude líbit, tak to složíš zpět a tak pořád dokola...no, pořád ne, ale několikrát to pujde :lol:
co je malé, to je milé :lol:
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Aby jste neřekli že nic nedělám, tak já dělám :lol: . Pokračuju směrem dozádu. Na stříbrných plošinách naznačen protiskluzný vzorek a na přední krabici vzor chladiče či co to je zač :oops: :wink:
ObrázekObrázek
co je malé, to je milé :lol:
Uživatelský avatar
Ryderko
Příspěvky: 50
Registrován: 27.12.2007 01:36
Bydliště: Topoľčany

Příspěvek od Ryderko »

Tak v 1:32 som videl ten protismykovy plech, aj by som ho mozno vedel vyrobit, ale v 1:100 ma nic nenapada... Popis nam ako si to dokazal aby sme aj my boli trochu mudrejsi :)
Obrázek
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Princip je velmi jednoduchý.
Vzad jsem si proužek papíru, který mám nastříkán na stříbrno, a nalepil na místo určení. Poeté, když to ještě bylo vlhké, tak jsem vzal pilník na kov a pořádně zatlačil, čímž jsem dostal věruhodnou strukturu. Výběrem pilníku lze zvolit velikost a vzor budoucí imitace plechu. Toť vše... :wink:
co je malé, to je milé :lol:
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

Tak toto vypadá luxusně. Nádnerný to je. a s tim pilníkem by mě tohleto nenapadlo. čekal jsem vyrýhování třeba tupou stranou nože ale tohle je o dost jednodužší :) paráda. jen tak dál :)
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Taky jsem musel hooodně dlouho přemýšlet, než mi došlo, že to tím pilníkem můžu udělat :lol: . Jinak ta struktura na té první "krabici", to je prosím pěkně papírový kapesník :wink:
co je malé, to je milé :lol:
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Popojedem zase trochu kupředu. Můžu říct, že kabina je hotova komplet, zde už nic dělat nebudu. Tak jsem pokročil trochu dozádu. další díl motoru je na světě. Nyní hurá na podvozek. Budu pracovat na prvních 8mi kolech, a po dokončení budu moci pokračovat na střední části auta. Postup je takový proto, abych zamezil následnému problému s dosedáním kol. Když jsem lepil alfu, tak se mi stalo, že to jakoby stálo na středních kolech a přední a zadní kola byla ve vzduchu. Ikdyž teď, jak se zdá, si to nějak sedlo, takže už jsou na zemi všechna :lol: . Nyní pár foteček...
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
co je malé, to je milé :lol:
D_C
Příspěvky: 391
Registrován: 13.08.2007 17:02
Bydliště: Choťánky

Příspěvek od D_C »

:shock: :shock: :shock: koukam na to jako tele nanový vrata. vypadá to úžasně. pomalu mi docházej slova obdivu a asi se začnu opakovat. Ale je to perfektní. nádhera fakt krása.
Uživatelský avatar
Budulman
Příspěvky: 308
Registrován: 25.06.2006 10:16
Bydliště: Kostelec na Hané

Příspěvek od Budulman »

Jó holt kdo umí ... :shock:
Všechny moje fotky podléhají autorskému právu a nelze je bez povolení dále šířit
štefíno
Příspěvky: 149
Registrován: 23.07.2009 10:28
Bydliště: okolí Zlína

Příspěvek od štefíno »

Tak mě napadlo udělat podrobnej návod na výrobu toho protiskluzného plechu. Co vy na to? Tak tady je.

:arrow: Co budeme potřebovat? Budoucí díl, pilník a kulaté párátko. Prvně jsem to dělal tak, že jsem si díl položil na lino a vší silou tlačil, aby te mi otisk vzorek. Asi nějak tak...
ObrázekObrázek
Šlo to, ale výsledek byl takový nejistý. Někde to bylo míň, někde víc. Prostě to nebylo stopro. Tak jsem chvíli dumal a přišel jsem na toto. Vezmu si páráko, na něj položím proužek papíru a následně pilníkem přejedu přes párátko. To, jelikož je měkké a vytvářímě větší silou menší plochu, tak je výsledek daleko lepší než v předchozím případě.
ObrázekObrázek
A tu je výledek
Obrázek
Tak to je prozatím vše...po víkendu zas na viděnou :wink:
co je malé, to je milé :lol:
Odpovědět

Zpět na „Všechny další modely - všichni další autoři“